Chce mi się kupę – Guido van Genechten

Date
mar, 17, 2018

„Chce mi się kupę” to książeczka dla dzieci o kontrowersyjnym tytule, która jednak porusza bardzo ważny dla wszystkich maluszków temat. Jak nauczyć dziecko korzystania z „dorosłej” toalety? W tym pomoże nam Piesek i jego przyjaciele.

Pieskowi bardzo chce się kupę, ale siostrzyczka zajęła jego nocniczek, ponieważ nocniczek siostrzyczki został zajęty przez myszkę i tak dalej (lista jest długa). Na końcu Piesek widzi, że sprawcą całego zamieszania jest słonik, który niechcący zgniótł swój własny nocniczek. Nasz bohater zmuszony jest do skorzystania z dorosłej toalety. Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne.

Książeczka napisana została w bardzo przystępny i zachęcający sposób. Na każdej stronie pojawiają się kolorowe obrazki, na których, obok bohaterów, widnieją znane dzieciom zabawki (piłeczki, samochodziki, pluszaki). Również wybór pieska na głównego bohatera był pomysłem bardzo trafionym – osobiście nie znam dziecka, które nie szalałoby za pieskami.

Wydanie książeczki jest bardzo porządne. Twarda oprawa, kwadratowy format, grube strony. Ilustracje doskonale i z humorem wpasowują się w przedstawione zdarzenia. Dziecko z przyjemnością zagląda do tak opracowanej publikacji.

„Chce mi się kupę” to tytuł niosący ze sobą ważne przesłanie. Jego celem jest nauka korzystania z toalety. W towarzystwie Pieska i jego przyjaciół to nic trudnego. Pozycja idealna dla maluchów, które niedługo wybierają się do przedszkola i muszą zmienić swoje nocniczkowe nawyki. Serdecznie polecam wszystkim rodzicom 2-3 letnich brzdąców. Ta książeczka naprawdę pomaga.

Recenzja pisana dla portalu

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  blogierka

  19 marca 2018

  Bardzo fajny pomysł na edukację maluchów!
  I te rysunki rozwalają system <3

 2. Odpowiedz

  Kamil

  18 marca 2018

  Tytuł mnie zaskoczył. Przyznam, że wywołał uśmiech ze zmieszaniem 🙂

 3. Odpowiedz

  GosiaK.

  18 marca 2018

  W naszym przypadku nocnik to było „zło”. Córka od razu chciała na „dorosły” kibelek. Niemniej swego czasu poszukiwałam książki o tej tematyce. Polecę znajomym, bo wydaje si Rybcia bardzo ciekawa 🙂

 4. Odpowiedz

  Diana z Pieniadzjestkobieta

  18 marca 2018

  Bardzo ładna! Szkoda, że wcześniej nie trafiłam na taką książeczkę, jak córka była mniejsza.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »