Wesołych Świąt!

Co robić podczas Świąt w Warszawie?

W tym roku święta spędzamy z rodziną mojej drugiej połówki, podczas podgryzania pierniczków,  zaopatrzeni w hektolitry kawy, pisząc pracę inżynierską. Wciąż jednak staramy się znaleźć trochę czasu, który poświęcimy dzieciom. W Warszawie wypatrzyliśmy dwie ciekawe atrakcje. Jedną z nich jest Chiński Festiwal Światła, a drugą Wystawa Klocków Lego na Stadionie Narodowym. Na pewno pojedziemy również pooglądać dekoracje oświetlające Stare Miasto. Na fali świątecznego DIY udało mi się także spleść zakładkę ze wzorem w choinki. 

Świąteczna zakładka z muliny

Współpraca z portalem jamama.pl natchnęła mnie do wykonania kolejnego drobiazgu. Tym razem padło na zakładkę z choinkowym wzorem. O sposobie w jaki ją wykonałam, możecie przeczytać w tym artykule (klik). Przedstawiam go tam krok po kroku. Uwielbiam takie prezenty od serca, szczególnie, gdy wymagają pewnego nakładu naszej pracy.

Oglądanie dekoracji świątecznych

Jeżeli należycie do grona osób, które uważają, że nie ma nic za darmo, to moi kochani, jesteście w błędzie. Myślę, że wszystkie polskie miasta mają swoje cudowne, świąteczne dekoracje. W tym roku Boże Narodzenie spędzamy w Warszawie i wybieramy się na Stare Miasto popodziwiać różne świetlne dekoracje, przespacerować się i odprężyć. Dodatkowo nasza ulubiona kawiarnia Green Caffe Nero w tym roku rozdała poprzez aplikację tysiąc kuponów na darmową kawę. Na Starówce są aż dwie kawiarnie z tym logo, więc na pewno przy okazji skorzystamy z kuponów. 

Chiński Festiwal Światła

W Warszawie mieszkamy na Bemowie, cudownie więc się złożyło, że w Forcie Bema, aż do lutego, otwarta jest zewnętrzna wystawa przepięknych konstrukcji oświetleniowych. To niesamowita przygoda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 

Chiński Festiwal Światła to wielowiekowa chińska tradycja, obchodzona od dynastii Han. Wystawa świetlna składa się z 34 konstrukcji stalowych, pokrytych kolorowymi tkaninami. Są one podświetlone setkami tysięcy żarówek led, częściowo także z elementami neonowymi. Każda bryła została misternie zaprojektowana i starannie wykonana tak, aby wzbudzała podziw i zachwyt nie tylko rozmiarem, ale kolorem, kształtem. Większość figur związana jest ściśle z kulturą chińską, a więc nie mogło zabraknąć motywów: kwiatowych, zwierzęcych takich jak smok czy panda, lampiony. Bryły niekiedy sięgające 4 metrów wysokości lub 20 metrów długości robią wrażenie nie tylko na najmłodszych odbiorcach, ale także u dorosłych wywołują niemałe zaskoczenie. Przygoda z Festiwalem zacznie się na wejściu. Zwiedzających witać będzie kolosalna brama o wymiarach 12 metrów szerokości i 5 metrów wysokości.

Wystawa Klocków Lego

Od 19 grudnia do 8 marca na Stadionie Narodowym otwarta jest wystawa budowli z Klocków Lego. Największe budowle mają po parę metrów wysokości. Dla młodszych zwiedzających jest też otwarty Fun Park, w którym mogą sprawdzić swoje własne umiejętności. Myślę, że to miejsce idealne na rodzinny wypad i przygoda, która przypadnie do gustu wszystkim dzieciakom.

Na zakończenie

Jak w tym roku upływają Wasze Święta? Leniwie czy raczej zaplanowaliście wiele różnych atrakcji? A może spędzacie je w większym, rodzinnym gronie? U nas wszystkiego po trochu. Życzę Wam wielu, cudownie spędzonych chwil na tym, co najbardziej lubicie robić.

Ps. Rudolfa upiekła dla nas Mama mojej drugiej połówki. Córka od razu pożarła mu nos. 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

22 komentarze

 1. Odpowiedz

  Aneta

  25 grudnia 2019

  Ważne, aby spędzać Święta tak, jak chcemy i z tymi, którzy są nam najbliżsi. Ja mam najważniejsze osoby przy sobie w tym roku, a czas spędzamy zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu. Piękny czas. Pozdrawiam świątecznie że Szwecji. 🎄

  • Odpowiedz

   Vicky

   2 stycznia 2020

   U nas to wygląda tak, że raz u mojej rodziny spędzamy święta, a raz u rodziny mojej drugiej połówki. Marzą mi się wspólne święta, obecnie są jednak niestety nierealne.

 2. Odpowiedz

  Mateusz

  26 grudnia 2019

  Piękne zdjęcia!

 3. Odpowiedz

  blogierka

  27 grudnia 2019

  U mnie bardzo szybko minęło, ale było miło.A jak u Ciebie? 🙂

 4. Odpowiedz

  Małgorzata

  27 grudnia 2019

  Moje oczy najdłużej zatrzymały się na tym Rudolfie – wspaniały

 5. Odpowiedz

  Wiola

  27 grudnia 2019

  Ja totalnie na lenistwie w domu🙂

 6. Odpowiedz

  Anna Londowska-Kaźmierczak

  28 grudnia 2019

  Ja wiem, że to mało wychowawcze i rodzinne, ale ja musiałam się wreszcie wyspać.

  • Odpowiedz

   Vicky

   2 stycznia 2020

   Hehe, my odsypialiśmy dopiero wczoraj 🙂 (dzieci u dziadków)

 7. Odpowiedz

  gonicmarzenia

  28 grudnia 2019

  Nawet nie wiedziałam o takich miejscach w Warszawie

 8. Odpowiedz

  Olga

  29 grudnia 2019

  świetne!

 9. Odpowiedz

  halmanowa

  30 grudnia 2019

  Warszawa, moje rodzinne miasto… 🙂 Byliście może w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie? Pamiętam, że mają zawsze piękne zimowe i świąteczne iluminacje 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   2 stycznia 2020

   Niestety się nie udało z racji na parking, ale mam nadzieję, że nadrobimy.

 10. Odpowiedz

  Ann

  30 grudnia 2019

  Osobiście uwielbiam wystawy światła więc tą też muszę zobaczyć 🙂

 11. Odpowiedz

  Małgorzata

  30 grudnia 2019

  Cudowne zdjęcia! Ja w święta marzyłam tylko o chwili spokoju i odpoczynku! Miałam do wykarmienia 12 osób

 12. Odpowiedz

  czerwona filiżanka

  31 grudnia 2019

  Oj dziekuje za życzenia, wszystkiego najlepszego w 2020 roku

 13. Odpowiedz

  KasiaK

  31 grudnia 2019

  Zaciekawił mnie ten Festiwal Światła, warto byłoby się wybrać, może w przyszłym roku? 🙂

 14. Odpowiedz

  Marta

  2 stycznia 2020

  Muszę przyznać, że w tym roku święta upłynęły nam bardzo szybko i intensywnie, choć tak naprawdę niewiele robiliśmy 🙂

 15. Odpowiedz

  blogierka

  3 stycznia 2020

  Wpis przyda się na przyszły rok 🙂

 16. Odpowiedz

  Zołza z kitką

  3 stycznia 2020

  Zakładka jest super! Nie wpadłam, by samodzielnie takie robić – a przecież całe dzieciństwo bawiłam się muliną! 😀

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS