Słonecznikowa 5. Zimowa uczta 

Date
gru, 06, 2022

Słonecznikowa 5. Zimowa uczta 

Czy wiecie, że nie wszystkie zimowe książeczki dla dzieci są o Świętach Bożego Narodzenia? Jak doskonale można bawić się zimą opowiada w swojej skierowanej do najmłodszych historii Aniela Cholewińska-Szkolik. To czwarta odsłona cyklu „Poziomkowie z ulicy Słonecznikowej”. 

Zarys fabuły

W książce znalazły się cztery zimowe opowiadania. Dzieci dokarmiają leśne zwierzęta, ale robią to w rozsądny, nie szkodliwy dla nich sposób. Pieką pierniczki, bawią się w śniegu, a i podczas spędzanych w domu wieczorów nie brakuje im pomysłów na doskonałe zabawy. Nad ich codziennymi przygodami czuwają cierpliwi i kochający rodzice.   

Moja opinia i przemyślenia

Przyznam, że istnieją powody, dla których książeczka wyjątkowo przypadła do gustu moim urwisom. Po pierwsze opowiada przygody rodzeństwa, z którym bardzo łatwo mogą się utożsamić. Również mieszkamy w domku z ogródkiem, Aleks chodzi do przedszkola, Lila do pierwszej klasy szkoły podstawowej, a Feliks niedawno skończył roczek. Po drugie moje maluchy uwielbiają dokładnie takie zabawy, jakie wymyśla dla swoich bohaterów Aniela Cholewińska-Szkolik i często te właśnie pomysły stają się dla nich inspiracją.  

Poza tym jednak oczywiście książeczka jest przyjazna, niewydumana i dobrze napisana. Dzięki dużym literom dzieci mogą uczyć się na niej czytać. Ma twardą oprawę, dobrą jakość wydruku i świetne ilustracje w stonowanych barwach, które nie odciągają dziecka od fabuły, ale zdecydowanie umilają czytanie. „Zimowa uczta” to też doskonały przykład tego, jak wygląda prawdziwy dom, taki, w którym każdy czuje się mile widziany, jest pełen ciepła, dzieci nie boją się bycia ciekawskimi i pomysłowymi, a ich wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Lektura na pozór zwyczajna, ale tak naprawdę w cudowny sposób niezwykła. 

Podsumowanie

Jeżeli wciąż brakuje wam pomysłów na zimowe aktywności, to koniecznie sięgnijcie po książkę „Zimowa uczta” z serii „Poziomkowie z ulicy Słonecznikowej”. To ładnie wydane, uroczo ilustrowane, sympatyczne, krótkie opowiadania, które mogą zainspirować zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Sądzę, że to idealna lektura do czytania przed snem — szczególnie zimą. Moje własne pociechy książeczką są zachwycone. Polecam z całego serca! 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Zimowe propozycje od Harper Kids

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

8 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Marlena Hr

  12 grudnia 2022

  Mam wszystkie cztery części. Uwielbiam tę serię. Oprócz uroczych ilustracji i ciekawego tekstu, zawsze znajdzie się tam pomysł na wspolną aktywność z dziećmi.

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 grudnia 2022

   Oj tak, zgadzam się, że to kopalnia inspiracji.

 2. Odpowiedz

  Pojedztam

  9 grudnia 2022

  Koniecznie muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece.

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 grudnia 2022

   Nie wiem czy tak szybko się w nich pojawiają…

 3. Odpowiedz

  P. Kwiatkowska

  9 grudnia 2022

  Lubię takie niewydumane historie. Zapoznawanie się z nimi zawsze jest prawdziwą przyjemnością.

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 grudnia 2022

   Ta jest wyjątkowo przyjemna i pogodna.

 4. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  9 grudnia 2022

  Duże litery z pewnością są w tej książce duzym plusem no i twarda oprawa. Ciekawa książeczka

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 grudnia 2022

   Duże litery ułatwiają czytanie zarówno uczącym się dzieciom, jak i ich babciom, które chcą poczytać maluchom 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły