Harry Potter i Komnata Tajemnic – J.K. Rowling

Date
lut, 10, 2017

Po ukazaniu się nowego wydania „Harrego Pottera i Kamienia Filozoficznego” z genialnymi ilustracjami Jim’a Kay’a, długo czekałam na kolejny tom. Kiedy jednak wreszcie dostałam go w swoje ręce, w zupełności wynagrodził moje oczekiwania.

Harrego Pottera chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Drugi tom jego przygód opowiada o niebezpiecznej Komnacie Tajemnic. Jest to zdecydowanie część dla młodszych czytelników, a jej ekranizacja była wręcz odrobinę nudnawa. Dzięki nowemu wydaniu jednak historia odżywa na nowo, bardziej realna i wciągająca niż kiedykolwiek przedtem.

Niesamowicie cenię ludzką wyobraźnię. Naprawdę! Tylko, że to wydanie… Czytanie tak genialne ilustrowanej książki jest znacznie lepsze niż oglądanie jakiegokolwiek filmu. Urzekła mnie zwłaszcza podobizna żałosnego zgredka, którego dokładnie, właśnie w ten sposób sobie wyobrażałam. Ilustracje Jim’a Kay’a są pełne detali i zachwycające, ale niektóre również przerażają. Rozdział o pająkach nadaje się tylko dla osób o mocnych nerwach lub tych pozbawionych jakiegokolwiek lęku przed tymi stworzeniami.

Również samo wydanie jest wyśmienitej jakości. Posiada twardą oprawę z obwolutą i własną, materiałową zakładkę. Książka jest w formacie A4, a treść oraz ilustracje wydrukowane zostały na kredowym papierze.Każdy rozdział żyje własnym życiem, sprawiając, że czytelnik chcąc nie chcąc zostaje częścią niesamowitego, magicznego świata.

Ciężko mi wyrazić opinię na temat treści i fabuły przygód Harrego Pottera, ponieważ jest to seria mojego dzieciństwa i jako taka zapadła mi w pamięć jedynie w ten cudowny, pełen magii, baśniowy sposób. Nie jestem w stanie doszukać się w nim żadnych negatywów. Mimo że „Harrego Pottera i Komnatę Tajemnic” lubię najmniej z całego cyklu, to i tak uważam ją za świetną książkę i nie wyobrażam sobie jak cykl mógłby się bez niej obejść.

Podsumowując – nowe wydanie Harrego Pottera, które w Polsce ukazuje się dzięki wydawnictwu Media Rodzina jest krótko rzecz ujmując – obłędne. Jim Kay, laureat Kate Greenaway Medal, dzięki swoim niesamowitym ilustracjom sprawia, że powieść, którą już wszyscy znają, zaczyna żyć nowym życiem. Czytanie Harrego Pottera staje się wspanialsze niż kiedykolwiek dotąd. To niesamowite jak ilustracje mogę działać na naszą wyobraźnię, a ulubione historie stają się dzięki nim jeszcze bardziej niezwykłe.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Agata Róża Skwarek

  25 stycznia 1970

  Coś pięknego <3

 2. Odpowiedz

  Agata Róża Skwarek

  25 stycznia 1970

  Coś pięknego <3

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły