To jak, szefie? – Dominika Smoleń 

Historia o tym, że warto uwierzyć w miłość, która w każdej chwili może spaść na nas niczym grom z jasnego nieba.

To jak, szefie?

Lubicie czytać lekkie historie o pożądaniu i kiełkujących uczuciach, a jednocześnie o zwyczajnym życiu i problemach, które na swojej drodze napotkać mógłby każdy z nas? „To jak, szefie?” to kolejny już romans spod pióra młodej pisarki, Dominiki Smoleń. Czy i tym razem lektura spełniła moje oczekiwania? 

Zarys fabuły

Po zerwaniu z chłopakiem Zuzanna czuje się zmuszona do zmiany miejsca pracy, gdyż nie zamierza go codziennie widywać. Tym razem jednak chce postawić na pełen profesjonalizm i w firmie utrzymywać jedynie służbowe relacje. Nowy szef jednak nie zamierza jej tego ułatwiać i próbuje się zaprzyjaźnić z coraz bardziej intrygującą go kobietą. Co wydarzy się między nimi, gdy los zrzuci ich ze służbowej ścieżki, na zupełnie inną, niespodziewaną drogę?     

Moja opinia i przemyślenia

Książka jest lekko napisana i czyta się ją dosłownie za jednym razem. Dominika Smoleń jak zawsze zaskakuje czytelnika niespodziewanymi zwrotami akcji, które zupełnie zmieniają tor, po jakim płynie fabuła. Za to właśnie najbardziej lubię jej powieści – nigdy nie wiadomo czego się po niej spodziewać. 

Romans biurowy nie jest gatunkiem, po który bym sięgnęła, widząc go na półce w księgarni. W tym przypadku zadecydowało widniejące na okładce nazwisko. Z pewnością jednak nie żałuję swojej decyzji. Powieść „To jak, szefie?” dostarczyła mi kilku przyjemnych chwil i pomogła oderwać się od codzienności. 

Żeby nie było jednak zbyt różowo, uważam, że niektóre dialogi w książce napisane zostały nieco na siłę, przez co wypadły dość sztucznie. Szkoda, bo gdyby nie ten drobny szczegół, historia mogłaby być rewelacyjna, a tak jest po prostu dobra i oczywiście warta uwagi. Dodam również, że wbrew temu, jak książkę reklamuje wydawnictwo, to nie typowy gorący romans, a raczej powieść obyczajowa, z romantyczną relacją w tle.  

Podsumowanie

„To jak, szefie?” jest kolejnym, naprawdę dobrym tytułem spod pióra Dominiki Smoleń. Lekturę polecam osobom lubiącym powieści obyczajowe z realnymi problemami, nutą romansu i ciekawymi zwrotami akcji. Z książką spędziłam kilka bardzo przyjemnych chwil i sądzę, że to doskonała historia na długie, jesienno-zimowe wieczory, kiedy mamy ochotę jedynie na to, by usiąść pod kocem, z filiżanką ciepłej herbaty i zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy.  

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Gangsterska gra – Dominika Smoleń

18 października 2021

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

10 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  20 października 2021

  nie jest to moja tematyka, zupełnie, ale mam sporo znajomych, które lubią takie historie, więc na pewno polecę 🙂

 2. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  20 października 2021

  Czytałam kilka wcześniejszych książek tej autorki i chętnie skuszę się na tę lekturę w przyszłości.

 3. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  20 października 2021

  Dużo książek tej autorki przemknęło mi przed oczami, ale nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z jej twórczością. Ta książka mnie zainteresowała.

 4. Odpowiedz

  Anszpi

  21 października 2021

  Nie czytałam jeszcze książek tej autorki, ale mam zamiar w najbliższym czasie to zmienić.

 5. Odpowiedz

  Joanna Kisiel

  21 października 2021

  Ciekawe zwroty akcji i nuta romansu to coś dla mnie, także będę musiała sięgnąć po ten tytuł obowiązkowo.

 6. Odpowiedz

  Agnieszka

  22 października 2021

  Dominika ma bardzo dużą wyobraźnię, więc jej książki zawsze trafiają do czytelników. Romanse to nie moja działka, ale wierzę, że ta pozycja będzie miała wierne grono fanów.

 7. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  22 października 2021

  propozycja czytelnicza, która właśnie sprawdzi się w chwilach relaksu podczas jesiennych dni. 🙂

 8. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń

  23 października 2021

  Dużo słyszałam o twórczości Dominiki Smoleń i jestem zaintrygowana. Chociaż powieść ni e wpisuje się w kanon tych, po które zazwyczaj sięgam, to możliwe, że w końcu się skuszę, aby poznać pióro tej autorki.

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 października 2021

   Polecam „Leć, Motylku!”, to zdecydowanie moja ulubiona książka Autorki.

 9. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  25 października 2021

  Czytałam książkę i jest to pozycja dla fanów romansów biurowych. Do przeczytania w jeden wieczór. Ciekawa jestem kolejnej jej książki.

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS