Memory z językiem angielskim

Date
sty, 09, 2016

dk300„Memory z językiem angielskim” to gra z nowego projektu słynnej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej. Z autorskiej kolekcji zdjęć stworzyła memory oraz puzzle. Dodatkowo memory zostały wzbogacone o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym – aplikację TAP2C. Dzięki niej można skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych (w tym wypadku jest to przede wszystkim galeria zdjęć).

W pudełku znaleźć można 24 pary kafelków ozdobionych fotografiami z dalekich krajów. Dodatkowo pod każdym ze zdjęć widnieją słowa w języku polskim i angielskim, także w działaniu przypominają fiszki. Dziecko z pewnością nie zapomni użytych w grze słówek, szkoda tylko, że jest ich tak niewiele.

12380577_1073742236004112_73438622_n

Z pewnością gra memory nie jest nikomu obca. Układamy zakryte kafelki i szukamy par, odkrywając po dwa w swojej turze. Jeśli uda się odkryć dwa takie same, zabieramy je do siebie i liczą się jako zdobyty punkt. Jeśli nie, zakrywamy je z powrotem. Ważne jest by zostały dokładnie w tym samym miejscu. Zazwyczaj wygrywa osoba, która posiada najlepszą pamięć fotograficzną. Można ją jednak w prosty sposób wyćwiczyć. Jeszcze z dzieciństwa pamiętam jak bardzo uwielbiałam tą grę. Jest uniwersalna i ponadczasowa. Myślę, że żadnemu pokoleniu nie ma szans się znudzić.

12366543_1073742262670776_822538474_n

Wykonanie gry nie pozostawia wiele do życzenia. Zdjęcia są ładne i ciekawe, a kartoniki solidne. Z pewnością można by było nieco poprawić jakość opakowania, ale to zapewne podniosłoby i cenę gry, która zdecydowanie nie należy do wygórowanych. Memory posiadają walory nie tylko rozrywkowe, ale także i edukacyjne. W tym wypadku nie jest to jedynie rozgrywka lecz również angielskie słowa, które dzięki nim można zapamiętać w naprawdę prosty sposób.

12399027_1073742246004111_1210665531_n

Sądzę, że wydawnictwo Edipresse miało bardzo fajny pomysł. Piękne zdjęcia z podróży Beaty Pawlikowskiej świetnie wkomponowują się w grę i umilają jedną z ulubionych, dziecięcych rozrywek. W serii ukazały się również „Owoce”, „Smaki” i „Cuda świata”. Takie memory warto mieć w domowej kolekcji gier i zabawek. Polecam!

12398950_1073742279337441_1028652327_n

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Edipresse

EDIpresse-polska-logo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »