Ta druga Bella – Whitney G.

Date
wrz, 07, 2023

Ta druga Bella

Dostrzegam mocno zarysowaną szczękę i głębokie, zielone oczy, ale moje serce nie zaczyna bić szybciej choć uroda księcia zapiera dech w piersiach. W mojej piersi nie trzepocze żaden motyl. Nie mam także poczucia, że świat się zatrzymał. Nic mnie w nim nie pociąga. Ani trochę.

Lubicie retellingi? Ja uwielbiam! Szczególnie te pomysłowe i potraktowane z pewnym humorem. Taka właśnie jest powieść spod pióra Witney G. „Ta druga Bella”. Uprzedzam jednak, że to baśń wyłącznie dla dorosłych czytelników!

Zarys fabuły

Bella nie jest perfekcyjna i wcale nie chce taka być, mimo że dorasta w cieniu starszej siostry Izabelli, której doskonale wychodzi udawanie idealnej. Nie ma zamiaru wychodzić za mąż za księcia, nieważne, jak bardzo nie byłby bogaty i przystojny. Ponieważ jednak jej ojciec liczy na korzyści finansowe związane z zamążpójściem córki, dziewczyna jest bita, poniżana, głodzona i więziona w piwnicy. Jaki czeka ją los, gdy po raz kolejny sprzeciwi się ojcu i czy wreszcie odnajdzie swoje miejsce w świecie?

Moja opinia i przemyślenia

Powieść nie jest obszerna, nie ma też zbyt wielu opisów, za to może pochwalić się ciekawie ułożoną fabułą. Nie da się ukryć, że Whitney G. ma prawdziwy talent do tworzenia krótkich i jednocześnie dobrze skonstruowanych opowieści. Historia, jak na dobrą baśń przystało, w wielu miejscach przeraża, napisana została jednak w lekkim stylu, przez co czyta się ją szybko i z zaciekawieniem. Autorka w niezwykle pomysłowy sposób łączy w jednym dziele różne baśniowe wątki, skupiając się głównie na interpretacji „Pięknej i Bestii”, ale dodając do niej różnorodne elementy z innych klasycznych opowieści. Mimo iż książka jest dość przewidywalna, ma w sobie dużo humoru i lekkości. Pikantne sceny nadają jej charakteru i czynią z niej idealną lekturę dla dorosłych, szukających chwili relaksu po ciężkim dniu w pracy.

Podsumowanie

Uważam, że „Ta druga Bella” to książka dla tych, którzy kochają baśniowy klimat, jednak pragną go poznać w dorosłej odsłonie. Jest to idealna lektura na jeden wieczór, pełna magii, humoru i pikantnych scen. Nie jest to jednak propozycja dla tych, którzy szukają wielowymiarowych postaci lub skomplikowanej fabuły. Jeśli jesteś fanką lekkich, baśniowych opowieści dla dorosłych, z pewnością nie będziesz rozczarowana. To dobry tytuł dla osoby, która ma ochotę na odrobinę lekkiej, niewymagającej rozrywki.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

14 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Angela

  14 września 2023

  Z chęcią sięgnę po tą pozycję, trochę inne spojrzenie na baśniowy świat to coś idealnego dla mnie.

 2. Odpowiedz

  Martyna K.

  11 września 2023

  Siostra lubi sięgać po takie książki i ta też jej się podobała.

 3. Odpowiedz

  Joanna

  11 września 2023

  Takiej książki jeszcze nie miałam okazji czytać i mega mnie ona zaciekawiła. Właśnie tworzę listę czytelniczą na jesień i ten tytuł obowiązkowo się na niej znajdzie.

 4. Odpowiedz

  Dominika

  11 września 2023

  sama nie przepadam za takimi baśniowymi klimatami także daruję sobie tą ksiązkę
  dobrego dnia

 5. Odpowiedz

  Aga

  11 września 2023

  Czyli totalnie coś dla mnie. Klimat tej pozycji może mi się spodobać.

 6. Odpowiedz

  Zuzanna

  11 września 2023

  Nie czytałam jeszcze tej książki, ale zapowiada się ciekawie mimo, że ostatnio siegam po inny gatunek ☺️

 7. Odpowiedz

  Sisters92

  10 września 2023

  Whitney G. tworzy ciekawe historie i widzę, że ta też taka jest.

 8. Odpowiedz

  Paulina

  10 września 2023

  Książka wywarła na mnie spore wrażenie i cieszę się, że się z nią zapoznałam.

 9. Odpowiedz

  Malwina

  10 września 2023

  Bardzo ładna jest ta okładka, a sama treść też wydaje się być ciekawa i wciągająca.

 10. Odpowiedz

  Aga

  8 września 2023

  Muszę jeszcze popracować nad sobą co do powieści – ciężki mi przychodzi ich czytanie…

 11. Odpowiedz

  Pojedztam

  7 września 2023

  Ta książka jest naprawdę świetna. Miło można spędzić czas z taką publikacją.

 12. Odpowiedz

  Margaret

  7 września 2023

  Czasami właśnie takiej lektury nam potrzeba lekkiej, niewymagającej i najlepiej z dobrą dawką humoru. Ta się powinna sprawdzić 😁

 13. Odpowiedz

  Irena

  7 września 2023

  Uwielbiam rettelingi, a Piękna i Bestia to moja ulubiona baśń. Chętnie sprawdzę jak autorce wyszła ta wersja dla dorosłych.

 14. Odpowiedz

  Drusilla

  7 września 2023

  Uwielbiam retellingi! O tym tytule jeszcze nie słyszałam, ale po twojej recenzji na pewno się skuszę 😊

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły