Sukkub i jej ciężka praca w korpo

Date
sie, 12, 2021

Sukkub i jej ciężka praca w korpo

Jakie wartości w życiu są najważniejsze? Czy faktycznie wystarczy po prostu pracować, dając z siebie wszystko? Taką właśnie kwestię w swojej okraszonej dobrym humorem mandze porusza Gentsuki, tworząc z niej myśl przewodnią fabuły. 

Zarys fabuły

Sukkuby. Demonice niskiej rangi, zajmujące się kontrolowaniem snów mężczyzn i wykradaniem ich życiowej energii. Z roku na rok ich populacja zmniejsza się, przez co nieustannie brakuje im siły roboczej, a ich godziny pracy stale się wydłużają. Cywilizacja sukkubów w szybkim tempie przeistacza się w pracownicze piekło. 

Pewnego dnia demonica Lily podczas swojej zmiany poznaje Tsutomu, mężczyznę, który jest tak samo zapracowany, jak ona sama. Rodzi się między nimi nić porozumienia, gdy okazuje się, że marzeniem sennym Tsunomu nie są żadne erotyczne fantazje, a po prostu zwykłe spotkania z przyjaciółmi, których z powodu zapracowania wyraźnie mu brakuje. Wkrótce ich powierzchowna znajomość przeradza się w nieśmiałą przyjaźń, która ma bardzo dobry wpływ zarówno na Lily, jak i na Tsunomu. Czy bohaterowie nawzajem odmienią swoje życie?

Strona wizualna

Manga ma ciekawą i wyrazistą kreskę, choć przyznam, że często na panelach brakuje tła. Być może jest to zamysł Autora, ale wydaje mi się, że kwestia jednak wynika z faktu, że początkowo komiks publikowany był jako web-nowela i w ogóle nie miał ukazać się w papierowym wydaniu. 

Pod elegancką, kolorową obwolutą zeszyt skrywa różową okładkę. Na pierwszej stronie mangi natomiast możemy obejrzeć głównych bohaterów w pełnym kolorze.  

Moja opinia i przemyślenia

Przyznam szczerze, że po tytule „Sukkub i jej ciężka praca w korpo” spodziewałam się większej dawki humoru. Zamiast niej otrzymałam kilka mądrych przemyśleń i historię o trudach życia. Czy to źle? Zdecydowanie nie! To wciąż okraszona dobrym humorem, ciekawie pomyślana manga, która zwraca uwagę czytelnika na wiele ważnych spraw. Każdy powinien się postarać, by życie nie przeciekało mu między palcami. 

Bardzo lubię jednotomówki. Najczęściej zawarta w nich historia ma konkretne, mocne zakończenie. Tym razem jednak wolałabym, żeby manga „Sukkub i jej ciężka praca w korpo” miała trochę więcej części. Chętnie poznałabym dalsze losy bohaterów i dowiedziała się, czy ostatecznie udało im się zrealizować swoje wcale niewygórowane marzenia, 

Podsumowanie

„Sukkub i jej ciężka praca w korpo” to ciekawa, mądrze opowiedziana historia, która porusza ważne, dotyczące współczesnego świata kwestie. Pod fantastyczną otoczką i lekkim humorem skrywa problemy życia codziennego i zmusza czytelnika do rozważań nad jego wartością. Mangę serdecznie polecam! To tytuł, który z pewnością jest wart przeczytania. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Mistrz romansu Nozaki ♥ tomy #01 – #08 ♥ Izumi Tsubaki

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  12 sierpnia 2021

  Dobrze, że ta jednotomowa historia porusza tematy dnia codziennego i zmusza czytelnika do refleksji.

 2. Odpowiedz

  Justyna

  12 sierpnia 2021

  Jakks osobiście mnie nie za specjalnie interesuje taka tematyką i ten styl książek. Ale to wszystko kwestią gustu

 3. Odpowiedz

  Lilianna

  12 sierpnia 2021

  Sądzę że taką ksiazka może być idelana dla każdego młodzieńca. Może I ja się skusze.

 4. Odpowiedz

  Natalie Forever

  13 sierpnia 2021

  Jakbym miała wybierać książkę po okładce, to w życiu bym się na nią nie zdecydowała, ale już Twój opis mnie zachęcił do przeczytania.

 5. Odpowiedz

  Angela

  13 sierpnia 2021

  Z znając naturę Sukkuba byłam mega ciekawą opisu fabuły tej książki i nie zawiodłam się. Z chęcią zajrzę do niej i sprawdzę zakończenie.

 6. Odpowiedz

  Koralina

  14 sierpnia 2021

  czaję się na te mangę, ale jeszcze nie jestem do końca do niej przekonana

 7. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  16 sierpnia 2021

  Dobrze, że manta zwraca uwagę na wiele ważnych kwestii. Chętnie zwrócę uwagę na tę lekturę.

 8. Odpowiedz

  Karolina G.

  16 sierpnia 2021

  Kiedy zobaczyłam na okładce słowo “Sukkub” od razu pomyślałam, że będzie to mocno erotyczna manga. Ale jak się okazuje, mam tylko skrzywiony mózg 😀
  Chętnie dowiem się, z czym musi zmierzyć się sukkub w korporacji. Choć zdaje mi się, że to bardziej poważna historia, niż mi się na początku wydawało.

 9. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  17 sierpnia 2021

  Okładka sugeruje, że jej zawartość będzie książką pornograficzną. Serio, tak mi się skojarzyło. Cieszę się, że jesteś zadowolona z lektury.

 10. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  17 sierpnia 2021

  Podoba mi się tematyka tej pozycji, więc na pewno się skuszę.

 11. Odpowiedz

  Monika Monime.pl

  17 sierpnia 2021

  Właśnie to w krótkich lub jednotomowych mangach jest najgorsze – że trzeba skompresować historię na tak małej ilości stron i paneli. Tej jeszcze nie czytałam, ale chciałabym, by żartami przypominała Konosubę czy Overlorda.

 12. Odpowiedz

  Irena Bujak

  19 sierpnia 2021

  Fajnie, że mangi nie tylko dostarczają rozrywki, ale również skłaniają do przemyśleń i refleksji. To się ceni.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »