Zemsta – Natasza Socha

Date
kwi, 05, 2022

Zemsta

Jest mi nieco smutno, odrobinę melancholijnie, życie ostatnio rzuca mi pod nogi wiele kłód. Dlatego, mając nadzieję na dużą dawkę dobrego humoru, zdecydowałam się sięgnąć po książkę spod pióra Nataszy Sochy, noszącą tytuł „Zemsta”. Czy powieści udało się spełnić moje oczekiwania? 

Zarys fabuły

Agata popełniła głupstwo wdając się w romans z żonatym szefem. Gdy oblał ją zimny prysznic straciła nie tylko złudzenia, co do swojego związku, ale również i doskonałą posadę. Po paśmie niepowodzeń podczas szukania pracy zdecydowała się otworzyć własny biznes – agencję detektywistyczną, która specjalizowała się będzie w wykrywaniu zdrad niewiernych mężczyzn. Utworzyła samochodowe biuro i zabrała się do pełnej przygód pracy. Jak Agata odnajdzie się w nowej rzeczywistości i czy faktycznie na żadnego mężczyznę nie można w dzisiejszych czasach liczyć? 

Moja opinia i przemyślenia

Natasza Socha ma lekkie pióro, ironiczne poczucie humoru i ciekawe pomysły. „Zemstę” czyta się szybko i z niekłamaną przyjemnością. Mimo że powieść ma pewne głębsze przesłanie, to jednak zostało ono (umyślnie, jak na komedię przystało) wyolbrzymione. Możliwe jednak, że lektura nieco pomoże osobom, które znalazły się w podobnej sytuacji, stanąć na nogi i przywrócić w sobie nadszarpnięte poczucie własnej wartości. 

Pisarce udało się stworzyć niezwykle ciekawe tło powieści. Śledzenie przygód głównej bohaterki sprawiło mi sporo przyjemności. W książce wiele się dzieje, a sprawy, nad którymi pracuje bohaterka wywołują w czytelniku różne emocje. Mimo że Natasza Socha wyraźnie pokazuje nam, jak ulotne potrafi być szczęście, to jednak równocześnie stawia nam wyzwanie i na przykładzie Agaty pokazuje, że warto mieć w sobie trochę siły i godności, bo zmierzenie się z przeciwnościami losu prędzej czy później przyniesie niezwykle pozytywne rezultaty. 

Różowa okładka „Zemsty” aż krzyczy, że to powieść tylko dla kobiet. Trudno byłoby jej nie zauważyć na półce. Co do szaty graficznej książki mam mocno mieszane uczucia, bo z jednej strony faktycznie się wyróżnia i przynajmniej na okładce nie ma moich znienawidzonych stockowych modeli i modelek, ale mimo tego jakoś do mnie nie przemawia i podprogowo sugeruje mi marną jakość treści (co oczywiście nie jest zgodne z prawdą). 

Podsumowanie

„Zemsta. Agencja rozbitych serc” to zabawna i lekka historia na jeden wieczór. Dla pisarki, jak zwykle, inspiracją było samo życie, a to doskonały przepis na to, by stworzyć świetną książkę. Polecam czytelniczkom, które szukają tytułu na poprawę humoru, z pewnością nie będziecie zawiedzione! 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Kobieta, którą byłam – Kerry Fisher

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

11 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Martyna K.

  5 kwietnia 2022

  Mam już tę pozycję i w przyszłości na pewno się na nią skuszę. Na pewno będzie ciekawa.

  • Odpowiedz

   Vicky

   5 kwietnia 2022

   Ma wiele walorów humorystycznych 🙂

 2. Odpowiedz

  Irena Bujak

  6 kwietnia 2022

  No i zaczynam żałować, że się nie skusiłam na ten tytuł. Potrzebuję teraz takich lekkich i humorystycznych opowieści.

 3. Odpowiedz

  Agnieszka

  6 kwietnia 2022

  Przyznam, że nie miałam okazji czytac nic jeszcze tej autorki. Zbieram się do tego od dawna, ale jeszcze nie czas.

 4. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  6 kwietnia 2022

  Czytałam i bardzo mi się ta książka podobała. Lekka, łatwa i przyjemna. Idealna do spędzenia wieczoru z kieliszkiem wina. Polecam!

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  6 kwietnia 2022

  Może w wakacyjne dni spotkam się z książką, tak na poprawę nastroju, czy ciepłe wypełnienie wolnych chwil, styl pisania autorki mi odpowiada. 🙂

 6. Odpowiedz

  Ala

  6 kwietnia 2022

  Lubię twórczości tej autorki. O tej książce wcześniej nie słyszałam, ale chętnie sięgnę po nią w wolnej chwili. 🙂

 7. Odpowiedz

  Joanna Kisiel

  6 kwietnia 2022

  Lubię takie historie na jeden wieczór, więc ten tytuł sobie oczywiście zapisuję. Postaram się sięgnąć po książkę w najbliższym czasie.

 8. Odpowiedz

  Kamila Pierzchała

  6 kwietnia 2022

  Autorka ma naprawdę świetny warsztat pisarki, kiedyś bardzo lubiłam czytać jej książki 🙂

 9. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  7 kwietnia 2022

  Lubię twórczość tej autorki, jednak tę pozycję mam jeszcze w planach.

 10. Odpowiedz

  Zuzka

  10 kwietnia 2022

  Sporo dobrego słyszałam już o tej autorce, ale nie miałam okazji jeszcze czytać jej ksiązek. Muszę to zmienić.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »