Wiem, co czujesz – Gabriela Gargaś

Date
lip, 11, 2023

Wiem, co czujesz

Uważam że Gabriela Gargaś to jedna z tych cudownych, polskich pisarek, które nie tylko potrafią poruszyć serca czytelników, ale także posiadają cudowny warsztat literacki, któremu nie sposób niczego zarzucić. Czytanie takich książek to czyta przyjemność, dlatego też z radością zabrałam się za lekturę nowego tytułu, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Literackiego, „Wiem, co czujesz”. 

Zarys fabuły 

„Są takie historie, które pozostają niedokończone”.

Główną bohaterką powieści jest Iga, młoda pisarka, która ma w sobie wiele optymizmu, chętnie słucha i wspiera innych, ale sama głęboko skrywa własne uczucia. Jak wielki wpływ wywrze na życie osób, które postanowiła wesprzeć? Czy uda im się odnaleźć w życiu szczęście? A może w świecie pozostał już tylko smak goryczy…

Moja opinia i przemyślenia

Powieść jest piękna i wzruszająca, z pewnością daje wiele do myślenia. Opowiada o życiu, jego smutkach i radościach. Dzięki Idze poznajemy historie różnych bohaterów, ich emocje i codzienność. Nie dajcie się zwieść ciepłej, wiosennej okładce, to nie lekka, słodka opowieść jakich wiele. To głęboka, pełna refleksji książka, która na długo pozostaje w pamięci i uczy patrzenia na świat z nieco innej perspektywy. 

„Wiem, co czujesz” to powieść pięknie napisana i wyraźnie widać, że Gabriela Gargaś zamknęła w niej fragment swojego serca. Historia jest plastyczna i pełna barw, ciekawy cytat właściwie można by było wybrać praktycznie z każdej strony. Pisarka wydaje wiele książek i ma już ogromną wprawę wpisaniu, a jednak nie pochyliła się ku współczesnym trendom wydawania tasiemców literackich i powtarzania własnych schematów. Każda jej powieść jest inna, unikalna, ma w sobie coś zupełnie wyjątkowego. Uważam że to wspaniałe i mam nadzieję, że nigdy się nie zmieni, a ja w dalszym ciągu niecierpliwie będę wyglądała każdego kolejnego tytułu spod pióra Gabrieli Gargaś. 

Podsumowanie

Jeżeli drogi czytelniku masz ochotę na słodko-gorzką, pięknie napisaną i wciągającą literaturę obyczajową, to książka „Wiem, co czujesz” autorstwa Gabrieli Gargaś będzie idealnym wyborem. Jest pełna barw, smutku i radości. Zmusza do refleksji, zachęca do rozważań nad sensem życia. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć i podczas leniwych, ciepłych dni zatopić się w niezapomnianej lekturze. Uprzedzam jednak, że to tytuł, który złamie nawet najtwardsze serca. Warto jednak na to pozwolić. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Kiedyś się odnajdziemy – Gabriela Gargaś

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

18 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Anna

  19 lipca 2023

  Takie książki niestety nie są moim wyborem. Ale wakacyjnie mogę je przejrzeć fragmentami.

 2. Odpowiedz

  Angela

  17 lipca 2023

  Intrygująca książka, z miłą chęcią zapoznam się z nią. Zwłaszcza, że mam teraz czas.

 3. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  16 lipca 2023

  Dużo dobrego słyszałam o ksiażkach tej autorki

 4. Odpowiedz

  Malwina

  14 lipca 2023

  Lubię takie książki, muszę sięgnąć po ten tytuł 🙂 Aż wstyd się przyznać, ale nie miałam okazji czytać nic od autorki oprócz jej duetu.

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  14 lipca 2023

  Letnie dni sprzyjają poznawaniu takich historii, chętnie podczas urlopu dam się na nią skusić.

 6. Odpowiedz

  Bogusia

  13 lipca 2023

  Uwielbiam czytać książki tej autorki. Tej książki jeszcze nie miałam okazji czytać, ale już ja zapisałam na listę i nie moge się doczekać kiedy trafi w moje ręce.

  • Odpowiedz

   Vicky

   13 lipca 2023

   Ma niewątpliwy talent 🙂

 7. Odpowiedz

  Martyna K.

  12 lipca 2023

  Dawno nie sięgałam po książki tej autorki, więc chętnie to zmienię.

 8. Odpowiedz

  Zuzanna

  12 lipca 2023

  Nie miałam okazji poznać twórczości tej autorki, ale słyszałam już o niej. Od pewnego czasu sięgam po trochę inny gatunek i nie wiem czy skuszę się na tę konkretną książkę.

  • Odpowiedz

   Vicky

   13 lipca 2023

   Warto dać jej szansę – ma bogatą bibliografię i na pewno znajdziesz też coś dla siebie.

 9. Odpowiedz

  Marysia K

  12 lipca 2023

  Jakoś ciągle mi nie po drodze z książkami autorki. Ale sporo czytelniczek w mojej bibliotece sięga po powieści pani Gabrieli

  • Odpowiedz

   Vicky

   13 lipca 2023

   Warto dać jej szansę! ♥

 10. Odpowiedz

  Pojedztam

  12 lipca 2023

  To fakt, nie sposób nie zgodzić się z tym, że książki autorki są nietypowe.

 11. Odpowiedz

  Gosia B

  11 lipca 2023

  Autorka jest jakością samą w sobie, wiec każda jej lektura będzie na pewno satysfakcjonująca.

  • Odpowiedz

   Vicky

   13 lipca 2023

   Też tak uważam! ♥

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Shadows House ♥ TOMY #10 – #12

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły