The Long Way Home. Długa droga do domu

Date
mar, 06, 2024

The Long Way Home. Długa droga do domu

Długa droga do domu„The Long Way Home. Długa droga do domu” Jessy Hastings to trzecia odsłona cyklu „Magnolia Parks”, która z pewnością nie zawodzi oczekiwań czytelników spragnionych emocjonalnych rollercoasterów. Książka zabiera nas w podróż do świata londyńskiej elity, w której piękno, bogactwo i młodość są jedynie tłem dla skomplikowanych relacji, głębokich emocji i życiowych dylematów.

Zarys fabuły

Fabuła książki koncentruje się na losach Magnolii i BJ — dwójki bohaterów, których drogi życiowe po raz kolejny splatają się w niespodziewany sposób. Po traumatycznych wydarzeniach, które zakończyły ich poprzednie spotkanie, obydwoje próbują ułożyć sobie życie na nowo, jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Powrót do Londynu i niespodziewane ponowne spotkanie stawia przed nimi pytanie, na które obydwoje szukają odpowiedzi: Czy możliwe jest odnalezienie prawdziwej miłości więcej niż raz w życiu? I czy oni sami są dla siebie najlepszym rozwiązaniem, pomimo wszystkich przeciwności?

Moja opinia i przemyślenia

Jessa Hastings z niezwykłą wrażliwością i wnikliwością portretuje swoich bohaterów, skupiając się nie tylko na ich relacjach, ale także na indywidualnych procesach dojrzewania, przepracowywania traum i poszukiwania własnej tożsamości. Przekonująco ukazuje, że droga do szczęścia często wiedzie przez ból, stratę i samopoznanie. Styl Jessy Hastings jest dynamiczny i pełen emocji, co sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Autorka umiejętnie tworzy napięcie i kreuje skomplikowane wątki, które sprawiają, że czytelnik z niecierpliwością oczekuje na rozwój wydarzeń. Równocześnie, świat przedstawiony w książce, pełen luksusu i przepychu, stanowi fascynujące tło dla rozgrywających się dramatów.

„The Long Way Home” to jednak nie tylko romans. To opowieść o przyjaźni, lojalności, wybaczeniu i trudach dorastania. Jessa Hastings porusza również tematy społeczne i emocjonalne, które nadają jej powieści głębi i uniwersalności. Postacie drugoplanowe, takie jak Daisy, wnoszą do narracji dodatkową warstwę, ukazując różnorodność ludzkich doświadczeń i perspektyw. Powieść ta, będąca połączeniem romansu, dramatu i powieści obyczajowej, z pewnością znajdzie swoich odbiorców wśród fanów zarówno współczesnych romansów, jak i głębokich, emocjonalnych historii o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Jessa Hastings udowadnia, że potrafi zarówno bawić i wzruszać, jak i skłaniać do refleksji nad własnym życiem i wyborami.

Na zakończenie

Podsumowując, „The Long Way Home. Długa droga do domu” to książka, która z pewnością zachwyci miłośników serii „Magnolia Parks”, jak i nowych czytelników, którzy dopiero co odkryją ten fascynujący świat. Z każdą stroną Jessa Hastings udowadnia, że prawdziwe emocje są uniwersalne, a droga do szczęścia nigdy nie jest prosta, ale zawsze warta przebycia. To powieść o nadziejach, marzeniach i nieustannej walce o miłość, która pokazuje, że każda długa droga do domu może być pełna niespodziewanych zwrotów akcji, ale też i niezwykłych odkryć na temat siebie i innych.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Przeczytaj również:

To jeszcze nie koniec – Egan Hughes

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

13 komentarzy

 1. Odpowiedz

  MonimePL

  11 marca 2024

  Kompletnie nie znam tej serii. Czy mogę ją polecić nastolatce? Wchodzi w takie delikatne romanse i wolałabym jej nie szokować.

 2. Odpowiedz

  Angela

  10 marca 2024

  Z chęcią sama sprawdzę tą pozycję, bo nie mogę ukryć twoją recenzja zachęciła mnie do tego.

 3. Odpowiedz

  Anna

  10 marca 2024

  Książka dla spragnionych rozbudowanego romansu. Na pewno się tacy znają.

 4. Odpowiedz

  Kiti

  8 marca 2024

  Jej obszerność sprawia, że warto zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu.

 5. Odpowiedz

  Pojedztam

  8 marca 2024

  Miło można spędzić czas z taką publikacją. Tak też postanowiłam zrobić.

 6. Odpowiedz

  Aneta

  8 marca 2024

  Nie znam tej serii, ale z przyjemnością bym przeczytała książkę, którą recenzujesz. Takie pozycje sprawiają, że czytając je jesteś razem z bohaterami zapominając poniekąd o tym co tu i teraz, a czasami jest to bardzo potrzebne.

  • Odpowiedz

   Vicky

   8 marca 2024

   Uważam, że po to właśnie jest nam beletrystyka 🙂

 7. Odpowiedz

  Martyna K

  7 marca 2024

  Miło można spędzić czas z taką publikacją. Tak też postanowiłam zrobić.

 8. Odpowiedz

  Anna

  7 marca 2024

  Wiem komu polecę tę książkę. Moja Koleżanka uwielbia takie klimaty.

 9. Odpowiedz

  Ciekawska Magdalena

  6 marca 2024

  Z chęcią przeczytam te książkę

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły