Kobieta, którą byłam – Kerry Fisher

Date
mar, 20, 2022

Kobieta, którą byłam

Kerry Fisher to świetna pisarka, która na pozór zwyczajne historie potrafi ubrać w takie słowa, że wydają się czytelnikowi wyjątkowe. Tak stało się i tym razem, w pełnej tajemnic książce, noszącej tytuł „Kobieta, którą byłam”.

Zarys fabuły 

Kate Jones żyje w ciągłym lęku. Ona i jej nastoletnia córka ponownie ratują się ucieczką i zmianą nazwiska. Czy jednak podróż na drugi koniec kraju skutecznie rozwiąże ich problemy? Na miejscu Kate udaje się zaprzyjaźnić z kobietami, które żyją w zupełnie innym świecie niż ona. To barwny świat bogactwa, ułudy i pełnych kłamstw social mediów. Czy jednak jedno wydarzenie starczy, by wszystko pękło niczym bańka mydlana?

Moja opinia i przemyślenia

„Kobieta, którą byłam” to bardzo wciągająca lektura. Kerry Fisher, jak mało kto, potrafi budować napięcie. Jej powieść jest pełna sekretów i niedomówień. Każdy bohater, zarówno ci pierwszo, jak i drugoplanowi, żyje swoim własnym życiem, ma osobowość i charakter, które czytelnik może z łatwością określić. Pisarka o nikim nie zapomina. Tło obyczajowe powieści nie należy do wydumanych, a jednak w książce bez przerwy coś się dzieje i nawet gdy są to zwyczajne, z życia wzięte sceny, nie sposób się przy nich nudzić. 

Fabuła powieści została zbudowana na zasadzie puzzli, które czytelnik dopasowuje strona po stronie, by ostatecznie ułożyć z nich pełen obraz. Akcja toczy się dynamicznie, niejednokrotnie zaskakuje i zmusza do myślenia. Cała historia jest świetnie skonstruowana, dosłownie, jakby była misternie utkana z różnobarwnych nici. Kerry Fisher ma również doskonały warsztat literacki, co sprawia, że jej książka jest nie tylko ciekaw, ale również świetnie napisana. To dojrzała opowieść o przyjaźni, miłości i problemach współczesnego świata, za którą kryje się zdecydowanie coś więcej. 

Podsumowanie

Z lektury powieści „Kobieta, którą byłam” jestem ogromnie zadowolona. Przez cały czas byłam bardzo ciekawa, co takiego ukrywa przed wszystkimi Kate. Książka ukazuje również, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają przyjaciele i jak bardzo mogą pomóc sobie nawzajem, nawet wówczas, gdy ich świat zaczyna pogrążać się w chaosie i nic nie wygląda tak, jak sobie by tego życzyli. Lekturę powieści polecam z całego serca, to jeden z tych tytułów, po które koniecznie trzeba sięgnąć! Zdecydowanie jest tego warta! Natomiast ja sama oczywiście niecierpliwie czekam na kolejne książki spod pióra Autorki. 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Matka (prawie) idealna – Kerry Fisher

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

15 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Wiktoria

  6 kwietnia 2022

  Cieszę się, że ta książka Tobie się spodobała. Fajnie, że jak czytamy coś to nam się podoba. Ja raczej nie sięgnę po nią.

 2. Odpowiedz

  Kaśka - Poligon Domowy

  6 kwietnia 2022

  Muszę się rozejrzeć za tą ksiażką koniecznie. Dopiszę sobie do swojej listy czytelniczej.

 3. Odpowiedz

  Pojedztam

  3 kwietnia 2022

  Z przyjemnością skuszę się na tę książkę w przyszłości.

 4. Odpowiedz

  Katarzyna

  31 marca 2022

  Ciekawa wydaje się ta książka. Ja bardzo lubię takie historie,- dynamiczne, wciągające i z nutką niewiadomej. Tytuł już zapisuje na listę wartych przeczytania. Dziękuje!

 5. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  28 marca 2022

  Wydaje mi się, że już kiedyś słyszałam o tej książce. Muszę ją koniecznie przeczytać. Ale to w wolnej chwili.

 6. Odpowiedz

  Naćpana książkami

  27 marca 2022

  Nie słyszałam o tej książce, ale zaciekawiła mnie. Zapisuje na listę. 😉

 7. Odpowiedz

  Zuzka

  21 marca 2022

  Tym razem nie czuję się zainteresowana, bo sięgam po trochę inne pozycje. Mam jednak kogoś, komu moge polecić tę książkę.

 8. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  21 marca 2022

  Trochę za dużo słodyczy w finale powieści, ale w końcu to reprezentantka książek relaksująca czytelnika w pozytywnym klimacie. 🙂

 9. Odpowiedz

  Adrianna

  20 marca 2022

  Bardzo zaciekawiła mnie ta historia. Przyznaję, że widziałam już wcześniej tę książkę i od dłuższego czasu się na nią czaję. Przyjaciele na pewno są ważnym elementem życia każdego z nas, jednak czasami lepiej dla nas gdy ich nie mamy. Lepiej nie mieć nikogo, niż kogoś kto udaje osobę, którą nie jest.

 10. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  20 marca 2022

  mam mieszane uczucia, co do tej książki, sięgnęłabym, ale bez większego przekonania

  • Odpowiedz

   Bookendorfina Izabela Pycio

   31 marca 2022

   Nie wciągnęła mnie tak jak na to liczyłam, ale sporo materiału do ciekawych przemyśleń o współczesnym stylu życia.

 11. Odpowiedz

  Wędrówki po kuchni

  20 marca 2022

  Przyjaciele odgrywają ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Bardzo ciekawa pozycja 🙂

 12. Odpowiedz

  Irena Bujak

  20 marca 2022

  Nic jeszcze tej autorki nie czytałam, ale dużo osób chwali jej powieści. Skoro ten tytuł tak ci przypadł do gustu, to chyba dam mu szansę.

 13. Odpowiedz

  Martyna K.

  20 marca 2022

  Przyjaciele na pewno odgrywają w życiu ludzi ważną rolę. Jestem bardzo ciekawa tajemnicy skrywanej przez bohaterkę.

 14. Odpowiedz

  Gosia Błaszczyk

  20 marca 2022

  Chętnie skorzystam z polecenia i przeczytam coś fajnego.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Kiss Cam – Emilia Jachimczyk

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły