Nie z tego świata – Kelly Creagh

Date
wrz, 17, 2023

Niesamowicie romantyczna, paranormalna wersja Dziwnych losów Jane Eyre Charlotte Brontë, w retellingu Kelly Creagh, autorki cyklu Nevermore.

Jane Reye ma zdolności parapsychiczne. Rysuje to, co widzi, a tym, co widzi, są duchy i inne nadnaturalne byty. Osierocona w dzieciństwie, teraz, po ukończeniu osiemnastego roku życia, nie może już wrócić do szkoły dla dziewcząt, w której dorastała. I wcale tego nie pragnie. Kiedy więc otrzymuje ofertę pracy w gotyckiej posiadłości Fairfax w Wielkiej Brytanii, nie waha się ani chwili. Wraz z ludźmi o podobnych do swoich zdolnościach ma uwolnić dwór od niebezpiecznej istoty, która go nawiedza. Na miejscu okazuje się, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Po pierwsze, właściciel, Elias Thornfield, jest młody, przystojny i bardzo, bardzo niepokojący. Po drugie – niechętnie dzieli się swoimi sekretami. Po trzecie zaś, to, co nawiedza posiadłość, wcale nie jest duchem, a dziewczyna miała już z tym wcześniej do czynienia.

Wkrótce Jane odkrywa, że jej talent może być kluczem do ocalenia Eliasa przed tragicznym losem…

 

~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~

Data premiery: 4 października 2023

Wydawca: Jaguar

~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~

Kelly Creagh

Autorka trylogii Nevermore, Phantom Heart, Strange Unearthly Things. Jest pasjonatką twórczości Edgara Allana Poego. Posiada tytuł Bachelor of Science in Theatre Arts oraz Master of Fine Arts in Writing for Children and Young Adults.

Oprócz pisania Kelly uczy, prowadzi wykłady z kreatywnego pisania oraz tworzy ręcznie farbowane jedwabne szale do noszenia i welony do tańca brzucha.

Kiedy nie pisze, odpoczywa z dobrą książką, zabawia swoje trzy małe psy, ćwiczy starożytny taniec brzucha lub prowadzi zajęcia taneczne.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

16 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paula

  1 października 2023

  Muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece.

 2. Odpowiedz

  Justyna

  29 września 2023

  Zapowiada się ciekawie , czuję dreszczyk emocji 😁

 3. Odpowiedz

  krystynabozenna

  29 września 2023

  Dla miłośników tego typu książek jest na pewno ciekawa, teraz niestety mam mniej czasu na czytanie książek…

 4. Odpowiedz

  Gosia B

  25 września 2023

  Wydaje się być ciekawa. Na fali popularności może się podobać młodym czytelnikom.

 5. Odpowiedz

  Marysia K

  23 września 2023

  Dziwne losy Jane Eyre mają potencjał, już powstało kilka powieści inspirowanych ta historią, ale takiej z wątkami paranormalnymi nie widziałam

 6. Odpowiedz

  Sisters92

  21 września 2023

  Zapowiada się naprawdę interesująco. Dzięki za informację.

 7. Odpowiedz

  Aga

  21 września 2023

  Czekamy w takim razie z niecierpliwością na premierę!😀

  • Odpowiedz

   Vicky

   21 września 2023

   Mam nadzieję, że nas nie zawiedzie 🙂

 8. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  20 września 2023

  To pozycja, która z pewnością zainteresuje szerokie grono czytelników

 9. Odpowiedz

  Żyć nie umierać

  19 września 2023

  Brzmi intrygująco i jestem ciekawa tej książki. Zatem czekam na jej premierę 🙂

 10. Odpowiedz

  Drusilla

  18 września 2023

  Nie miałam pojęcia o tej premierze, czekam niecierpliwie! 😍

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »