Darling in the Franxx ♥ TOMY #01 – #03

Date
kwi, 29, 2023

Darling in the Franxx 

Darling in the FranxxPrzyznam szczerze, że nie jestem fanką mechów, nawet kultowy „Evangelion” nieszczególnie do mnie trafił (być może miała na to wpływ również jego kreska). Jednak historia „Darling in the Franxx” ma w sobie coś, czym mnie do siebie przekonała, a ja, po obejrzeniu anime, koniecznie musiałam poznać również mangę. 

Zarys fabuły

Dystopiczny świat przyszłości. Ludzkości udało się odkryć niezwykle wydajne paliwo magmowe, jednak jego wydobycie na ogromną skalę zniszczyło powierzchnię ziemi i sprawiło, że zaczęły pojawiać się na niej nieznane dotąd potwory. By się bronić, naukowcy skonstruowali roboty bojowe zwane Franxx’ami, które miały być pilotowane przez specjalnie przygotowywane do tego zadania, pozbawione imion dzieci. Gdy okazuje się, że mimo wielu innych uzdolnień Kod: 016 nie sprawdza się jako pasożyt (przyszły pilot), jego przyszłość staje pod znakiem zapytania. Wtedy jednak pojawia się ona, najlepsza pilotka i zabójczyni współpracujących z nią partnerów — Kod: 002 i okazuje się, że jest kompatybilna z Kodem: 016. Tak zaczyna się ich wspólna przygoda, ale nikt nie wie, dokąd zaprowadzi ich nowa ścieżka. 

Moja opinia i przemyślenia

Tomiki mają niezwykle uroczą kreskę. Jest szczegółowa i bogata w dobrze wykonane tła oraz tekstury. Rysunki przedstawione zostały z odpowiednią dynamiką. Nadają mandze niepowtarzalny klimat. Jako wstęp do historii otrzymujemy kilka kolorowych ilustracji wydrukowanych na pierwszych stronach komiksu. W mandze pojawia się też wiele elementów ecchi (chociaż w dalszym ciągu nie jest to moim zdaniem pozycja wyłącznie dla dorosłych czytelników). 

Darling in the Franxx

Historia opowiedziana w „Darling in the Franxx” jest ciekawa i zabawna. Od pierwszych stron trzyma czytelnika w napięciu. Akcja, jak to w mangach bywa, rozwija się dość szybko, a czytelnik z zapartym tchem śledzi kolejne wydarzenia. Relacje między bohaterami zostały bardzo dobrze i szczegółowo przedstawione. Spodobała mi się również kreacja dystopicznej przyszłości Ziemi, która oscyluje gdzieś pomiędzy fantastyką naukową, a magią. Po lekturze trzeciego tomu wiem na pewno, że chcę przeczytać całą serię, ponieważ manga bardzo przypadła mi do gustu. 

Podsumowanie

„Darling in the Franxx” to niezwykle wciągająca, dobrze przemyślana historia z gatunku science fiction. Ma wszystko, co potrzebne, aby zainteresować i utrzymać czytelnika — ciekawą fabułę, interesujących i pełnokrwistych bohaterów, szczyptę komedii oraz pomysłowe założenia świata przedstawionego. Chociaż opiera się na znanych schematach, to doskonale je wykorzystuje i sprawia, że ponownie stają się czymś, z czym jako czytelnicy chcemy mieć do czynienia. Mangę serdecznie polecam, doskonale się przy niej bawiłam!

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Plunderer ♥ TOMY #01 – #03

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

23 komentarze

 1. Odpowiedz

  Marek z Bywalec Życia

  10 maja 2023

  Fabuła wydaje się być zacna, przynajmniej z zarysu. Mimo iż niespecjalnie przepadam za mangą ani za science fiction, w tym przypadku chciałbym poznać cała historię 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 maja 2023

   Dla mnie nie ma nic lepszego niż fantasy / SF 🙂

 2. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  9 maja 2023

  Zdecydowanie nie są to moje klimaty, ale z pewnością znajdzie się wielu zainteresowanych tą pozycją

 3. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  8 maja 2023

  Skoro to taka ciekawa propozycja to nie mówię nie.

 4. Odpowiedz

  Zuzanna

  5 maja 2023

  Mangi nie są dla mnie. Ogólnie nie przepadam za czytaniem komiksów, ale kreskę zawsze podziwiam i zastanawiam się jak wygląda tutaj.

  • Odpowiedz

   Vicky

   9 maja 2023

   Myślę, że w nie po prostu trzeba się wciągnąć 🙂

 5. Odpowiedz

  Pojedztam

  3 maja 2023

  Koniecznie muszę dowiedzieć się czy moi znajomi znają już ten cykl.

 6. Odpowiedz

  Aleksandra

  3 maja 2023

  Nie przepadam za tym rodzajem literatury, ale szanuję takie wybory. Mnie bardziej interesuje dobry thriller lub kryminał.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   Dla mnie nie ma nic lepszego od dobrej fantastyki ♥

 7. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń | Pasieka Kulturalna

  3 maja 2023

  Kreska jest niezwykle urocza i ciekawa! A fauła to zupełnie moja bajka, chętnie się skuszę.

 8. Odpowiedz

  Angela

  30 kwietnia 2023

  Nie jest to może mój klimat, ale skuszę się na tą propozycję. Wydaje się być na tyle ciekawa, bym po nią sięgnęłam.

 9. Odpowiedz

  Joanna

  30 kwietnia 2023

  Coś to nie są moje klimaty, więc nie czuje się zainteresowana tym tytułem. Z całą pewnością znajdzie swoich fanów.

 10. Odpowiedz

  Martyna K

  29 kwietnia 2023

  Myślę, że mogłabym skusić się na tę lekturę oraz polecać ją dalej.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   To świetna (i momentami bardzo zabawna) przygoda fantasy ♥

   • Odpowiedz

    Martyna K

    10 maja 2023

    No to tym bardziej już teraz zacznę się za nią rozglądać.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły