Kim są ludzie słońca?  

Jeśli chcesz poznać boskość, poczuj wiatr na twarzy i ciepłe słońce na dłoni.

Kim są ludzie słońca?  

Moje stałe czytelniczki doskonale wiedzą, jak bardzo cenię sobie panią Beatę Pawlikowską, jej literaturę, oraz spojrzenie na życie. Można u mnie znaleźć kilka recenzji jej starszych książek (klik) na temat kotów i gotowania. Ostatnio jednak zaciekawił mnie również zupełnie inny tytuł spod jej pióra, a jest nim „Wojownik słońca”. Na jego interesującą recenzję trafiłam na stronie należącej do wyznania Ludzie Słońca. Jesteście ciekawi kto to taki? 

Zachody słońca i wspomnienia z dzieciństwa łączy ten sam rodzaj magii. I nie bierze się ona z ich piękna, ale z ulotności.

O wyznaniu słów kilka

Czy jest Wam bliska ideologia życia w zgodzie z naturą? Ludzie Słońca to związek wyznaniowy, który opiera się na poszanowaniu praw wszystkich istot (tak, w tym również praw człowieka) oraz przyrody, a także na zrozumieniu różnorodności świata. Wierzą, że kreować lepszą przyszłość możemy dzięki tworzeniu sztuki, rozwijaniu własnych talentów i obcowaniu z naturą. Powiem Wam szczerze, że taki sposób myślenia jak najbardziej do mnie przemawia. 

Święto letniego przesilenia

Słowianie niegdyś obchodzili tak zwaną Noc Kupały, czyli przypadające na noc z 21 na 22 czerwca święto letniego przesilenia. Tradycja ta w niektórych miejscach przetrwała do dzisiaj, choć obecnie ma na celu głównie dobrą zabawę, a nie tak jak niegdyś zapewnienie dobrobytu i urodzaju. To święto ognia, radości, miłości i płodności, a zarazem najważniejsze święto związku wyznaniowego Ludzie Słońca, którzy traktują je jako symbol wygranej Słońca nad nocą. Towarzyszą mu między innymi tańce na świeżym powietrzu i przyrządzona na ognisku biesiada. 

Po więcej informacji zapraszam na stronę www.ludzieslonca.pl

Na zakończenie

Jestem ciekawa, w jaki sposób Wy celebrujecie życie i czy staracie się żyć w zgodzie z naturą, innymi ludźmi i samym sobą? Może Waszym żywiołem są huczne imprezy i wielkomiejski zgiełk? Osobiście, jako osoba ambiwertywna, potrzebuję zarówno ciszy i spokoju, jak i bliskości drugiego człowieka (choć zdecydowanie niezbyt tłumnej). Pragnę spokojnego życia, pięknego, naturalnego ogrodu i leśnych wycieczek. Mam niewielkie marzenia i liczę na to, że prędzej czy później wszystkie je uda mi się spełnić.  

Ps. Czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak ważne jest słońce w naszym życiu? Bez niego niczego by nie było. 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

16 komentarzy

 1. Odpowiedz

  toksyczna kosmetyczka

  5 lipca 2021

  Nie umiem sobie wyobrazić, jak by wyglądało nasze życie bez Słońca.

 2. Odpowiedz

  Irek Wis

  5 lipca 2021

  Nie przepadam za Beata Pawlikowska, choć bardzo doceniam jej podróżniczą działalność, to jednak ostatnio za bardzo „kołczuje”

  • Odpowiedz

   Vicky

   5 lipca 2021

   Coachingu również nie lubię, ale światopogląd owszem 🙂

 3. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  5 lipca 2021

  Choć autorka nie jest dla mnie niestety kimś, kogo książki czytam z radością, to kocham ciekawostki i dla nich sięgnęłabym po „Wojownika słońca”.

 4. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  5 lipca 2021

  Trochę czytałam już na ten temat, bo moja kuzynka jest bardzo nakręcona na ten temat. Brała nawet ślub na łące w noc Kupały 🙂 piękna uroczystość.

 5. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  5 lipca 2021

  Na pewno słońce jest potrzebne w naszym życiu, lubię spędzać czas na łonie przyrody.

 6. Odpowiedz

  Anszpi

  5 lipca 2021

  Słońce to najważniejsza planeta jaka nas otacza i nie wyobrażam sobie jej braku

 7. Odpowiedz

  Agnieszka

  5 lipca 2021

  Miałam z nimi kontakt latem dwa lata temu. Cudownie , że się organizują.

 8. Odpowiedz

  Koralina

  5 lipca 2021

  bardzo lubię czerpać z obserwacji i doświadczeń innych osób. Ludzie słońca to naprawdę ciekawe zjawisko, bo jak to w tych czasach mówić o poszanowaniu 😉

 9. Odpowiedz

  Wiktoria

  5 lipca 2021

  Z jednej strony ciekawi mnie, jak to by było żyć bez Słońca, a z drugiej strony nie chciałabym aby nie było Słońca.

 10. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń | Pasieka Kulturalna

  5 lipca 2021

  Staram się zrozumieć fascynację panią Pawlikowską, ale nie mogę. Szerzy ona fałszywe i zgubne poglądy, ale cała filozofia, a raczej jej elementy, życia bliżej natury jest intrygująca.

 11. Odpowiedz

  Justyna

  6 lipca 2021

  Czasem nie warto żyć w zgodzie ze wszystkimi. Przekonałam się o tym wielokrotnie. Ja żyję według moich zasad, zgodnie z nimi.

 12. Odpowiedz

  Agata

  6 lipca 2021

  Ja zdecydowanie należę do tego związku wyznaniowego 

 13. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  7 lipca 2021

  Kiedyś lubiłam słuchać Pawlikowskiej, czytać jej książki, jednak ostatnio mam wrażenie, że bardzo poszybowała w kierunku przewodnictwa duchowego, ale bardzo skomercjalizowanego.

 14. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  7 lipca 2021

  Książki Pawlikowskiej bardzo lubię, już dawno nie miałam jej w ręce, ale planuje to zmienić 🙂

 15. Odpowiedz

  Anna z Bilingual kid

  12 lipca 2021

  Koncept ludzi slonca wydaje mi sie ciekawy. Ciekawe, w jaki sposob autorka przedstawila go w ksiazce.

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS