Promyczek na święta – Klaudia Bianek 

Date
sty, 05, 2022

Promyczek na święta

Bardzo polubiłam lekką i baśniową twórczość spod pióra Klaudii Bianek. Z ogromną przyjemnością sięgam po kolejne książki pisarki. Dlatego ogromnie ucieszyłam się, gdy w moje ręce trafił jej najnowszy tytuł „Promyczek na święta”. Czy powieść wywarła na mnie równie pozytywne wrażenie co wcześniejsze książki autorstwa Klaudii Bianek?

Zarys fabuły 

Bożena i Leon Troczowie prowadzą gospodarstwo agroturystyczne o wdzięcznej nazwie “Zielony Zakątek”. Jest to przyjazne miejsce, zapewniające domową atmosferę. Mimo jednak niewątpliwego uroku „Zielonego Zakątka”, problemy nie omijają jego mieszkańców. Książka opowiada o losach pięciu bohaterów, a każdy z nich ma własne troski, na swojej drodze spotyka przeciwności losu i niesie bagaż doświadczeń. Cała akcja powieści dzieje się w grudniu i jak większość świątecznych historii skłania do refleksji i nakłania do pozytywnego spojrzenia na świat. 

Moja opinia i przemyślenia

Przyznam, że zdziwił mnie odrobinę gatunek powieści. „Promyczek na święta” to typowa historia obyczajowa, a nie lekki romans, do jakich przyzwyczaiła mnie Klaudia Bianek. Tym razem nie jest szczególnie baśniowo, za to wydarzenia wydają się niezwykle realistyczne. Bohaterowie zresztą również. 

Oczywiście w powieści nie mogło zabraknąć wątku o zwierzętach. To z pewnością najbardziej wzruszający element książki, który pokazuje, jak wiele różnych twarzy może mieć miłość. Z pewnością też przekonał do powieści te najbardziej sceptyczne czytelniczki. 

Książka, mimo że porusza poważne tematy, jest lekko i przyjemnie napisana. Lektura potrafi zaciekawić i wprawić w dobry nastrój, a jednocześnie czytelnik nie ma poczucia, że buja gdzieś w obłokach. „Promyczek na święta” to z pewnością godna uwagi, zimowa powieść. Bardzo lubię czytać takie książki świąteczne

Podsumowanie

Czytałam wiele książek spod pióra Klaudii Bianek i na pewno będę w przyszłości kontynuowała naszą wspólną przygodę literacką. Z lektury powieści „Promyczek na święta” jestem bardzo zadowolona i sądzę, że właśnie tak powinny wyglądać świąteczne tytuły. Polecam również zeszłoroczną „Gwiazdkę pełną życzeń”. Mnie samej sprawiła naprawdę wiele przyjemności. 

Dziękuję!

Przeczytaj również: 

Gwiazdka pełna życzeń – Klaudia Bianek

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

11 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Justyna

  5 stycznia 2022

  Jeszcze nie spotkałam się z literaturą tej autorki. Jednak tą recenzją przekonałaś mnie że musze poznać choćby jedną z jej książek.

 2. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  5 stycznia 2022

  Jeszcze nie miałam okazji czytać książki tej autorki, co prawda nie moje klimaty czytelnicze, ale tytuły bardzo przyjemnie brzmią, może kiedyś się skuszę. 🙂

 3. Odpowiedz

  Kaśka - Poligon Domowy

  5 stycznia 2022

  Nie zdążyłam przed świętami po nią sięgnać, ale może w styczniu się uda 🙂

 4. Odpowiedz

  Martyna K.

  5 stycznia 2022

  Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki. Tylko ten tytuł został jej do nadrobienia.

 5. Odpowiedz

  Irena Bujak

  6 stycznia 2022

  Mam podobnie z książkami Klaudi Bianek, bardzo lubię jej styl pisania i to jak tworzy swoje historie.

 6. Odpowiedz

  Joanna

  9 stycznia 2022

  Ja nie miałam okazji poznać twórczości tej autorki, ale ten miesiąc poświęcam również na czytanie książek w świątecznym klimacie, więc chętnie sięgnę po ten tytuł.

 7. Odpowiedz

  Angela

  9 stycznia 2022

  Nie słyszałam jeszcze o tej autorce, ale z chęcią się zapoznam z jej twórczością. Być może zacznę od tej pozycji.

 8. Odpowiedz

  Aneta

  13 stycznia 2022

  Uwielbiam zimowe historie i to czytane właśnie o tej porze roku. Z przyjemnością poznam także tą.

 9. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  13 stycznia 2022

  Wydawałoby się, że przy tak dużym wyborze tego typu książek cięzko opowiedzieć coś nowego, a jednak udaje się. 🙂

 10. Odpowiedz

  kasiak

  14 stycznia 2022

  Takie lekkie powieści na pewno przydają się na wolny czas, np. świąteczny 🙂

 11. Odpowiedz

  Wiktoria

  16 stycznia 2022

  Autorkę tej powieści kojarzę, jednak nie czytałam jej książek. Może kiedyś się to zmieni. Na razie nie planuję czytać tej historii.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »