Serce Noelle – Katarzyna Bester

Date
gru, 20, 2023

Serce Noelle

Serce Noelle - okładkaLubicie czytać świąteczne historie? Przyznam, że mnie zawsze nachodzi na nie ochota podczas grudniowych, długich wieczorów. „Serce Noelle” to powieść, która w magiczny sposób przenosi nas do ośnieżonego Londynu, gdzie główna bohaterka, tytułowa Noelle, wraz z przyjaciółką Debrą prowadzi urokliwą cukiernię. Ta pełna emocjonalnych zwrotów akcji historia, ukazuje zmagania z przeszłością, które odbierają świętom ich magię, a jednocześnie oferuje ciepło i nadzieję, które są nieodłącznymi elementami świątecznego czasu.

O czym jest książka

Noelle, pomimo spełnienia marzenia o własnej cukierni, zmaga się z bolesnymi wspomnieniami, które w przedświątecznym czasie wydają się szczególnie dotkliwe. Jej życie komplikuje się, gdy pojawia się Matt, właściciel pobliskiej restauracji. Ich relacja, choć pełna szczerości i obietnic, jest naznaczona trudnościami i niepewnością. Noelle stoi przed wyzwaniem pogodzenia się ze swoją przeszłością i otwarciem na nową, pełną nadziei przyszłość. Książka „Serce Noelle” to opowieść o sile przebaczenia, odwadze w stawianiu czoła własnym lękom i odkrywaniu miłości, która może być kluczem do szczęścia.

Moja opinia i przemyślenia

Katarzyna Bester w mistrzowski sposób prowadzi narrację, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Wyraźnie zarysowana postać Noelle, jej wewnętrzne rozterki i dążenie do szczęścia są uniwersalne i bliskie każdemu z nas. Relacja Noelle i Matta jest przedstawiona w sposób realistyczny i pełen emocji, co sprawia, że przedstawiona historia jest nie tylko poruszająca, ale także bardzo wiarygodna. Autorce udało się zręcznie połączyć elementy obyczajowe z romantycznymi, kreując opowieść, która jest zarówno lekka i optymistyczna, jak i pełna refleksji. To idealna historia na długie, zimowe wieczory i myślę, że również świetny pomysł na prezent pod choinkę. 

Podsumowanie

„Serce Noelle” to nie tylko książka o miłości i świętach. To opowieść o znalezieniu w sobie siły do przebaczenia, zarówno sobie, jak i innym. To także przypomnienie, że prawdziwa miłość potrafi przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Książka z pewnością przypadnie do gustu czytelniczkom szukającym historii, które są bliskie realnym życiowym doświadczeniom, a jednocześnie oferują ciepło i nadzieję. Warty podkreślenia jest także urokliwy klimat świąt, który stanowi tło dla głównych wydarzeń, dodając powieści niezwykłego uroku. „Serce Noelle” to idealna lektura na zimowy wieczór, która rozgrzewa serce i skłania do refleksji nad własnym życiem i wyborami.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy. 

 

Przeczytaj również:

Światełko w oknie – Magdalena Kordel

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

7 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  21 grudnia 2023

  Książki tej autorki są dla mnie udanym przerywnikiem między innymi lekturami.

 2. Odpowiedz

  Paula

  21 grudnia 2023

  Myślę, że miło można zaczytać się w takiej publikacji.

 3. Odpowiedz

  Martyna K.

  21 grudnia 2023

  Muszę wspomnieć o niej siostrze, pewnie będzie miała ją na uwadze.

 4. Odpowiedz

  Irena

  20 grudnia 2023

  Lubię książki w tym temacie, pewnie nawet przesadzam z ich ilością, ale co zrobić gdy ciekawią? Ta powieść też już czeka na swoją kolej.

 5. Odpowiedz

  Malwina

  20 grudnia 2023

  Lubię książki o tematyce świątecznej, a w tym roku bardzo mało ich u mnie. Pisarkę kojarzę, więc na pewno sięgnę po jej książkę. Dzięki za polecanie 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Shadows House ♥ TOMY #10 – #12

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły