Darling in the Franxx ♥ tomy #04 – #06

Date
gru, 10, 2023

Darling in the Franxx 

Lubicie czytać dystopie? Ja bardzo! Natomiast jedną z ciekawszych historii, jakie w ostatnim czasie miałam okazję poznać w tym gatunku, okazała się manga z mechami w roli głównej „Darling in the Franxx”.  

Zarys fabuły 

Akcja mangi rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Główni bohaterowie, młodzi piloci, są częścią eksperymentalnego programu wojskowego. Ich zadaniem jest walka z tajemniczymi istotami, Klaxosaurami, przy użyciu specjalnych robotów zwanych Franxx. Seria skupia się na złożonych relacjach między pilotami, a szczególnie na pełnym emocji związku między dwoma głównymi postaciami, Hiro i Zero Two. To także dystopiczna wizja świata, w którym do walki wykorzystywane są dzieci. 

Moja opinia i przemyślenia

Przyznam, że do tej pory unikałam tytułów z wielkimi robotami, ale po lekturze „Darling in the Franxx” zaczęłam się za nimi rozglądać i w ten sposób poznałam na przykład genialnie zrealizowane anime 86 (Eighty-Six). Myślę, że w ten właśnie sposób rodzą się sentymenty. „Darling in the Franxx” to wciągająca, zabawna, ale też przerażająca historia, którą czyta się z zapartym tchem.  

Kentaro Yabuki jest znanym mangaką o charakterystycznym stylu artystycznym. Jest znany ze szczegółowych i dynamicznych rysunków postaci oraz scen akcji. Ten styl doskonale pasuje do pełnego akcji science fiction, jakim jest „Darling in the Franxx”. Manga zachowuje oryginalne wzornictwo postaci stworzone przez Atsushi Nishigori, co oznacza, że bohaterowie wyglądają podobnie do swoich odpowiedników z anime. Każda z postaci ma unikalny wygląd i ubiór, a także charakterystyczne dla siebie kolory. Myślę, że nieco trudniejsze mogło być rysowanie Franxxów, czyli gigantycznych robotów, które są kluczowym elementem w świecie „Darling in the Franxx”, ale i z tym artysta poradził sobie znakomicie. Nawet pomimo tego, że każdy z nich ma swój własny unikalny wygląd i zdolności. 

Podsumowanie

„Darling in the Franxx” to świetna, niezwykle wciągająca historia, od której stron nie sposób się oderwać. Jest jednak oczywiście nie tylko doskonale opowiedziana, ale też genialnie narysowana. Każda strona przyciąga uwagę czytelnika, a sceny z walkami we Franxxach są widowiskowe i dynamiczne. Jeśli jesteś fanem dystopii i chcesz przeżyć niezapomniane przygody w towarzystwie niezwykłych bohaterów, koniecznie sięgnij po ten tytuł. Zdecydowanie warto!

Przeczytaj również:

Darling in the Franxx ♥ TOMY #01 – #03

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

8 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Martyna K.

  21 grudnia 2023

  Cieszę się, że miło można spędzić czas z tą serią. Pewnie kiedyś tak zrobię.

 2. Odpowiedz

  Pojedztam

  13 grudnia 2023

  Będę miała cykl na uwadze, jeśli będzie dostępny w bibliotece.

 3. Odpowiedz

  Gosia B

  13 grudnia 2023

  Manga ma ws sobie coś fascynującego i dlatego ma tylu fanów.

 4. Odpowiedz

  dyedblonde

  11 grudnia 2023

  coś czuje że fani mangi, będą zachwyceni tą opowieścią!
  dobrego tygodnia!

 5. Odpowiedz

  Martyna K.

  10 grudnia 2023

  Temu cyklowi nie mówię nie. Muszę przyznać, że zapowiada się naprawdę interesująco.

 6. Odpowiedz

  Irena

  10 grudnia 2023

  W sumie, dawno nie czytałam żadnej dystopii, a czasami lubię się zanurzyć w takim świecie.

 7. Odpowiedz

  Brokenvision

  10 grudnia 2023

  Co ciekawe manga ma inne zakończenie niż anime, więc warto przeczytać nawet jeśli oglądało się anime.( A nawet szczególnie, jak jesteś w sporym gronie osób nie lubiących zakończenia anime ;). No i w mandze jest więcej fanservice czy to na dobre czy na złe 😀

 8. Odpowiedz

  Drusilla

  10 grudnia 2023

  Ta seria jest świetna i powiem, że poznałam ją dzięki Tobie 💜💜💜

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły