Gwiazdka z brokatem – Anna Szczęsna

Date
gru, 17, 2023

Gwiazdka z brokatem

Gwiazdka z brokatemKiedy zbliżają się święta, nasze myśli często zwracają się ku tematom takim jak miłość, rodzina i magia tego wyjątkowego czasu. „Gwiazdka z brokatem” Anny Szczęsnej to powieść, która idealnie wpisuje się w tę świąteczną atmosferę, przynosząc opowieść pełną ciepła, nadziei i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Zarys fabuły

Główna bohaterka, Basia, prowadzi sklep papierniczy, który jest jej oazą spokoju i realizacją marzeń. Jednak jej życie nie jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Basia zmaga się z samotnością i bolesną przeszłością, a jedynym jej wsparciem jest przyjaciółka Lena. Los stawia na jej drodze panią Marię, bibliotekarkę z dzieciństwa, która obecnie żyje w trudnych warunkach. To spotkanie staje się początkiem serii zdarzeń, które odmieniają życie Basi, w tym niespodziewane poznanie Jędrzeja. Autorka zręcznie splata wątki miłości, przyjaźni i rodzinnych więzi, tworząc wzruszającą, pełną ciepła opowieść.

Moja opinia i przemyślenia

Książka „Gwiazdka z brokatem” jest jak ciepły koc w zimowy wieczór — otula, daje poczucie bezpieczeństwa i wprowadza w stan zadumy. Anna Szczęsna umiejętnie przedstawia postacie, które są wyraźne, prawdziwe i wzbudzają emocje. Basia, jako główna bohaterka, przekonuje swoją autentycznością i zmaganiem się z przeciwnościami losu. Szczególnie poruszający jest wątek pani Marii, który ukazuje, jak ważne w życiu są relacje międzyludzkie. Relacja Basi z Jędrzejem rozwija się powoli, a ich niepewność i wahania nadają powieści realistycznego charakteru. Śliczna, zimowa  okładka zachęca do lektury. Nie wszystko jednak jest w powieści perfekcyjne. Odniosłam wrażenie, że pisana jest trochę na siłę i mimo że napisana jest naprawdę dobrze, to zabrakło w niej magii. Kiedyś czytałam, że pisarki tworzą historie zimowe latem i muszą się bardzo namęczyć, żeby poczuć wówczas ten świąteczny klimat. Być może właśnie tak było i tym razem. Wiem, że wiele innych powieści pani Anny nie jest po prostu dobra — są wyśmienite — podczas, gdy „Gwiazdka z brokatem” nie zostanie na długo w mojej pamięci.

Podsumowanie

„Gwiazdka z brokatem” to lektura, która przynosi ze sobą światło i nadzieję. Pokazuje, że w życiu ważne są dobre uczynki, a los potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Jest to książka, która zachwyca subtelną narracją, ciepłymi postaciami i przesłaniem, że nawet w najtrudniejszych chwilach można znaleźć światło. Ta historia to przypomnienie, że magia świąt tkwi w prostych gestach i ludziach, którzy nas otaczają. Idealna lektura na chłodne wieczory, która wprowadzi czytelnika w świąteczny nastrój i przypomni o prawdziwych wartościach w życiu.

Przeczytaj również:

Światełko w oknie – Magdalena Kordel

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

7 komentarzy

 1. Odpowiedz

  dyedblonde

  8 stycznia 2024

  zapisuje tytuł na grudzien bo aktualnie mam już nieco przesyt tego klimatu 🙂 co za dużo ..

 2. Odpowiedz

  Zuzanna

  6 stycznia 2024

  Kolejna książka dla mojej przyjaciółki – ona uwielbia takie historie 🙂 Podeślę jej recenzję.

 3. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  6 stycznia 2024

  Kolejna szalenie przyjemna propozycja czytelnicza, na podtrzymanie w sercu świątecznego klimatu, wzmocnienie wiary w nadzieję i sprzyjający uśmiech losu.

 4. Odpowiedz

  Pojedztam

  5 stycznia 2024

  Czytałam ją w tym roku, jak miała premierę. Pamiętam, że mi się podobała.

 5. Odpowiedz

  Martyna K

  22 grudnia 2023

  Swego czasu z twórczością tej autorki byłam na bieżąco. Teraz mam co nadrabiać.

 6. Odpowiedz

  Irena

  22 grudnia 2023

  Czytałam ją chyba w zeszłym roku i bardzo mi się podobała ta historia.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Kiss Cam – Emilia Jachimczyk

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły