Hokus Pokus!

Date
sty, 15, 2017

foxgames-gra-zrecznosciowa-hokus-pokus-b-iext46133748Wszystkie dzieci lubią magiczne sztuczki i chciałyby chociaż raz wyciągnąć królika z kapelusza. Teraz, dzięki grze „Hokus Pokus!”, mają okazję to zrobić!

Wiek: 6+

Liczba graczy: 2-4 osób

Czas gry: około 15 minut

Cel i fabuła

Gracze wcielają się w role iluzjonistów, którzy mają wziąć udział w pokazie magicznych sztuczek, a może raczej w wyzwaniu i określeniu, który z nich jest najszybszy i najbystrzejszy. W grze zwycięża gracz, który jako pierwszy zdobędzie 5 kart.

hokus1

Strona wizualna

Maleńka instrukcja i tekturowe karty to podstawowe elementy gry, ale tym co czyni ją wyjątkową są kapelusze, króliki i inne, magiczne rupiecie. Całość została ciekawie pomyślana i stanowi naprawdę miłe urozmaicenie od typowych planszowych czy karcianych gier.

hokus3

Przygotowanie gry

Każdy z graczy otrzymuję po jednym elemencie: czarny kapelusz, czerwony kielich, pomarańczową rurkę, zieloną monetę, białego królika. Karty po uprzednim potasowaniu należy zakryte położyć na środku stołu.

Przebieg rozgrywki

Na początku kolejki jeden z graczy odkrywa wierzchnią kartę z talii. Wszyscy, jak najszybciej, starają się ustawić stos ze swoich przedmiotów w taki sposób aby: wszystkie kolorowe przedmioty znajdujące się na karcie były widoczne; wszystkie szare przedmioty były ukryte wewnątrz innych przedmiotów; przedmioty, których nie ma na karcie zostały odłożone na bok. Kto pierwszy krzyknie „Tadaam!” i okaże się, że ma prawidłowo ustawiony stos, ten zgarnia kartę dla siebie.

Hokus2

Wrażenia

Pod względem mechaniki gra jest bliźniaczo podobna do „Duszków w kąpieli” od wydanictwa Egmont. Posiada jednak swoją własną fabułę, a do najbardziej pozytywnych różnic moim zdaniem zalicza się fakt, że gracze w ferworze rozgrywki nie biją się nawzajem po rękach – każdy posiada swój własny, prywatny magiczny kapelusz.

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie mini słowniczek umieszczony z tyłu instrukcji. Twórcy gry przewidzieli, że małe dziecko nie musi znać wszystkich pojęć i w prosty sposób wytłumaczyli słowa „ukryty” oraz „widoczny”.

hokus4

Podsumowanie

„Hokus Pokus!” to sympatyczna, dynamiczna gra skierowana przede wszystkim do młodszych graczy. Ma niski poziom trudności, ale za to niezwykle absorbującą rozgrywkę. To jeden z tych tytułów, przy których można spędzić czas naprawdę dobrze się bawiąc i co w wielu wypadkach jest niezwykle ważne – nie pochłania zbyt wiele czasu. Świetna gra familijna! Polecam!

Dziękuję!

logo_foxgames

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »