Dzień i noc

Date
wrz, 28, 2017

Kiedy patrzę na zabawki przeznaczone dla najmłodszych dzieci, smuci mnie wiele rzeczy. Najczęściej świecą się i hałasują albo są niesamowicie drogie i ekologiczne. Istnieją jednak lepsze rozwiązania. Kreatywne, spokojne, w rzeczywisty sposób pomagające w rozwoju dziecka. Za taką właśnie uznać można grę dla najmłodszych „Dzień i noc” z serii „Smart Games”.

 [stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”093E8F” ccolor=”093E8F” bcolor=”246DFF” bgcolor=”FFFFFF” cbgcolor=”D6F4FF” bgcolorto=”D6F4FF” cbgcolorto=”B3DEFF” mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]

wiek: 3+

liczba osób: 1 gracz

czas gry: około 5 minut

[/stextbox]

Cel i fabuła

Celem gry jest ułożenie klocków według przedstawionego na obrazku wzoru. Łatwiejsze zadania  (dzienne) pokazują kolor klocków, trudniejsze (nocne) jedynie ich kształty.

Strona wizualna

„Dzień i noc” to gra, która składa się ze stojaka, kolorowych drewnianych klocków i książeczki z zadaniami. Wszystkie elementy są solidne i przyjemne pod względem wizualnym. Niczego innego zresztą po serii Smart Games bym się nie spodziewała.

Przygotowanie gry

Otwieramy książeczkę na zadaniu, które chcemy wykonać. Następnie wybieramy potrzebne do niego klocki. Pozostałe odkładamy na bok.

Przebieg rozgrywki

Zadaniem dziecka jest ułożenie klocków w taki sposób, aby odwzorowały obrazek z książeczki. W zależności od stopnia trudności obrazek może przedstawiać wszystkie szczegóły lub tylko cień ułożonych elementów. Zadanie jest poprawnie wykonane, gdy obrazek będzie identyczny z ułożonymi przez dziecko klockami. Trudniejsze zadania można sprawdzić, odwracając książeczkę i przyglądając się zadaniu ze strony dziennej.

Wrażenia

Podoba mi się pomysł, że gra może być skierowana również do dzieci, które mają więcej niż 18 miesięcy, ale mniej niż trzy lata. Najmłodsi nie wykonują przedstawionych w książeczce zadań. Zamiast nich po prostu ustawiają na stojaku klocki (wedle własnego uznania). Czynność ta ma na celu (oprócz zabawy jako takiej) rozwój zdolności motorycznych i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zadania dla trzylatków również są dostosowane do przedszkolnego wieku, a układanie kolorowych klocków może przynieść maluchom sporo radości.

Podsumowanie

Jestem wierną fanką gier z serii Smart Games, a każdy kolejny tytuł utwierdza mnie w tym przekonaniu. „Dzień i noc” to solidnie wykonana, ładna, kolorowa gra, która dostarczy najmłodszym dzieciom wielu radosnych chwil. Tytuł serdecznie polecam wszystkim rodzicom, którzy mają pociechy w wieku wczesnoprzedszkolnym. To naprawdę dobra inwestycja!

Dziękuję!

30 września 2017

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »