Myśliwskie tradycje Kirgistanu

Date
sie, 18, 2010

Myśliwskie tradycje w Kirgistanie są ciągle żywe. Na tradycyjny festiwal w Bokonbajewie przybywają myśliwi z całego kraju, by zaprezentować możliwości swoje i swoich podopiecznych, które w dzisiejszych czasach mają ułatwione zadanie, walcząc z wilkami uwiązanymi na łańcuchu…

Zdjęcia i reportaż znalezione na onet.pl i pokazujące “festiwal myśliwski” w Kirgistanie. Wilk, uwiązany łańcuchem do kołka, pilnowany przez uzbrojonych ludzi, musi walczyć przeciw biegającej swobodnie zgrai psów. I walczy, choć nie ma w tym boju szans. Nie kuli ogona, nie skamle. Skacze i gryzie do końca. Byle zachować godność i nie dać się upodlić. By razem z życiem nie utracić też szacunku do siebie i honoru.

Chwała wilkom. Tym z Bieszczad, tym z Kaukazu i tym z… Kirgistanu.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  o

  6 lutego 2014

  Myśliwi to ścierwa, śmieci…

 2. Odpowiedz

  Vivienne

  13 lutego 2012

  Nie wiem, jak można posunąć się do tego, aby uwiązać wilka na łańcuchu. Wilk ma być wolny, niezależnie od tego, czy wygra czy przegra, przeżyje czy nie. Ma być wolny i godny. To “coś”, co ma być rzekomą tradycją ma na celu upodlić to dumne i niezależne zwierzę przed śmiercią. Wiadomo, że psy nie miałyby z nim szans, gdyby nie został skrępowany łańcuchem, dlatego trzeba było ułatwić im sprawę… Brzydzą mnie tego typu tradycje… Wilk woli być martwy niż zniewolony…

  • Odpowiedz

   wolfi1020

   28 maja 2012

   Kiedy widzę taki coś zaczynam coraz głębiej wierzyć, że rodzaj ludzki to nic nie warty śmieć, stworzony w wyniku pomyłki natury… i wstyd mi, że do niego należę!

 3. Odpowiedz

  Shatterhand

  9 stycznia 2012

  biedny wilczek, chciałbym zobaczyć tych ludzi jak by tak cała wataha się na nich rzuciła, a oni by nie mieli swoich pukawek, człowiek jest straszny.

 4. Odpowiedz

  Wilczyca

  10 grudnia 2011

  A czemu nie walczy się z puszczonym wilkiem ?
  Co, strach przed ugryzieniem w tyłek i przegranej psa boli ?
  A co ma powiedzieć to biedne zwierze ?
  Nic wam nie zrobiło a wy tak je traktujecie.
  Brzydzę się wami i każdym kto popiera tego typu rozrywki. I jeszcze debile to nagrywają ? No chyba matka was nie kochała ludzie !

 5. Odpowiedz

  Michał

  27 listopada 2011

  Nie wiem co to ma wspólnego z tradycją? Jeśli jakiś psychol (psychole) znęcał się nad zwierzętami w przeszłości to nie znaczy, że ktoś to musi małpować dzisiaj. Szkoda, że nie ma tam tradycji siadania gołą dupą w ognisko….

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły