Dzień i noc

Kiedy patrzę na zabawki przeznaczone dla najmłodszych dzieci, smuci mnie wiele rzeczy. Najczęściej świecą się i hałasują albo są niesamowicie drogie i ekologiczne. Istnieją jednak lepsze rozwiązania. Kreatywne, spokojne, w rzeczywisty sposób pomagające w rozwoju dziecka. Za taką właśnie uznać można grę dla najmłodszych „Dzień i noc” z serii „Smart Games”.

 

Szczegółowe informacje

wiek: 3+

liczba osób: 1 gracz

czas gry: około 5 minut

Cel i fabuła

Celem gry jest ułożenie klocków według przedstawionego na obrazku wzoru. Łatwiejsze zadania  (dzienne) pokazują kolor klocków, trudniejsze (nocne) jedynie ich kształty.

Strona wizualna

„Dzień i noc” to gra, która składa się ze stojaka, kolorowych drewnianych klocków i książeczki z zadaniami. Wszystkie elementy są solidne i przyjemne pod względem wizualnym. Niczego innego zresztą po serii Smart Games bym się nie spodziewała.

Przygotowanie gry

Otwieramy książeczkę na zadaniu, które chcemy wykonać. Następnie wybieramy potrzebne do niego klocki. Pozostałe odkładamy na bok.

Przebieg rozgrywki

Zadaniem dziecka jest ułożenie klocków w taki sposób, aby odwzorowały obrazek z książeczki. W zależności od stopnia trudności obrazek może przedstawiać wszystkie szczegóły lub tylko cień ułożonych elementów. Zadanie jest poprawnie wykonane, gdy obrazek będzie identyczny z ułożonymi przez dziecko klockami. Trudniejsze zadania można sprawdzić, odwracając książeczkę i przyglądając się zadaniu ze strony dziennej.

Wrażenia

Podoba mi się pomysł, że gra może być skierowana również do dzieci, które mają więcej niż 18 miesięcy, ale mniej niż trzy lata. Najmłodsi nie wykonują przedstawionych w książeczce zadań. Zamiast nich po prostu ustawiają na stojaku klocki (wedle własnego uznania). Czynność ta ma na celu (oprócz zabawy jako takiej) rozwój zdolności motorycznych i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zadania dla trzylatków również są dostosowane do przedszkolnego wieku, a układanie kolorowych klocków może przynieść maluchom sporo radości.

Podsumowanie

Jestem wierną fanką gier z serii Smart Games, a każdy kolejny tytuł utwierdza mnie w tym przekonaniu. „Dzień i noc” to solidnie wykonana, ładna, kolorowa gra, która dostarczy najmłodszym dzieciom wielu radosnych chwil. Tytuł serdecznie polecam wszystkim rodzicom, którzy mają pociechy w wieku wczesnoprzedszkolnym. To naprawdę dobra inwestycja!

Dziękuję!

30 września 2017

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS