Nie czekaj już dłużej – Gabriela Gargaś i Alina Adamowicz

Date
mar, 11, 2024
Nie czekaj już dłużej

Nie czekaj już dłużej

Nie czekaj już dłużejPrzyznam, że to moje pierwsze zetknięcie z piórem Aliny Adamowicz, za to twórczość Gabrieli Gargaś znam doskonale i bardzo ją sobie cenię. Dlatego właśnie obok tytułu „Nie czekaj już dłużej” nie mogłam przejść obojętnie, a w dzisiejszym wpisie z przyjemnością dzielę się z wami moimi wrażeniami z lektury. 

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia zdaje się nieubłaganie pędzić naprzód, książka „Nie czekaj już dłużej” staje się niczym oaza spokoju i refleksji. Jest to ciepła, wspierająca historia, która przypomina, że na zmiany w życiu nigdy nie jest za późno. Skupia się na losach trzech kobiet – Laury, Edyty i Beaty – które znajdują odwagę, by przewartościować swoje życie i zacząć żyć zgodnie z własnymi potrzebami.

Zarys fabuły

Historia zaczyna się od przedstawienia naszych bohaterek, z których każda zmaga się z własnymi problemami. Laura jest pochłonięta rolą żony i matki, zaniedbując przy tym swoje potrzeby. Edyta tkwi w toksycznym związku, ograniczona przez myśl, że z uwagi na niepełnosprawną córkę jest skazana na życie w cieniu partnera. Beata z kolei żyje życiem, które wydaje się spełnione, lecz brak iskry w jej małżeństwie skłania ją do poszukiwania emocji poza domem. Punkt zwrotny następuje, gdy każda z nich decyduje się na radykalne zmiany, dążąc do odzyskania kontroli nad własnym losem.

Moja opinia i przemyślenia

Autorkom udało się stworzyć historię, która jest intymna, ale i uniwersalna. Przez pryzmat życia trzech różnych kobiet, książka porusza tematy, z którymi mogą identyfikować się czytelniczki na różnych etapach życia. Dialogi i wewnętrzne monologi bohaterek dają wgląd w ich uczucia, lęki i nadzieje, czyniąc narrację niezwykle autentyczną. Przyznam, że moja opinia o książce jest niezwykle pozytywna. Autorki z niebywałą wrażliwością podchodzą do tematu poszukiwania własnej tożsamości i drogi do szczęścia. Język, jakim się posługują, jest płynny i przystępny, a historia wciąga i nie pozwala się oderwać. „Nie czekaj już dłużej” to książka o sile kobiet, przyjaźni i odwadze, by stawić czoła przeciwnościom losu.

Podsumowanie

Uważam, że „Nie czekaj już dłużej” to opowieść o zwykłym życiu, które każdy z nas zna, ale także o tym, że każdy koniec może być początkiem czegoś nowego i lepszego. To przypomnienie, że warto walczyć o siebie i swoje marzenia, nawet jeśli wymaga to wielkich zmian. Jest to lektura, która skłania do refleksji nad własnym życiem i zachęca do podjęcia działań, by żyć pełniej i świadomiej. Dla każdego, kto poszukuje inspiracji do zmian lub potwierdzenia, że na zmiany nigdy nie jest za późno, „Nie czekaj już dłużej” będzie idealnym wyborem. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto marzy o życiu na własnych warunkach, pokazuje ona bowiem, że zmiana jest możliwa, a wsparcie przyjaciół może być nieocenionym skarbem na tej trudnej drodze.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy. 

Przeczytaj również: 

Wiem, co czujesz – Gabriela Gargaś

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

10 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Ciekawska Magdalena

  15 marca 2024

  Nie pamiętam, czy czytałam coś tej autorki trzeba nadrobic

 2. Odpowiedz

  Paula

  13 marca 2024

  Napisanie książki w duecie pewnie jest dość trudnym zadaniem.

 3. Odpowiedz

  Martyna K

  13 marca 2024

  Myślę, że może mi się spodobać. Będę chciała się z nią zapoznać.

 4. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  13 marca 2024

  „Nie czekaj już dłużej” to publikacja w której można zaobserwować, odnaleźć podobieństwa ze swoich realiów

 5. Odpowiedz

  Anna

  13 marca 2024

  Nie wiem, jak pisze się książkę w dwie osoby. Jak to się ustala, buduje bohaterów i historię…Dla mnie to bardzo indywidualny proces.

 6. Odpowiedz

  Joanna | Organiczni.eu

  12 marca 2024

  Książki pisane w więcej osób – zawsze się zastanawiam, jak to się robi 🙂 Cenię dobre historie o kobietach, może dwie autorki to podwójna przyjemność czytania?

 7. Odpowiedz

  MonimePL

  12 marca 2024

  W sumie rozumiem bohaterki. Nie ma na co czekać. To może być ciekawa dla mnie lektura.

 8. Odpowiedz

  Marysia K

  12 marca 2024

  Czasami proste historie trafiają w samo serce. Chętnie przeczytam książkę pisaną w duecie.

 9. Odpowiedz

  gosia B

  11 marca 2024

  Ulubiona pisarka wielu kobiet. Na pewno nie zawiezie po raz kolejny.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły