Złe dziewczyny nie umierają – Katie Alender

Date
cze, 29, 2016

zledziewczynyOd samego początku wizja stworzenia horroru dla młodzieży wydała mi się bardzo dobrym pomysłem. Zazwyczaj jednak ten gatunek kierowany jest do dorosłego czytelnika, więc zadanie mogło okazać się wcale nie takie proste. Jak więc pisarce udała się realizacja jej projektu?

Nastoletnia Alexis wraz z rodzicami i młodszą siostrą o imieniu Kasey mieszkają w starym, okazałym domu. Są właściwie dość pospolitą rodziną – mama wiecznie pracuje, ojciec wyraźnie unika przebywania z bliskimi – i tylko Kasey miewa swoje własne dziwactwa (takie jak kolekcjonowanie lalek) na które jednak nikt nie zwraca szczególnej uwagi. Przynajmniej do czasu, bo albo Alexis zwariowała, albo z jej młodszą siostrą dzieje się coś naprawdę niepokojącego.

Muszę przyznać, że książka posiada swój specyficzny nastrój i trzyma w napięciu, z pewnością jednak nie wzbudza strachu. Sklasyfikowałabym ją raczej jako młodzieżową fantastykę niż taki konkretny horror. Mimo to powieść czyta się bardzo przyjemnie. Sposób pisania Katie Alender posiada swój niewątpliwy urok i sprawia, że czytelnik ma ochotę zagłębić się w stworzoną przez nią historię. Pisarka również świetnie poprowadziła akcję powieści, a kreacje postaci są głębokie i pełne. Zwłaszcza charakter Alexis i jej podejście do życia oraz to jak wygląda świat z jej punktu widzenia przypadło mi do gustu.

Cala fabuła toczy się na tle zwykłej codzienności. Szkoła, praca, problemy rodzinne, samotność, kiełkująca miłość oraz fotografia, którą pasjonuje się główna bohaterka. Dzięki temu wszystkie wydarzenia wydają się być niezwykle realne (chociaż muszę przyznać, że nie do końca spodobał mi się ich motyw). Mimo że Katie Alender właściwie nie napisała niczego nowego, czy zaskakującego, to jednak elementy, które stworzyła udało jej się umiejętnie połączyć w naprawdę wciągającą, niezwykle zgrabną historię.

„Złe dziewczyny nie umierają” to tytuł, który zapewni dreszczyk emocji, rozbudzi wyobraźnię, z pewnością jednak nie przerazi. Katie Alender posługuje się w powieści prostym językiem, co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko i z przyjemnością. Fabuła nie jest skomplikowana, dzięki czemu tytuł nadaje się nawet dla tych najmłodszych nastolatków. Myślę, że pozycja jest warta przeczytania, a ja z miłą chęcią zabiorę się za kolejne książki spod pióra autorki. Polecam!

Dziękuję!

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »