Myśliwskie tradycje Kirgistanu

Date
sie, 18, 2010

Myśliwskie tradycje w Kirgistanie są ciągle żywe. Na tradycyjny festiwal w Bokonbajewie przybywają myśliwi z całego kraju, by zaprezentować możliwości swoje i swoich podopiecznych, które w dzisiejszych czasach mają ułatwione zadanie, walcząc z wilkami uwiązanymi na łańcuchu…

Zdjęcia i reportaż znalezione na onet.pl i pokazujące “festiwal myśliwski” w Kirgistanie. Wilk, uwiązany łańcuchem do kołka, pilnowany przez uzbrojonych ludzi, musi walczyć przeciw biegającej swobodnie zgrai psów. I walczy, choć nie ma w tym boju szans. Nie kuli ogona, nie skamle. Skacze i gryzie do końca. Byle zachować godność i nie dać się upodlić. By razem z życiem nie utracić też szacunku do siebie i honoru.

Chwała wilkom. Tym z Bieszczad, tym z Kaukazu i tym z… Kirgistanu.

4 listopada 2010

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Michał

  27 listopada 2011

  Nie wiem co to ma wspólnego z tradycją? Jeśli jakiś psychol (psychole) znęcał się nad zwierzętami w przeszłości to nie znaczy, że ktoś to musi małpować dzisiaj. Szkoda, że nie ma tam tradycji siadania gołą dupą w ognisko….

 2. Odpowiedz

  Wilczyca

  10 grudnia 2011

  A czemu nie walczy się z puszczonym wilkiem ?
  Co, strach przed ugryzieniem w tyłek i przegranej psa boli ?
  A co ma powiedzieć to biedne zwierze ?
  Nic wam nie zrobiło a wy tak je traktujecie.
  Brzydzę się wami i każdym kto popiera tego typu rozrywki. I jeszcze debile to nagrywają ? No chyba matka was nie kochała ludzie !

 3. Odpowiedz

  Shatterhand

  9 stycznia 2012

  biedny wilczek, chciałbym zobaczyć tych ludzi jak by tak cała wataha się na nich rzuciła, a oni by nie mieli swoich pukawek, człowiek jest straszny.

 4. Odpowiedz

  Vivienne

  13 lutego 2012

  Nie wiem, jak można posunąć się do tego, aby uwiązać wilka na łańcuchu. Wilk ma być wolny, niezależnie od tego, czy wygra czy przegra, przeżyje czy nie. Ma być wolny i godny. To “coś”, co ma być rzekomą tradycją ma na celu upodlić to dumne i niezależne zwierzę przed śmiercią. Wiadomo, że psy nie miałyby z nim szans, gdyby nie został skrępowany łańcuchem, dlatego trzeba było ułatwić im sprawę… Brzydzą mnie tego typu tradycje… Wilk woli być martwy niż zniewolony…

  • Odpowiedz

   wolfi1020

   28 maja 2012

   Kiedy widzę taki coś zaczynam coraz głębiej wierzyć, że rodzaj ludzki to nic nie warty śmieć, stworzony w wyniku pomyłki natury… i wstyd mi, że do niego należę!

 5. Odpowiedz

  o

  6 lutego 2014

  Myśliwi to ścierwa, śmieci…

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »