Wierszyki dzidziusia

"A kuku! A kuku! Kto się tutaj chowa? Są zwierzątka, dom, rodzice w pierwszych dziecka słowach."

Dzieciom powinniśmy czytać już od najmłodszych lat. Właściwie to nawet maluszek, który jest jeszcze w brzuszku może słuchać muzyki, czy głosu swojej mamy. Jednak dla maluszków, które ukończyły już pierwszy rok życia, najlepsze będą proste historyjki lub wesołe, króciutkie rymowanki.

Opis wydawcy
Od pierwszych chwil darzymy dzieci miłością. To one wywołują nasze wzruszenia i radość. Tacy są również bohaterowie książeczek „Kosi, kosi łapci”, „Uśmiechy maleństwa”, „Psoty maleństwa” oraz „Mama, tata i ja”.

Książeczka „Wierszyki dzidziusia” zawiera kilka prostych, ładnie ozdobionych tekstów, które przyciągną uwagę małego dziecka. Zazwyczaj książeczki dla dzieci zawierają dużą ilość kolorowych obrazków. W tym wypadku zostały one zastąpione zdjęciami maluchów. Myślę, że to całkiem fajny pomysł, bo przecież dzieci świetnie potrafią rozpoznać swoich rówieśników – nawet tych, którzy śmieją się do nich jedynie z fotografii.

Wydanie książeczki jest standardowe – to kilka twardych, tekturowych stron. Każdy maluch może przeglądać taką publikację samodzielnie bez obawy, że ją zniszczy lub co gorsza – zje, szkodząc swojemu zdrowiu. Zawarte w niej rymowanki są zabawne i niezbyt mądre (powiedziałabym, że takie w sam raz). Poprzez wyrazy dźwiękonaśladowcze i proste, zaznaczone na kolorowo frazy mają pomóc w nakłonieniu dziecka do wypowiadania swoich pierwszych słów.

„Wierszyki dzidziusia” to sympatyczna publikacja dla najmłodszych czytelników. Będzie nadawała się zarówno do samodzielnego oglądania, jak i wspólnego czytania z rodzicami. Przez wzgląd na swoją bardzo niską cenę (4,90 zł z okładki) może mieć ją każdy maluch.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Karola Jusin

  19 czerwca 2017

  Jest teraz mnostwo ksiazeczek dostosowanych do wieku dziecka. Dzieciako ksiazeczki wprost uwielbiaja.

 2. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  20 czerwca 2017

  Brzmi super 😉

 3. Odpowiedz

  Asia | amelushka

  21 czerwca 2017

  Ja czytałam i czytam swojej córce zawsze i wszędzie. Czasami to sama mam dosyć czytania jednej i tej samej książki po kilka razy z rzędu.

 4. Odpowiedz

  Karolina | Odnova

  21 czerwca 2017

  Książeczki dla dzieci to wspaniały sposób na wspieranie ich rozowju.
  Te wyglądają bardzo ciekawie.

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS