Szalone zegarki

Date
wrz, 21, 2015

szalone-zegarki-box„Szalone zegarki” to nowa gra karciana wydawnictwa 2 pionki, w której motywem przewodnim jest czas. Rozgrywka jest typowo imprezowa – przeznaczona dla dużej ilości graczy. Nadeszła pora by zacząć odliczać czas!

Wiek: 8+
Liczba graczy: 4-7
Czas rozgrywki: ok. 30 minut

Cel i fabuła gry

Motywem przewodnik rozgrywki jest czas, szalone zegarki oraz wehikuły czasu. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart – nie jest to jednak proste, gdyż zdarzają się sytuacje w których gracz jest zmuszony zebrać do pięciu odrzuconych kart, a wcale nie trudno popełnić błąd.

12025503_1032633183448351_1016623596_n

Strona wizualna

Gra składa się z trzech talii kwadratowych kart – zegarków, kart „kiedy?” oraz kart „co?”. Grafika nakierowana jest na fantastyczne postacie, w oczywisty sposób związane z czasem – na przykład Biały Królik z „Alicji w Krainie Czarów”. Mimo że gra skierowana jest do dzieci w wieku 8+ wydaje się być bardziej wykonana pod młodzież i osoby dorosłe. Ilustracje kart są ciekawe, ale dość często się powtarzają, a gracze kierować się muszą przede wszystkim opisami oraz oznaczeniami na kartach. Wykonanie gry jest porządne, a instrukcja przejrzysta. Trudno by było pod tym względem cokolwiek zarzucić.

12016531_1032635206781482_1101951208_n

Przygotowanie gry

Na początku rozdawane są karty z talii zegarków – zależnie od liczby graczy od 9 do 15 kart. Na środku stołu kładziemy zegar centralny (każdy z graczy powinien mieć do niego łatwy dostęp). Po jego bokach układane są karty z regułami oraz „co?” i „kiedy?”. By zmniejszyć poziom trudności rozgrywki można odłożyć karty z gwiazdką.

12050819_1032633533448316_1376860469_o

Przebieg rozgrywki

Grę rozpoczyna najstarszy gracz. Rozgrywka trwa cztery rundy (przy czym na początku zalecane jest rozgrywanie jedynie trzech). Aktywny gracz ogłasza godzinę pierwszą i wykłada kartę ze swojego stosu zegarków (który trzyma w ręce zakryty). Musi to zrobić w taki sposób, by wszyscy mieli równe szanse i zobaczyli ilustrację w tym samym momencie. Następny gracz odsłania godzinę drugą i tak po kolei. Żeby nie było zbyt łatwo, do rozgrywki dodane są reguły. Oprócz podstawowych (reguła wehikułu czasu i synchronizacji), po każdej z rund dochodzi losowa reguła „kiedy?” i „co?”. Reguła wehikułu czasu polega na odliczaniu wstecz, zaś synchronizacji na tym, że jeśli zgadzają się godziny (ta wypowiedziana przez gracza z tą widniejącą na wyłożonej przez niego karcie) to wszyscy jak najszybciej muszą położyć rękę na centralnym zegarze. Osoba, która zrobi to ostatnia, dostaje do ręki do pięciu odrzuconych kart. Głównym zadaniem graczy jest wytykanie błędów innym – gdy jakiś zostaje niezauważony, przechodzi płazem. Osoba, która wytknie nieistniejący błąd popełnia go sama.

12042140_1032633556781647_1204505687_n

Podsumowanie

Mimo że gra wygląda bardzo prosto, to jednak zasady ma dość skomplikowane. Podczas rozgrywki niezwykle łatwo jest się pogubić. Dodatkowo twórcy gry zaproponowali dla urozmaicenia (i utrudnienia) rozgrywki kilka zmian, także nawet zaawansowani gracze nie będą się nudzili. „Szalone zegarki” to niezwykle dynamiczna gra imprezowa, podczas której nikomu nie będzie dłużył się czas. W rozgrywkę trzeba się naprawdę porządnie zaangażować. Polecam – zwłaszcza dla większego grona graczy!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu 2 Pionki

top_2pionki1-1024x179

22 września 2015

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »