Dzikie historie

Date
cze, 12, 2015

dc419e4cb3-Dzikie-historie„Dzikie historie” to produkcja nominowana do Oscara 2015 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Wyreżyserowana została przez Damiána Szifrona, który również napisał do niej scenariusz. Mimo że film powstał w 2014 roku, do tej pory zbiera laury od zachwyconych nim internautów.

Na tytuł, zamiast jednej, ciągłej fabuły, składa się kilka, powiązanych ze sobą pod względem emocjonalnym historii. Przedstawione zostały sytuacje w których ludzie, z różnych przyczyn, przestają nad sobą panować. To przerażające do czego może być zdolny postawiony pod murem człowiek, a w filmie „Dzikie historie” różne zdarzenia przedstawione zostały w wielkim stylu.

1c4b02f9e8-p19ihhe10ad3jjit1qh717po16e22Dzike historie_panna mloda 3

Niedoceniony muzyk znalazł sposób by zrewanżować się wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób negatywnie odznaczyli się w jego życiu. Sprowokowany, spokojny człowiek, okazał się być zdolnym do morderstwa. Zdradzona panna młoda dała się ponieść emocjom. Bogaty ojciec, postawiony w sytuacji podbramkowej, postanowił umyć ręce od przewinień syna. Kucharka z zimną krwią potrafiła zamordować mafioza. Inżynier z łatwością zemścił się na załażących mu za skórę urzędnikach.

4b467eacf8-p19ihhe10a10pu1aca1k4b1jnq15tuaDzikie historie_milioner_6

Każdy człowiek, doprowadzony do granic wytrzymałości, zupełnie wyprowadzony z równowagi, potrafi podjąć działania, które w prosty sposób mogłyby zaprowadzić go do szpitala psychiatrycznego. Chociaż sytuacje w filmie „Dzikie historie” zostały groteskowo wyolbrzymione, to jednak podobne scenariusze zdarzają się na co dzień. Nie każdy w spokojny, racjonalny sposób potrafi poradzić sobie z kłodami, które życie rzuca mu pod nogi.

abee2a0220-p19ihhe10a4rn4kojsd10l1vttbDzikie historie_samolot_6

Produkcja Damiána Szifrona jest naprawdę dobra i bardzo realistyczna. Krótkie scenariusze zostały przedstawione w ciekawych, niecodziennych ujęciach. Również aktorzy godnie odegrali swoje role. Dobry pomysł doczekał się więc świetnej realizacji. Przyznam jednak, że niektóre sceny wywoływały u mnie falę niechęci i naprawdę, ani trochę nie miałam ochoty ich oglądać. „Dzikie historie” to film dla osób o mocnych nerwach i sporej granicy tolerancji.

b53fc12352-p19ihhe10a18mbie41kiv6eo146e9Dzikie historie_kierowcy_5

Produkcję oczywiście serdecznie polecam. Chociaż po brzegi wypełniona jest czarnym humorem, to jednak niewiele w niej rzeczy, z których można by było się śmiać. To raczej smutny, dramatyczny realizm i sytuacje, które mogą przydarzyć się na co dzień (może nie w tak ekstremalnej wersji, ale jednak). Poprzez absurd i surrealizm Damián Szifron prowadzi widza za rękę by pokazać mu wnętrze samego siebie i udowodnić, że zdolny może być do wszystkiego.

ee44fe7684-p19ihhe10a1s86jkgdc61n9r4ga7Dzikie historie_kelnerka_5

Za możliwość obejrzenia filmu serdecznie dziękuję portalowi Cineman

images

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Koralina

  2 października 2021

  bardzo lubię takie filmy, nie słyszałam o nim wcześniej, ale jeśli będę miała okazję to na pewno obejrzę 😉

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »