Akcja jajo!

Akcja jajoTwórcy gier prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej zachęcających i zaskakujących kombinacji. Czasami jest to szata graficzna, innym razem drobne żarty, a jeszcze kiedy indziej włączenie do gier najnowszych technologii. Tym razem jednak wydawnictwu Muduko przeszło samo siebie i przedstawiło nam grę „Akcja jajo!”, która zamknięta została właśnie w tytułowym jajku. 

Co to za gra?

Gra jest dynamiczna i ma bardzo proste zasady. Składa się z blaszanego pudełka w kształcie jajka, 81 kart oraz instrukcji. Rozgrywka trwa około kwadransa i skierowana jest do zawodników powyżej szóstego roku życia, nadaje się dla dwóch do sześciu osób. Celem rozgrywki jest zgromadzenie w swoim pudełku więcej punktów niż inni gracze. 

Moja opinia i przemyślenia

„Akcja jajo!” to bardzo przyjemna, szybka gra rodzinna, którą dzieciaki są szczerze zachwycone. Ma proste zasady, ładną szatę graficzną i po prostu genialne opakowanie. Twórcy gry podjęli niecodzienne wyzwanie, by stworzyć coś, co zarówno przyciągnie uwagę, jak i zapewni świetną zabawę dla całej rodziny. Przyznać trzeba, że ten cel został osiągnięty z niespotykaną dotąd pomysłowością. 

Lila i jajko

Rozgrywka, choć krótka, jest intensywna i w dużej mierze opiera się na przemyślanej strategii. Wymaga od graczy przemyślanych decyzji, a przy większej liczbie osób również zawierania paktów. Karty, których projekt jest prosty, ale atrakcyjny wizualnie, dodają grze charakteru i ułatwiają zaangażowanie się w nią od pierwszych minut. „Akcja jajo!” skłania również do interakcji międzypokoleniowej. To świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną, nawiązania nowych większych więzi czy nawet nauczenia się cennych lekcji dotyczących zdrowej rywalizacji i współpracy. Zaskakujące może być, jak wiele emocji i zabawy miesści się w tak małym, jajowatym pudełku. Gra z pewnością stanie się hitem na rodzinnym stole, przyciągając do zabawy nie tylko najmłodszych.

Na zakończenie

Podsumowując, „Akcja jajo!” to wspaniała, familijna gra, która zaskakuje, bawi i uczy. Jej unikatowe opakowanie, proste zasady i dynamiczna rozgrywka sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto ceni sobie wspólne spędzanie czasu pełne śmiechu i radości. Wydawnictwo Muduko wykazało się tutaj dużą kreatywnością i zrozumieniem tego, co w grach rodzinnych jest najważniejsze – wspólnej, niezapomnianej zabawy. Polecam, bo jest to zdecydowanie gra warta uwagi! 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

16 komentarzy

 1. Odpowiedz

  mangomania

  11 kwietnia 2024

  Ciekawa ta gra, można fajnie i przyjemnie spędzić czas z rodziną.

 2. Odpowiedz

  MonimePL

  9 kwietnia 2024

  Mamy nakaz (!) gier raz w tygodniu od pani psycholog. Takiej jeszcze nie testowaliśmy, a wygląda ciekawie.

  • Odpowiedz

   Vicky

   9 kwietnia 2024

   Moje dzieciaki byłyby szczęśliwe z takiego nakazu, bo nie zawsze znajdujemy ten czas (ale zawsze jest sobotni spacer lub wycieczka).

 3. Odpowiedz

  dyedblonde

  9 kwietnia 2024

  świetna propozycja idealna na zabicie nudy oraz spędzenie czasu z rodziną w nieco inny sposób

  • Odpowiedz

   Vicky

   9 kwietnia 2024

   Dokładnie tak 🙂

 4. Odpowiedz

  Angela

  8 kwietnia 2024

  Z chęcią zakupię ją i przetestuję. Jestem przekonana, że będę zadowolona z całą rodziną.

 5. Odpowiedz

  Okiem Blondynki

  4 kwietnia 2024

  Prezentuje się naprawdę świetnie i wydać, że jest przemyślana. Myślę, że to naprawdę świetny pomysł na miłe spędzenie czasu z bliskimi 🙂

 6. Odpowiedz

  Gosia

  4 kwietnia 2024

  Gra bardzo ciekawa. Takie gry, które uczą i bawią bardzo sobie cenię

 7. Odpowiedz

  Ciekawska Magdalena

  4 kwietnia 2024

  Świetne jest to jajo! Idealna zabawa dla wszystkich

  • Odpowiedz

   Vicky

   4 kwietnia 2024

   Bardzo przyjemna gra 🙂

 8. Odpowiedz

  KonfabulaPL

  3 kwietnia 2024

  Ale fajna gra! Szkoda, że nie wpadałam na ten wpis przed Wielkanocą, bo to byłby świetny prezent.

  • Odpowiedz

   Vicky

   4 kwietnia 2024

   Gra jest rewelacyjna!

   • Odpowiedz

    Gosia

    4 kwietnia 2024

    Na przyszłe świeta będzie jak znalazł 🙂

 9. Odpowiedz

  Anna

  3 kwietnia 2024

  To rzeczywiscie ciekawa gra na swiateczny weekend !

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 kwietnia 2024

   I nie tylko 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły