Światełko w oknie – Magdalena Kordel

Date
gru, 04, 2023

Światełko w oknie

Lubicie czytać bożonarodzeniowe, pełne ciepła historie? „Światełko w oknie” Magdaleny Kordel to powieść, która wprowadza nas w magiczną atmosferę Świąt, ale też pokazuje, że ten szczególny czas potrafi być pełen wyzwań i trudnych do zniesienia emocji. Książka opowiada historię rodzinnych zmagań z ogromną stratą i drogi do odzyskania magii Świąt.

Zarys fabuły

Główną bohaterką książki jest Basia, która po tragicznej śmierci ojca, staje się opiekunką swoich młodszych sióstr oraz matki Kornelii, nie mogącej pogodzić się ze stratą męża. Klementyna, piekąca co roku magiczne pierniki, również traci swoją pasję i talent, co dodatkowo komplikuje sytuację. Wszystko zmienia się, gdy rodzina przeprowadza się do miasteczka, w którym świąteczna magia i wsparcie przyjaciół powoli zaczynają przynosić korzystne zmiany.

Moja opinia i przemyślenia

„Światełko w oknie” to książka, która wzrusza i wlewa w serca czytelników odrobinę ciepła. Magdalena Kordel stworzyła historię pełną emocji, w której ból i smutek przeplatają się z ciepłem i nadzieją. Opowieść jest napisana w lekkim, wciągającym stylu, co sprawia, że trudno się od niej oderwać. Pisarka z wielką wrażliwością podchodzi do tematu straty i bólu, ale też pokazuje, jak ważne w życiu są przyjaźń, miłość i wsparcie bliskich. Książka idealnie oddaje atmosferę Świąt, ale też ukazuje, że nie zawsze są one tylko radosnym czasem. To historia, która uczy, jak ważne jest trzymanie się razem w trudnych chwilach i jak każde małe światełko może przynieść nową nadzieję. Przyznam, że gdy sięgałam po lekturę, moją uwagę zwróciła również piękna, niewydumana świąteczna okładka. Bardzo spodobała mi się jej szata graficzna. 

Podsumowanie

„Światełko w oknie” to piękna, pełna emocji historia, która idealnie wpisuje się w świąteczny klimat, ale też przypomina o tym, że życie nie zawsze jest łatwe i pełne radości. Magdalena Kordel stworzyła opowieść, która wzrusza i zachwyca, ale także daje wiele do myślenia. Jest to książka dla tych, którzy kochają święta, ale też dla tych, którzy w tym czasie odczuwają smutek i tęsknotę. „Światełko w oknie” pokazuje, że nawet w najtrudniejszych chwilach można znaleźć drogę do szczęścia i że nigdy nie jest za późno na nowy początek. Powieść jest dowodem na to, że prawdziwa magia świąt tkwi w ludzkich sercach. Lekturę serdecznie polecam! Jest to też idealny tytuł na prezent. 

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu.

Przeczytaj również:

Inna opowieść wigilijna – Elizabeth Ann Scarborough

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

13 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Pojedztam

  8 grudnia 2023

  Autorka potrafi tworzyć ciekawe historie. Ta propozycja także taka jest.

 2. Odpowiedz

  Krystyna

  8 grudnia 2023

  Lubię ciepłe historie, a tym bardziej w święta Bożego Narodzenia, kiedy właśnie jest zima 🙂

 3. Odpowiedz

  Marysia K

  8 grudnia 2023

  Zdecydowanie wzruszająca. Czytało mi się ją bardzo dobrze. Również polecam

 4. Odpowiedz

  Martyna K

  5 grudnia 2023

  Miło można spędzić czas z taką publikacją. Tak też zrobiłam i nie żałuję.

 5. Odpowiedz

  Agata

  5 grudnia 2023

  Przemyślana i ujmująca opowieść. Autorka dotyka tematów trudnych, ale z równowagą wplata w nie ciepło i nadzieję. Cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać.

 6. Odpowiedz

  Irena

  4 grudnia 2023

  Cokolwiek napisze Magda Kordel biorę w ciemno i wiem, że się nie zawiodę. 😉

 7. Odpowiedz

  Żyć nie umierać

  4 grudnia 2023

  Kurcze, czytam teraz dziecięcą lekturę, a po niej romans czeka, wiec na świąteczne chwilowo czasu nie mam. Jednak bardzo chętnie ją przeczytam nawet i po świętach 🙂

 8. Odpowiedz

  Margaretkaw

  4 grudnia 2023

  Z przyjemnością przeczytam powieść w klimacie okołoświątecznym, szczególnie, że fabuła jest tak wzruszająca.

 9. Odpowiedz

  Dominika

  4 grudnia 2023

  cudownie prezentuje się ta ksiązką, wygląda tez na to że przyjemnie się ją czyta

 10. Odpowiedz

  Anna

  4 grudnia 2023

  Ach te swiateczne opowiesci, czasem tak dobrze nam robia 🙂 I na ogol maja takie pozytywne przeslania, jak w ten pozycji.

  • Odpowiedz

   Irena

   5 grudnia 2023

   Prawda? Aż chce się bardziej po nie sięgać 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły