ISS Excalibur 2049 gra planszowa z serii Crime Scene

Date
lis, 30, 2022
Iss Excalibur 2049

ISS Excalibur 2049

gra planszowa z serii Crime Scene

Wielbicielami klimatów science fiction jesteśmy właściwie od zawsze. Dlatego, podczas wyboru naszego pierwszego tytułu z serii „Crime Scene” nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości. Padło na „ISS Excalibur 2049”, grę, której scena kryminalna rozgrywa w przestrzeni kosmicznej. 

Zarys fabuły

Jest rok 2049. Ziemia wyniszczona została wojnami, ale teraz świat stara się żyć w kruchej namiastce pokoju. Jesteś dowódcą załogi na międzynarodowej stacji kosmicznej, od misji której zależy, czy uda się go utrzymać. Gdy jednak ginie jeden z członków załogi, nie ma wątpliwości, że doszło do morderstwa. Na pomoc z Ziemi trzeba czekać dwa tygodnie, a to zbyt długo, jak na fakt, że ty i twoja załoga jesteście zamknięci na stacji w przestrzeni kosmicznej z mordercą. Sam musisz rozwikłać zagadkę, bo niepowodzenie pierwszej od lat międzynarodowej misji może skutkować zagładą całej planety.

Strona wizualna

Gra zamknięta została w niewielkim, zgrabnym pudełku. Składa się z: 33 kart dowodów, 13 kart reputacji, 9 kart akt sprawy, 9 kart wskazówek, książeczki z mini opowieścią, wizualizacji miejsca zbrodni, kartoteki sprawy oraz przewodnika. Wnętrze pudełka również bierze udział w rozgrywce. 

Szata graficzna gry jest stonowana i zachowana raczej w mrocznych, kojarzących się zarówno ze sprawą kryminalną, jak i kosmosem, barwach. Karty zagadek zostały wydrukowane z dbałością o najmniejsze szczegóły, dzięki czemu gracze nie pogubią się podczas rozwiązywania kolejnych łamigłówek. 

Moja opinia i przemyślenia

„ISS Excalibur 2049” to ciekawy, niezwykle wciągający tytuł z dużą ilością nieoczywistych zagadek. Jego fabuła jest niczym interaktywna książka, w której wcielasz się w rolę głównego bohatera. To od ciebie zależy powodzenie misji. Rozgrywkę można prowadzić zarówno samemu, jak i w gronie przyjaciół. Jednak tak, jak w przypadku książek, po jej zakończeniu poznajemy już całą historię i nie ma możliwości, by do niej wrócić. Za to można poprowadzić grę dla przyjaciół, przygotowując ją na zasadzie dobrego role play z osobą już znającą rozgrywkę w roli mistrza gry.  Myślę, że to ciekawa propozycja, by urozmaicić towarzyskie spotkanie. 

Podsumowanie

„Crime Scene” to niezwykle ciekawa seria gier kryminalnych dla dorosłych. Tytuły w niej zawarte mają różne scenerie i poziomy trudności. Każdy może samodzielnie zdecydować, jakie tło fabularne najbardziej mu odpowiada. Niezależnie jednak od tego, czy akcja gry będzie działa się w niedalekiej przyszłości w kosmosie, czy sto trzydzieści lat temu w Londynie, rozwiązywanie łamigłówek i wcielanie się w rolę detektywa, to zawsze dobra zabawa. Tytuł „ISS Excalibur 2049” serdecznie polecam! Spędziliśmy z nim kilka niezapomnianych godzin i przyznam, że stanowił dla nas nie lada wyzwanie. 

Więcej gier z serii znajdziecie na stronie https://www.crimescene.net/

 

Wpis powstał we współpracy z wydawcą.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

17 komentarzy

 1. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  3 grudnia 2022

  Chyba nie do końca przekonuje mnie ta gra. Nie odnalazłabym się grając w nią, i też w sumie nie mam z kim w takie gry grać 🙁

  • Odpowiedz

   Vicky

   4 grudnia 2022

   Można grać samodzielnie, ale raczej trzeba lubić kryminały 🙂

 2. Odpowiedz

  Paulina

  1 grudnia 2022

  Na pewno jest się czym zainteresować, jeśli chodzi o te gry.

 3. Odpowiedz

  dyedblonde

  1 grudnia 2022

  ta gra jest idealna dla fanów takich klimatów, to również super pomysł na prezent np pod choinkę

 4. Odpowiedz

  Pasieka Kulturalna | Katarzyna Krasoń

  1 grudnia 2022

  Bardzo fajna gra dla fanów. Chociaż nie należę do osób, które sięgają po jakieś zaawansowane gry, to bardzo chętnie wypróbuję!

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 grudnia 2022

   To bardziej taka kryminalna przygoda z łamigłówkami niż zaawansowana gra 🙂

 5. Odpowiedz

  Drusilla

  1 grudnia 2022

  Brzmi świetnie, chętnie bym zagrała, ale chyba wybrałabym Londyn. 😇

 6. Odpowiedz

  Kandaru

  1 grudnia 2022

  Fajne, taki escape room dla leniwych ?(fizycznie) 😀

 7. Odpowiedz

  Martyna K.

  30 listopada 2022

  Właśnie dziś zwróciłam uwagę na te gry i zastanawiałam się nad tym, na którą z nich skuszę się w pierwszej kolejności.

 8. Odpowiedz

  Agnieszka+D.

  30 listopada 2022

  Uwielbiam takie gry. Na szczęście mam z kim w nie grać. Mój szwagier też jest fanem tego typu gier, chętnie mu sprezentuje taki tytuł.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Do trzech razy śmierć – Jenny Blackhurst

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły