Fotoksiążka ze wspomnieniami z wakacji

Date
sty, 05, 2018

Czy możemy podarować komuś piękniejszy prezent niż miłe wspomnienia? Fotoksiążka sprawdza się jako doskonały podarunek dla najbliższych nam osób. Przed Świętami stworzyłam swój pierwszy, pełen wakacyjnych zdjęć album, który wydrukowała dla mnie i przesłała do Polski firma Saal-Digital Fotoservice GmbH.

Czy warto zdecydować się na fotoksiążkę?

Przy dzisiejszych możliwościach i ogromnej powodzi elektroniki większość zdjęć przyzwyczailiśmy się trzymać na dyskach komputerów lub telefonów. Wiele razy słyszałam płacz znajomych, którym do komputera wkradł się jakiś wirus i stracili wszystkie dane – w tym uwiecznione na zdjęciach, cudowne wspomnienia. Dlatego sama od czasu do czasu staram się drukować zdjęcia i jak za dawnych czasów trzymam je w formie papierowej (w ramkach, w albumach). Kiedy jednak nie dysponujemy nieograniczoną ilością wolnego miejsca, fotoksiążka sprawdzi się znacznie lepiej.

Tworzenie swojego albumu w kreatorze Saal-Digital

Muszę przyznać, że dodawanie moich zdjęć do kreatora na stronie okazało się bajecznie proste. Firma daje wiele możliwości. Możemy zamówić zarówno białą książkę tylko ze zdjęciami, jak i album pełen ozdób na różne okazje (wybranych wedle naszego gustu). Również format albumu pozostaje jedynie kwestią naszej wyobraźni. Ja sama zdecydowałam się na kwadratowy wydruk 19×19 centymetrów i 26 stron. Na każdej kartce można umieścić dowolną liczbę fotografii (jedną dużą, rozciągniętą na dwie strony lub na przykład 4 małe).

Jakość wykonania

Zdjęcia, które dodałam do albumu, z pewnością nie były profesjonalne. Moja fotoksiążka składała się z fotek pstrykanych automatycznym aparatem na pełnej ludzi, słonecznej plaży. Efekty jednak przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Książka została wydrukowana na sztywnym, fotograficznym papierze. Ma twardą oprawę i ułożenie dokładnie takie, jak sobie tego życzyłam. Ogląda się ją z prawdziwą przyjemnością. Jedyne, nad czym mogłabym pokręcić nosem to niedostosowana do polskich realiów cena (żeby mieć wymarzoną książeczkę musisz liczyć się z tym, że wydasz przynajmniej 150 złotych). Czasami jednak za jakość warto zapłacić. Można też zapolować na kod promocyjny, którymi firma Saal-Digital na Facebooku i Instagramie wręcz obsypuje swoich klientów.

Podsumowanie

Dawno nie dostałam wykonanego na zamówienie produktu, z którego byłabym w stu procentach zadowolona. Fotoksiążka firmy Saal-Digital Fotoservice GmbH spełniła wszystkie moje oczekiwania. Jest estetyczna, solidna, a zdjęcia zostały wydrukowane w bardzo dobrej jakości. Jeżeli będę chciała w przyszłości wydrukować kolejny fotoalbum (lub inny fotograficzny gadżet, gdyż oferta firmy jest naprawdę bogata) w pierwszej kolejności zajrzę na ich stronę. Z pewnością również polecę firmę każdemu, kto taką książkę z fotografiami będzie chciał zamówić.

plusy:

 • jakość wykonania
 • szybka wysyłka
 • dowolność wyboru

minusy:

 • wysoka cena

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Anna

  9 stycznia 2018

  Ostatnio też zdecydowałam się po raz pierwszy na fotoksiążkę, co prawda innej firmy, ale też jestem zadowolona 🙂 Zajmuje znacznie mniej miejsca niż album, co jest dla mnie dużym plusem, bo albumów ze zdjęciami mam już całą półkę i ledwo się mieszczą.

 2. Odpowiedz

  Kasia

  9 stycznia 2018

  Wydrukowane zdjęcia zawsze miały dla mnie inną wartość, niż te zachowane na komputerze. Chętnie podarowałabym taką fotoksiążkę komuś bliskiemu na pamiątkę 🙂

 3. Odpowiedz

  blogierka

  9 stycznia 2018

  Bardzo fajna pamiatka- szkoda tylko, że fotografię odchodzą w niepamięć powoli.

 4. Odpowiedz

  Paula

  8 stycznia 2018

  Mega pomysł na prezent!

 5. Odpowiedz

  Marta

  8 stycznia 2018

  Uwielbiam fotoksiazki, zwlaszcza za to, ze mlzna je od poczatku do konca zrobic po swojemu 🙂

 6. Odpowiedz

  Agata

  8 stycznia 2018

  Korzystałam z CEWE Książki, mam wspomnienia na lata

 7. Odpowiedz

  Maria Tamara

  8 stycznia 2018

  Już u kilku osób na blogach widziałam prezentację foto książki i zawsze jestem zdania, że to świetny pomysł na zachowanie najlepszych zdjęć i wspomnień na lata 🙂

 8. Odpowiedz

  tarapatka

  7 stycznia 2018

  Zgadzam się, fotoksiążka to świetna pamiątka i pomysł na prezent 😉

 9. Odpowiedz

  Marta - Podróże od kuchni

  7 stycznia 2018

  Fotoksiążki stały się bardzo modne od jakiegoś czasu. Może się kiedyś skuszę, chociaż uwielbiam albumy ze zdjęciami 🙂

 10. Odpowiedz

  Sweety

  5 stycznia 2018

  Też muszę się o coś takiego postarać 🙂 zawsze to przyjemniej oglądać niż na kompie

 11. Odpowiedz

  Ala

  5 stycznia 2018

  Bardzo lubię trzymać fotografie w albumach, ale fotoksiążka to byłoby coś nowego.

 12. Odpowiedz

  Bujaczek

  5 stycznia 2018

  Taki prezent to super sprawa. 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły