Caraval – Stephanie Garber

Date
maj, 23, 2022

Caraval 

Gdy ujrzałam najnowszą zapowiedź powieści „Caraval”, to przez chwilę nie mogłam w nią uwierzyć. Nareszcie jedna z moich ulubionych książek doczekała się wznowienia! Szczerze liczę na to, że tym razem w Polsce ukażą się również kolejne jej części.  

Zarys fabuły

Scarlett od kiedy usłyszała od babci historię cudownego Caravalu, miała tylko jedno marzenie. Chciała, żeby magiczna zabawa odbyła się na jej rodzinnej wyspie. Co roku pisała list z prośbą do Mistrza Legendy, ale nigdy nie otrzymała od niego odpowiedzi. Do czasu, aż ojciec postanowił wydać ją za mąż za nieznajomego hrabiego z odległego miejsca. Wówczas Scarlett przestała mieć nadzieję na to, że spełni się jej życzenie, a zamiast tego zaczęła wierzyć, że narzeczony wyswobodzi zarówno ją, jak i jej młodszą siostrę z rąk tyranizującego je ojca. Tego roku jednak Mistrz Caravalu odpisał, przysyłając siostrom zaproszenia na swoją prywatną wyspę, gdzie jako goście honorowi miały wziąć udział w zabawie. Zapewne nic by się nie wydarzyło, a Scarlett już zawsze zastanawiałaby się nad tym, co straciła, gdyby na wyspę nie przybył tajemniczy żeglarz o imieniu Julian. Mężczyzna zaoferował, że w zamian za bilet in blanco, który był przeznaczony dla narzeczonego Scarlett, pomoże im dostać się na wyspę Mistrza Legendy – miejsce, w którym odbywał się Caraval.

Moja opinia i przemyślenia

Stephanie Garber stworzyła piękną, romantyczną historię, która niezwykle pochłania czytelnika. Miejsce do którego zabiera nas pisarka jest okrutne, odrobinę mroczne i nieco przerażające, ale również przepiękne i pełne magii. Chociaż niekiedy diabelska, uczestnicy muszą pamiętać, że Caraval to jednak, mimo wszystko, tylko gra, w której nic nie dzieje się naprawdę. Niekiedy jednak łatwiej popaść w obłęd niż przyjąć to do wiadomości… Scarlett nie ma pojęcia komu może zaufać, ani jak cenna jest waluta Caravalu. Za jedną, piękną sukienkę, może zapłacić własnym życiem.

Przyznam szczerze, że lekturą czuję się oczarowana. Uwielbiam takie pełne magii, baśniowe historie, zwłaszcza gdy droga bohaterów do szczęśliwego zakończenia wcale nie jest łatwa. Dodatkowo pisarka w swojej powieści zostawia otwartą furtkę, niczym obietnicę, że stworzy kontynuację swojej niesamowitej historii. Już nie mogę się jej doczekać.

Podsumowanie

„Caraval” to baśniowa, lekko napisana powieść, która pozwoli czytelnikowi choć na krótką chwilą zapomnieć o szarej codzienności. Od lektury nie mogłam się oderwać i z całego serca polecam ją wszystkim czytelniczkom szukającym książki, która bezpowrotnie porwie je do swojego niesamowitego, pełnego cudów świata.

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Niewidzialne życie Addie LaRue – V.E. Schwab

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

21 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Ala

  11 lipca 2022

  Słyszałam o tej książce, jednak sama nie miałam okazji jej czytać. Najwyższy czas to nadrobić, chętnie sięgnę po nią w wolnej chwili. 🙂

 2. Odpowiedz

  Zuzka

  27 maja 2022

  Brzmi ciekawie. Muszę zamówić poprzedni tom i poczytam w komplecie 🙂 Dodatkowo ma piękną okładkę, która będzie pasować do mojej biblioteczki 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   27 maja 2022

   To wznowienie (nie nowy tom). Na kolejne tomy dopiero liczymy 🙂

 3. Odpowiedz

  Irena Bujak

  26 maja 2022

  Czytałam pierwsze wydanie i byłam zachwycona, też chętnie powrócę do pierwszego tomu. 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   27 maja 2022

   Mam szczerą nadzieję, że ukaże się całość ♥️

 4. Odpowiedz

  dyedblonde

  25 maja 2022

  fajne połączenie magii, czegoś pięknego z mrocznym klimatem. Myślę, że mogłaby mi się spodobać ta propozycja

  • Odpowiedz

   Vicky

   27 maja 2022

   To oryginalna, świetnie napisana książka ♥️

 5. Odpowiedz

  Adrianna

  24 maja 2022

  Bardzo ciekawa historia, w wolnym czasie na pewno będę miała ochotę ją przeczytać. Po okładce nie spodziewałabym się tak interesującej historii.

  • Odpowiedz

   Vicky

   27 maja 2022

   Do mnie taka okładka własnie przemawia 🙂

 6. Odpowiedz

  krystynabozenna

  24 maja 2022

  Świetna recenzja, zachęca do przeczytania, bo tyle w niej emocji 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   27 maja 2022

   Dziękuję! Powieść też jest świetna ♥️

 7. Odpowiedz

  Katarzyna R

  24 maja 2022

  Pięknie napisana recenzja. Myślę, że to książka, którą chętnie przeczytam podczas wakacyjnego urlopu 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   26 maja 2022

   Dziękuję! Na wakacje lektura będzie idealna 🙂

 8. Odpowiedz

  Kamila Pierzchała

  24 maja 2022

  Nie słyszałam wcześniej o tej książce, a to już jej wznowienie, ale Twoja recenzja bardzo mnie zachęciła aby to zmienić 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   24 maja 2022

   Mam nadzieję, że Poradnia K wyda całość 🙂

 9. Odpowiedz

  Donna

  24 maja 2022

  Dawno nie czytałam tego typu książek, bardzo mnie zainteresowałaś po tej recenzji. Też lubię takie pełne magii, baśniowe historie 🙂 to coś dla mnie.

 10. Odpowiedz

  Aga

  24 maja 2022

  Słyszałam już o niej. Okladka przyciąga wzrok, a i historia wygląda bardzo interesująco

  • Odpowiedz

   Vicky

   24 maja 2022

   To doskonała, baśniowa młodzieżowa (powiedzmy) fantastyka.

 11. Odpowiedz

  Martyna K

  24 maja 2022

  Już wcześniej zwróciłam uwagę na tę lekturę. Baśniowa historia zawsze trafia w mój gust.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Do trzech razy śmierć – Jenny Blackhurst

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły