Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Date
kwi, 08, 2024
Odrodzona jako czarny charakter

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome 

Odrodzona jako czarny charakterNareszcie się doczekałam! Tom dziewiąty mangi „Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome” to zarazem pierwszy tom, którego fabuła wyprzedza wydarzenia przedstawione w anime. I jak się okazuje Satoru Yamaguchi i Nami Hidaka szykują dla czytelników całą masę kolejnych niespodzianek oraz oczywiście ogromne pokłady dobrego humoru.

O czym jest manga?

Manga „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome” to wyróżniający się tytuł wśród coraz bardziej popularnego gatunku historii o reinkarnacji w świecie gier. Czytelnik śledzi losy młodej kobiety, która po śmierci budzi się w ciele antagonistki popularnej gry otome, z góry skazanej na nieuchronną klęskę. Manga błyskotliwie bawi się konwencjami gatunkowymi, oferując dużo dobrego humoru oraz nieco głębsze przemyślenia na temat przeznaczenia i wyborów.

Historia koncentruje się na losach bohaterki, która po swojej niespodziewanej śmierci odkrywa, że została odrodzona jako czarny charakter w ulubionej grze otome. Znając przyszłe wydarzenia i fatalne zakończenie losów swojej postaci, decyduje się działać, aby zmienić swój los i uniknąć tragicznych konsekwencji, które ją czekają. W miarę rozwoju fabuły, bohaterka próbuje naprawić swoje relacje z innymi postaciami, zmieniając ich postrzeganie antagonistki i tworząc nowe ścieżki narracyjne. W tomie ósmym Katarina kończy szkołę magii, a w dziewiątym rozpoczyna pracę w ministerstwie magii, dzień po proroczym śnie o nowych postaciach z drugiej części gry. 

Moja opinia i przemyślenia

Manga „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome” to świetna i oryginalna historia, która potrafi rozbawić do łez. Autorka tworzy wielowymiarowe postacie, których rozwojowi przyjemnie się przygląda. Szczególnie interesujące jest obserwowanie, jak główna bohaterka, mimo znajomości fabuły gry, stara się wyjść poza narzucone jej ramy i stworzyć własną historię. Rysunki w mandze są czarujące i dokładnie oddają emocje postaci oraz urok wirtualnego świata gry. Dynamika między bohaterami jest dobrze przedstawiona, a humor często wynika z sytuacji, w których bohaterka wykorzystuje swoją wiedzę o grze do manipulowania wydarzeniami na swoją korzyść.

Co moim zdaniem istotne, manga porusza tematykę determinizmu i wolnej woli. Daje do zrozumienia, że mimo pozornej przewidywalności naszych ról, zawsze istnieje szansa na zmianę i wybór innej ścieżki. Przesłanie o sile wyborów i możliwości zmiany przeznaczenia jest uniwersalne i z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w sercach wielu czytelników.

Podsumowanie

„Odrodzona jako czarny charakter w grze otome” to manga, która zaskakuje, bawi i skłania do refleksji. Oferuje unikalne spojrzenie na klasyczną historię reinkarnacji z interesującym twistem, koncentrując się na postaci, która stara się przepisać swoje przeznaczenie. Jest to opowieść o odkrywaniu siebie, o sile wyborów i możliwości zmiany, nawet w świecie, który wydaje się być przeciwko nam. Manga oferuje godziny świetnej zabawy oraz cenne przemyślenia. Jest to jedna z moich ulubionych serii! 

Egzemplarze recenzenckie otrzymałam od wydawcy.

Przeczytaj również:

Nawet jeśli rozetniesz mi usta tom #01

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

14 komentarzy

 1. Odpowiedz

  MonimePL

  18 kwietnia 2024

  Jestem po pierwszym tomie i zapowiada się bardzo wesolutka historia. Mam nadzieję, że z tego nie zrobią romansidła.

 2. Odpowiedz

  Sisters92

  17 kwietnia 2024

  Zapoznanie się z lekkimi wydaniami genialnie sprawdza się w wolnym czasie.

 3. Odpowiedz

  Pojedztam

  17 kwietnia 2024

  Widzę, że bez wątpienia jest się w czym zaczytać w wolnym czasie.
  Muszę przyznać, że czuję się zainteresowana tymi wydaniami. Rozejrzę się za nimi w bibliotece w najbliższym czasie

 4. Odpowiedz

  Angela

  14 kwietnia 2024

  Dobrze wiesz, że nie przepadam za mangami, ale nie mogę przejść obojętnie koło tak ciekawej pozycji.

 5. Odpowiedz

  Anna

  13 kwietnia 2024

  Dla fanów mangi to z pewnością przyjemna lektura.

  • Odpowiedz

   Vicky

   13 kwietnia 2024

   Myślę, że dla wszystkich, którzy lubią lekkie komedie 🙂

 6. Odpowiedz

  Irena

  12 kwietnia 2024

  Myślę, że fani mang mogą z tą serią spędzić naprawdę miło czas.

 7. Odpowiedz

  Martyna K

  11 kwietnia 2024

  Bardzo lubię sięgać po ciekawe wydania. Niezmiennie dziękuję za polecenie tego cyklu.

 8. Odpowiedz

  dyedblonde

  11 kwietnia 2024

  widzę że w tej mandze nie wieje nudą, super że można się przy iej dobrze bawić

 9. Odpowiedz

  Wędrówki po kuchni

  10 kwietnia 2024

  Za tym gatunkiem nie przepadam, ale cenię książki, któe skłaniaja do refleksji

 10. Odpowiedz

  Gosia B

  10 kwietnia 2024

  W mandze to najbardziej fascynuje mnie warstwa wizualna.To sztuka sama w sobie te ilustracje.

 11. Odpowiedz

  Okiem Blondynki

  9 kwietnia 2024

  Naprawdę ciekawy i oryginalny pomysł na fabułę. Bardzo lubię historie, które nie tylko bawią i zaskakują, ale również skłaniają do refleksji, więc nie dziwię się, że ta seria przypadła Ci do gustu 🙂

 12. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  9 kwietnia 2024

  Kurczę z mangami mam pewien problem. Chciałabym zacząć jednak nie wiem po jakie tytuły sięgnąć aby spróbować. Myślisz, że ta seria jest dobra na początek przygody ?

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły