Claimed – Alicja Skirgajłło

Date
mar, 01, 2021

Claimed

O książkach pani Alicji Skirgajłło czytałam wiele niezwykle miłych słów. Nic więc dziwnego, że w końcu, gdy nadarzyła się okazja, również postanowiłam sięgnąć po tytuł, który ukazał się spod jej pióra. Tym razem padło na romans mafijny o wdzięcznym tytule „Claimed”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Editio Red.

Zarys fabuły

Joshua ma złamane serce. Chce zapomnieć o swojej miłości, a to sprawia, że na siłę próbuje ułożyć sobie życie. Dlatego oświadcza się ślicznej córce mafijnego bosa. Gdy jednak ponownie spotyka ukochaną, wie, że popełnił błąd. Tylko czy uda mu się wycofać z tak niebezpiecznej sytuacji? I czy nie zapłaci za to jego własna rodzina? 

Moja opinia i przemyślenia

Przyznam szczerze, że powieść wciągnęła mnie zdecydowanie bardziej, niż się spodziewałam. Tak bardzo, że od razu sięgnęłam po pierwszą część (której wcześniej nie miałam okazji przeczytać). Alicja Skirgajłło pisze lekko i z humorem, a jej książka miała w sobie „to coś”, ten drobny element, który odróżnia książkę ciekawą od porywającej. Naprawdę trudno mi było oderwać się od stron „Claimed”. 

Romans mafijny to ostatnio aż nazbyt popularny gatunek. Dosłownie księgarnie toną w takich powieściach. Trendy jednak przemijają, więc prędzej czy później czytelnicy zapomną i o tym. Myślę jednak, że pewne tytuły mimo wszystko pozostaną, a jednym z nich będzie właśnie „Claimed”, który, niezależnie od panującej mody, jest po prostu dobrze napisaną książką. Żywi bohaterowie, ciekawe wątki, romantyczne relacje z doskonale wyczuwalną chemią oraz cudowny humor, towarzyszący bohaterom niemalże na każdym kroku. Powieść ma w sobie wszystko to, co powinna mieć doskonała historia i to niezależnie od przypisywanego jej gatunku. Niczego jej nie brakuje. 

Podsumowanie

„Claimed” to pierwsza książka spod pióra Alicji Skirgajłło, jaką miałam okazję przeczytać, jestem jednak pewna, że nie jest ona ostatnią. Czuję się zachęcona i to mimo że po gatunek, w którym najchętniej porusza się pisarka, sięgam stosunkowo rzadko. Jestem przekonana, że spędzony z jej powieściami czas nie będzie zmarnowany. Podczas lektury „Claimed” po prostu doskonale się bawiłam i zamierzam to powtórzyć. Mam nadzieję, że kolejny tytuł również mnie nie zawiedzie.  

Dziękuję!

Przeczytaj również: 

Gorąca gwiazdka – niegrzeczne opowieści

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Justyna

  1 marca 2021

  Słyszałam o książkach tej autorki, jednak sama jeszcze żadnej nie czytałam. Ta zapowiada się naprawdę ciekawie.

 2. Odpowiedz

  Alicja Sosnowska

  1 marca 2021

  Romanse to niestety nie moja bajka. Jakoś nie mogę przekonać się do tego typu książek, a nawet filmów nie lubię oglądać. Fajnie, że książka Cię wciągnęła 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   6 marca 2021

   Również nie jest to mój ulubiony gatunek (jeżeli już to takie typowe new adult), ale czasami za namową zaprzyjaźnionych blogerek sięgam po jakiś tytuł lub książki Autora i zazwyczaj tego nie żałuję 🙂

 3. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  1 marca 2021

  jestem ciekawa tej miłości na siłę, nie znam autorki, ale widzę, że muszę nadrobić

 4. Odpowiedz

  Anszpi

  2 marca 2021

  Czytałam tę książkę i podobała mi się. Lubię twórczość tej autorki i mam kilka jej książek

  • Odpowiedz

   Vicky

   6 marca 2021

   W moim przypadku było to nasze pierwsze spotkanie, sądzę jednak, że nie ostatnie 🙂

 5. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  2 marca 2021

  Mam pierwszą część w domu, ale nie miałam jak się za nią zabrać, więc na razie odpuszczę sobie zakup.

 6. Odpowiedz

  Koci Punkt Widzenia

  3 marca 2021

  Nie wiem, czy to książka dla mnie. Na razie wystarczy mi romansów 😉 wiem, że tam mafia i w ogóle, ale jednak nie jest to książka dla mnie

  • Odpowiedz

   Vicky

   6 marca 2021

   Tej mafii to ostatnio jest zdecydowanie za dużo we wszelakich romansach, myślę, że rynek się już od niej dosłownie przelewa.

 7. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  6 marca 2021

  Nie lubię źle pisać o książkach, ale w przypadku tej muszę. Nie sięgnęłam po nią, ponieważ nie podoba mi się ta historia. A raczej nie podobała mi się część pierwsza. Słaba jest i mocno naciągana niesrety.

  • Odpowiedz

   Vicky

   6 marca 2021

   Pierwszej nie czytałam, ale w tej było dużo dobrego humoru, a to naprawdę lubię w powieściach.

 8. Odpowiedz

  Lilianna

  6 marca 2021

  Sama nie wiem czy ta książka jest jest przekonująca. Ale może sięgnę po nią.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »