LEGO Technic NEOM McLaren Extreme E Race Car

Date
mar, 27, 2024

LEGO Technic NEOM McLaren Extreme E Race Car 

McLaren to renomowana firma, która zasłynęła na arenie międzynarodowej dzięki swoim osiągnięciom w inżynierii, technologii oraz motorsporcie. Jej historia sięga roku 1963, kiedy to Nowozelandczyk Bruce McLaren założył McLaren Racing, zespół wyścigowy, który szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych w Formule 1. McLaren jest uznawany za jednego z pionierów, którzy wprowadzili innowacje techniczne i aerodynamiczne, znacząco wpływające na rozwój wyścigów samochodowych. 

LEGO Technic

Myślę, że współczesne Lego Technic nie działa już na zasadzie standardowych klocków (zbuduj z instrukcją lub pomieszaj i zbuduj co Ci podpowie wyobraźnia). Bardziej chyli się w stronę modelarstwa, gdzie składasz gotowy projekt, a potem można się nim bawić lub postawić jako ozdobę kolekcji. Tak właśnie moim zdaniem prezentuje się zestaw z NEOM McLaren’em. Jest fantastyczną zabawką, ale nieco odbiega od typowych, staromodnych klocków. 

Lego Technic, wprowadzona w 1977 roku jako seria Expert Builder, to linia zestawów Lego dedykowanych zaawansowanym modelom pojazdów i maszyn, oferujących funkcje mechaniczne i ruchome elementy dzięki specjalnym częściom, takim jak koła zębate, osie i piny. Zmieniła się z czasem, przyjmując metodę konstrukcji bez klocków (tzw. “studless”), która zwiększa możliwości budowlane. Współczesne zestawy Technic często zawierają elementy pneumatyczne i silniki elektryczne, rozszerzając granice kreatywności i inżynierii w zabawie.

Samochód składa się bardzo przyjemnie, a gdy jest już gotowy, sprawia jeszcze więcej radości. Napęd typu pull-back i opony do jazdy terenowej pozwalają na tworzenie dla niego różnych torów lub zabawę w prawdziwe wyścigi. Dlaczego jednak wybrałam właśnie ten model pojazdu?

NEOM McLaren Extreme E Race Car

NEOM McLaren Extreme E jest wynikiem strategicznego partnerstwa między NEOM, nowatorskim projektem rozwojowym w Królestwie Arabii Saudyjskiej, a McLaren Racing. Celem tej współpracy jest promowanie innowacji i rozwoju talentów w sportach motorowych na pojazdach elektrycznych, zarówno w serii wyścigów Formula E, jak i Extreme E. Partnerstwo to jest częścią szerzej zakrojonego zobowiązania NEOM do promowania zrównoważonych rozwiązań i wyzwań społecznych, a także jest elementem angażowania się w rozwój talentów saudyjskich poprzez specjalne programy dla inżynierów i studentów. 

MCLaren

NEOM McLaren Extreme E Team uczestniczy w serii wyścigów Extreme E, która jest innowacyjną, elektryczną serią wyścigową off-road. Zespołowi udało się zdobyć uwagę na torze już od swojego debiutu, między innymi poprzez wygraną w tzw. Crazy Race podczas swojego pierwszego startu, choć pechowy wypadek Tannera Foust w finale uniemożliwił im walkę o zwycięstwo w pierwszym X Prix. Pomimo to, zespół wykazał się konkurencyjnością i zdolnością do szybkiego uczenia się, co pozwala patrzeć optymistycznie na przyszłe rundy.

Na zakończenie

Jestem przekonana, że LEGO to zabawka ponadczasowa, która bawi i edukuje kolejne pokolenia. To także idealny prezent dla każdego dziecka, który po prostu nie może być nietrafiony! Jestem ciekawa, czy ze szczególnym sentymentem wspominacie jakieś zestawy z własnego dzieciństwa? Chętnie poczytam Wasze komentarze!

Wpis powstał we współpracy z Taniaksiazka.pl

Przeczytaj również:

Lego City Policyjny pościg za furgonetką z lodami

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

19 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Pojedztam

  7 kwietnia 2024

  Te klocki są naprawdę genialną propozycją spędzenia wolnego czasu.

 2. Odpowiedz

  Gosia

  4 kwietnia 2024

  Lego to ponadczasowe klocki, które chyba nigdy nie wyjdą z mody!

 3. Odpowiedz

  Ciekawska Magdalena

  4 kwietnia 2024

  Widzę, że lego ponownie powraca do łask

 4. Odpowiedz

  Toksyczna

  2 kwietnia 2024

  Dzięki za podpowiedz, co kupić w prezencie swojemu chrześniakowi na urodziny, które już niebawem 🙂

 5. Odpowiedz

  Anna

  29 marca 2024

  Taki zestaw Lego to wspaniały prezent dla każdego chłopca.

 6. Odpowiedz

  Paula

  28 marca 2024

  Bardzo podobają mi się różne zestawy LEGO. Są naprawdę świetne.

 7. Odpowiedz

  Brokenvision

  28 marca 2024

  Super że zmieścili w buildzie napęd. Można złożyć dla przyjemności składania, a potem dziecko ma dodatkowo radochę z puszczania go.

 8. Odpowiedz

  Wiśniowa Chmurka

  27 marca 2024

  super 😀

 9. Odpowiedz

  Anna

  27 marca 2024

  Sama chętnie bym złożyła taki pojazd. Lego jest super!

 10. Odpowiedz

  Anna

  27 marca 2024

  Piękny zestaw. Znam jednego chłopca, który jest fanem lego.

 11. Odpowiedz

  Gosia B

  27 marca 2024

  Lego to jest taka klasyka, że reklamuje się samo. Super zestaw,

 12. Odpowiedz

  Drusilla

  27 marca 2024

  Rewelacyjny zestaw. Sama bym chciała złożyć takie auto!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły