Pierwsze Prawo Magii – Terry Goodkind

Date
sty, 17, 2011

Opis z tyłu okładki:

Richard Cypher, skromny leśny przewodnik, ratuje Kahlan Amnell, ostatnią Matkę Spowiedniczkę, z rąk morderców nasłanych przez diabolicznego czarodzieja Rahla Posępnego. Rahl, okrutny pan D’Hary, pragnie władzy nad trzema szkatułami Ordena – wrotami do magii życia i śmierci. Przeciwstawić może mu się tylko Poszukiwacz Prawdy, osoba czystego serca i silnej woli. Czarodziej Zedd ogłasza nim młodego Richarda…

Moja recenzja:

Jest to kolejny z moich ulubionych tytułów. Książkę czyta się niesamowicie, akcja jest bardzo wciągająca, a autor popisuje sie ogromną pomysłowością. Mimo, że późniejsze tomy momentami stają się nudne, serię książek polecam całym sercem.

Spodobało mi się to, że pierwszy tom jest zakończony, tak, żeby nie musiało być nic dalej. Autor zostawił niewiele tych niedopowiedzeń i zarysował ładne, wyraźne zakończenie. Następne tomy są równie wciągające co pierwszy, z drobnymi wyjątkami, przez które, ktoś kto sięgnął po pierwszą książkę i tak bez zbędnego marudzenia przebrnie.

Pełna magii akcja dzieje się w świecie, podzielonym granicami, sięgającymi aż do samej krainy umarłych. Młoda dziewczyna, Kahlan Amel, ucieka przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Na swojej drodze spotyka przewodnika leśnego – Richarda, który tak po prostu, postanawia jej pomóc, a potem już tylko wszystko się komplikuje. Smoki, magia, pojedynki, tajemnica i wszystkie inne rzeczy, które powinny znaleźć się w dobrym heroic fantasy, czekają na czytelnika w sadze “Miecz Prawdy” Terrego Goodkinda. Nie zabraknie w treści również wielu, niezwykłych i nieprzewidywalnych niespodzianek. Książka posiada również swój ciepły klimat i humor, który pokochałam całym sercem.

Jest to powieść, przy której znów nie potrafię być obiektywna, ponieważ dosłownie zakochałam się w cyklu, zakochałam się w Midlandach, zakochałam się w Richardzie, w Kahlan i wszystkich innych bohaterach. Wracałam do tej serii milion razy i jeszcze na pewno do niej w przyszłości wrócę.

Vicky

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »