Nic nie rani tak jak miłość – Paige Toon 

Date
sie, 15, 2023

Nic nie rani tak jak miłość

Żadne z nich nie spodziewało się zakochać. Ale przeznaczenie miało wobec nich własne plany…

Jedno jest pewne – Paige Toon to pisarka, która wie, jak opowiadać historie o miłości. Jej powieści zostawiają w sercu ślad na długo po przewróceniu ostatniej strony. Uważam, że jej najnowsza książka „Nic nie rani tak jak miłość”, nie jest tutaj wyjątkiem i mam szczerą nadzieję, że w niedalekiej przyszłości przetłumaczone na język polski zostaną również inne tytuły.

Zarys fabuły

Książka zaczyna się od bolesnej straty głównej bohaterki, Wren, która odkrywa, że jej narzeczony kocha inną. Jednak zamiast skupiać się wyłącznie na jej bólu, pisarka wprowadza nas w piękny, sielski świat farmy w Indianie. Wśród pól kukurydzy, świetlików i letnich wieczorów, zraniona kobieta spotyka Andersa, mężczyznę, który sam zmaga się z utratą bliskiej osoby.

Moja opinia i przemyślenia

Jednak to, co na początku wydaje się lekko melancholijną opowieścią o miłości, szybko zamienia się w emocjonujący rollercoaster, kiedy dowiadujemy się o przerażającej tajemnicy Andersa. Ten zakręt sprawia, że powieść staje się czymś więcej niż typowym romansem – staje się opowieścią o tym, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć dla miłości, jakie ryzyko jesteśmy gotowi podjąć i jakie konsekwencje możemy ponieść.

Narracja w powieści jest pełna emocji, a zdolność Paige Toon do tworzenia wielowymiarowych postaci sprawia, że czytelnik szybko się z nimi utożsamia. W szczególności postacie drugoplanowe dodają głębi całej historii, czyniąc ją bardzo realistyczną. Różnorodne wątki i poboczne historie wzbogacają fabułę, tworząc pełne spektrum ludzkich doświadczeń.

Przed lekturą czytałam jednak kilka recenzji i wiem, że nie wszyscy czytelnicy są jednomyślni co do jakości tej powieści. Niektórzy wskazują na problemy z językiem i stylem, sugerując, że może to wynikać z tłumaczenia. Krytykowano też niektóre dialogi, które momentami przypominają te między nastolatkami. Chociaż te uwagi są ważne i czasami faktycznie trafne, to ogólny przekaz książki i jej zdolność do wpływania na emocje czytelnika zdecydowanie przewyższają te drobne niedociągnięcia, na które podczas lektury tak naprawdę nie zwraca się uwagi. Sam klimat książki natomiast idealnie wpasowuje się w letnią porę i leniwe popołudnia. Sielski krajobraz, powoli rozwijające się relacje i poważne tematy, takie jak odbudowywanie zaufania czy depresja, czynią tę powieść ważną lekturą.

Podsumowanie

„Nic nie rani tak jak miłość” to wspaniała opowieść o miłości, stracie, tajemnicach i ryzyku. Chociaż niektóre elementy mogą wydawać się niedopracowane, ogólna treść i przekaz książki sprawiają, że jest ona godna uwagi i z pewnością spodoba się miłośniczkom wartościowych romansów obyczajowych. Paige Toon udowadnia, że świetnie czuje się podczas tworzenia literatury romantycznej i z pewnością ma pomysł na to, o czym chce opowiadać. Warto dać jej szansę. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Córka z Kuby – Soraya Lane

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

15 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Anszpi

  6 września 2023

  Piękna okłada. Co do książki to myślę, że by mi się spodobała bo jest w moim typie

 2. Odpowiedz

  Dominika

  4 września 2023

  już sam tytul mi się spodobał! chętnie ją sobie przeczytam w wolnej chwili
  cudnego popołudnia

 3. Odpowiedz

  Zuzanna

  4 września 2023

  Zapisuję sobie tytuł na przyszłość. Dawno nie czytałam żadnej książki z tego gatunku, a okładka wprost cudowna!

 4. Odpowiedz

  Martyna

  3 września 2023

  Niewątpliwie dzięki ciekawej treści jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

 5. Odpowiedz

  P. K.

  24 sierpnia 2023

  To doskonała propozycja lektury na wolny dzień.

 6. Odpowiedz

  Malwina

  24 sierpnia 2023

  Mam w planie tę książkę, czeka już u mnie na półce 🙂 Bardzo jestem jej ciekawa czy mi też się spodoba 🙂

 7. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  18 sierpnia 2023

  Postaram się mieć ją na uwadze na przyszłość.

 8. Odpowiedz

  krystynabozenna

  18 sierpnia 2023

  Chwytliwy tytuł i od razu zachęca do zajrzenia i przeczytania…

 9. Odpowiedz

  Żyć nie umierać

  17 sierpnia 2023

  Brzmi ciekawie. Jestem chętna na tę książkę.

 10. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  17 sierpnia 2023

  Przyjemne czytanie w wakacyjne dni, cenny przekaz wyniesiony z przygody, tytuł powinien spodobać się szerokiemu gronu odbiorców, nawet jeśli nie wszystko w nim zgrabnie gra,

 11. Odpowiedz

  Marysia K

  17 sierpnia 2023

  Widzę że to będzie dobry wybór na książkę na zakończenie wakacji.

 12. Odpowiedz

  Angela

  17 sierpnia 2023

  Widzę, że książka warta jest przeczytania. Lubię z pozoru zwyczajny romans, który okazuję się nie taki zwyczajny.

 13. Odpowiedz

  Aga

  15 sierpnia 2023

  Koniecznie muszę poszukać tego tytułu, czuje, że może mi się spodobać

 14. Odpowiedz

  Pojedztam

  15 sierpnia 2023

  Bez wątpienia jest to jedno z interesujących wydań.

 15. Odpowiedz

  Martyna K

  15 sierpnia 2023

  Też jestem tego zdania, że warto zwrócić uwagę na to wydanie.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »