Wieczna tęsknota – Elizabeth Chandler

Date
lip, 18, 2012

Miłość jest wieczna i przetrwać potrafi nawet śmierć, to motyw przewodni powieści Elizabeth Chandler. Muszę szczerze przyznać, że do książki podchodziłam sceptycznie. Autorka dość wyraźnie zakończyła swoją trylogię i nie miałam pojęcia, co można by dodać tam jeszcze. Jednak wraz z „Wieczną tęsknotą” spotkała mnie naprawdę przemiła niespodzianka. Oto ciekawy pomysł i dobrze napisany cykl, przerodził się w cudowną lekturę, od której po prostu nie mogłam się oderwać.

Mija rok od tragicznej śmierci Tristana. Sprawa zagadkowych morderstw zostaje rozwiązana, a życie Ivy i jej przyjaciół się uspakaja. Beth zabiera swoją przyjaciółkę i jej chłopaka Willa do nadmorskiej miejscowości Cape Cod. Tutaj, pomagając jej ciotce przy pracy w pensjonacie, mogą spokojnie odpocząć od minionych zdarzeń w przyjemnym, oderwanym od rzeczywistości miejscu. Nie wszystko jednak jest takie piękne i spokojne, jak powinno. Kuzynka Beth, Kelsey i jej przyjaciółka Dhanya urządzają seans spirytystyczny. To właśnie od tego wydarzenia zaczynają się dziać złe rzeczy. Ivy ma wypadek samochodowy i jakimś cudem przeżywa własną śmierć. W szpitalu poznaje tajemniczego chłopaka, który stracił pamięć i sam nie wie kim jest. Przed kim ucieka i czemu szuka go policja? W jej życiu znów wszystko się zmienia, a związek z Willem kompletnie się nie układa.

Mimo że trzy poprzednie tomy były intrygujące i bardzo przyjemne, to czwarty zdecydowanie je wyprzedził. Autorce udało się wprowadzić naprawdę sporo akcji jak na 250 stronicową książeczkę. Zarówno „Wieczna tęsknota” jak i jej poprzedniczki, pisane są prostym i lekkim językiem, który bezbłędnie trafia do czytelnika. Opisy nie są rozwleczone, a w historii nie ma dłużyzn. Idealna lektura dla młodzieży. Do tego fabuła powieści jest niezwykle intrygująca. Elizabeth Chandler za każdym razem udaje się zaskoczyć czytelnika. Niektóre rzeczy są oczywiste, ale inne, naprawdę proste, okazują się zupełnie czymś innym. Do ostatnich stron nie mamy pojęcia komu można zaufać, w co wierzyć, ani tym bardziej, co dalej się stanie.

Bohaterowie serii o aniołach są postaciami „z krwi i kości”. Osobowości i charaktery mają wyraźnie zarysowane – czasami dość skromne, ale zawsze jak najbardziej realne. Bez trudu można się do nich przywiązać, polubić lub znienawidzić, a razem z Ivy przeżywać smutek i mrożące krew w żyłach przygody. Niezwykły i poruszający jest również opis uczuć i więzi, która łączyła dziewczynę z ukochanym i tego, jak łatwo te wszystkie, tłumione do tej pory uczucia, powracają.

Wydanie książki (zresztą i tej i poprzednich) jest moim skromnym zdaniem genialne. To powieść, którą mogę zabrać ze sobą wszędzie. Czytałam ją w samochodzie, supermarkecie, na przystanku, w tramwaju. Nie pogniotła się od noszenia w torbie, a ja specjalnie się przez nią nie nadźwigałam. Oby więcej takich wydań! Stronie edytorskiej, oprawie graficznej i tłumaczeniu również niewiele mogę zarzucić. Wszystko idealnie pasuje do treści. Jedyne czego mi brakuje to zapowiedź kolejnej części, ponieważ po zakończeniu wnioskując, taka niebawem się ukarze.

Romantyczny cykl o aniołach, smutku i tęsknocie serdecznie polecam – oczywiście przede wszystkim dziewczynom. Są to książki ciekawe i wzruszające, a ci, którym podobała się trylogia, „Wieczną tęsknotą” z pewnością się nie zawiodą. Nigdy nie sądziłam, że kontynuacja może być lepsza od pierwszych części, tu jednak zdecydowanie tak właśnie się stało. Nie mogę już doczekać się kolejnego tomu i zakończenia.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję grupie wydawniczej Publicat.

Vicky

0 Comments

 1. Odpowiedz

  Cassin

  18 lipca 2012

  Także cenię sobie format wydania tej serii 🙂 Nie spodziewałam się, że tak mi się ta opowieść spodoba. Chętnie zabiorę się za dalsze części (obecnie czytałam tylko tom 2)
  Pozdrawiam!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »