Gorąca gwiazdka – niegrzeczne opowieści

Date
gru, 14, 2020

Gorąca gwiazdka – niegrzeczne opowieści

„Gorąca gwiazdka” jest zbiorem lekkich, erotycznych opowiadań, napisanych na świątecznym tle. Zimowa aura, szał przedświątecznych zakupów i rodzinne spotkania, które często nie wyglądają, tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Jeżeli marzysz o chwili relaksu lub chcesz poznać nowe, polskie Autorki, antologia niegrzecznych opowieści sprawdzi się znakomicie. 

Gorąca gwiazdkaPrzyprawy – Katarzyna Berenika Miszczuk

Odmrażanie serca – K.A. Figaro

Biedny bogaty Mikołaj – Alexa Lavenda

Wigilia w Zakopanem – Patrycja Strzałkowska

Druga twarz – Małgorzata Oliwia Sobczak

Odwołany lot – Jagna Rolska

Bez lukru – Katarzyna Mak

Zołza pod jemiołą – Joanna Dubler

Co się wydarzyło tamtej niedzieli – Kaja Łęcka

Świąteczna kwarantanna – Maya Frost

Filadelfia zimową porą – Alicja Skirgajłło

Nieczekanie – Elżbieta Kozłowska

Moja opinia i przemyślenia

Zbiór otwiera opowiadanie Katarzyny Bereniki Miszczuk, noszące tytuł „Przyprawy”. Przyznam, że tylko ono samo wystarczyło, bym sięgnęła po książkę. Byłam bardzo ciekawa, jak pisarka, którą znam z lekkich romansów, humorystycznych kryminałów i cudownej fantastyki odnajdzie się w tej formie. Cóż… nie do końca się odnalazła. Za to mimo tego, że erotyka była tutaj bardziej zabawna niż namiętna, to reszta opowiadania bardzo poprawiła mi humor. 

Szczególną uwagę zwróciłam również na ostatnie opowiadanie pani Elżbiety Kozłowskiej, noszące tytuł „Nieczekanie”. Autorka porusza w nim problem, który dotyczy wielu kobiet, czyli bardzo niesatysfakcjonujące współżycie. Myślę, że to kwestia zupełnego braku edukacji seksualnej, tematów tabu i sprowadzania stosunku płciowego wyłącznie do reprodukcji. 

Każda historia w zbiorze jest inna, ale wszystkie łączy oczywiście świąteczna atmosfera. Większość  opowiadań czytało się bardzo przyjemnie. Polskie pisarki po raz kolejny pokazały, że dają radę i potrafią stanąć na wysokości zadania. Mimo że nie jest to literatura, po jaką sięgam na co dzień, to właśnie od święta miło mi się takie opowiadania czytało. 

Podsumowanie

Jeżeli masz ochotę przeczytać kilka gorących kawałków, ale nie masz czasu, by sięgnąć po dłuższą formę, to zbiór niegrzecznych opowieści „Gorąca gwiazdka” sprawdzi się znakomicie. Bez trudu odciągnie uwagę od codziennych spraw, a kto wie, być może sprawi, że i Ty poczujesz podczas świąt odrobinę namiętności, a nie tylko stres związany z przygotowaniami. Warto przeczytać. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Świąteczny układ – Vi Keeland i Penelope Ward

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

14 komentarzy

 1. Odpowiedz

  todoarmo. pl

  29 grudnia 2020

  Uwielbiam czytać tego typu książki w okresie przedświątecznym zawsze powodują że mam już namiastkę świąt.

 2. Odpowiedz

  Wiktoria

  24 grudnia 2020

  Raczej to nie książka dla mnie. Ostatnio wkręciłam się w oglądanie koreańskich seriali i odłożyłam na bok czytanie książek.

 3. Odpowiedz

  Widzepodwojnie.com

  21 grudnia 2020

  Naprawdę taki problem dotyczy wielu kobiet? Jestem zaskoczona, że jeszcze to problem tabu wśród partnerów.

 4. Odpowiedz

  Adrianna

  21 grudnia 2020

  Słyszałam o tej książce wiele i to same pozytywne wypowiedzi. Ja uwielbiam powieści z motywem świątecznym, więc na pewno jej nie przegapię. Muszę ją przeczytać i to koniecznie!

 5. Odpowiedz

  Shikatemeku

  18 grudnia 2020

  Wydaje mi się że tym razem ta książka nie zupełnie jest dla mnie, jakoś mnie nie zaciekawiłaś, ale kto wie często jestem uprzedzona a wychodzi później inaczej.. 🙂

 6. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  18 grudnia 2020

  Swietna jest ta książka. Niedawno ją przeczytałam i jestem zachwycona. A dziś zaczynam kolejną o mafii.

 7. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  18 grudnia 2020

  Nie przepadam za antologiami. Wolę jednak kiedy w książce znajduje się jedna, ale konkretna opowieść, która mnie wciągnie. Może to z mojego zamiłowania do czytania długich książek… 😉

 8. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  17 grudnia 2020

  Kolejne niegrzeczne opowieści? Ostatnio ich sporo, nie wiem czy jeszcze przed świętami się wyrobię 😉 Ale skoro mamy kolejny lockdown to książki będą potrzebne!

 9. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  16 grudnia 2020

  ostatnio przekonuję się do opowiadań, może taka krótka forma mnie przekona, co do takich historii 😉

 10. Odpowiedz

  Kate

  16 grudnia 2020

  Myślę, że nie kuszę się na tę lekturę. Mam lekki przesyt takich historii. Jest ich już dość sporo na polskim rynku wydawniczym i mało, które wnoszą świeżość

 11. Odpowiedz

  Justyna

  16 grudnia 2020

  Mam w swojej bibioteczce bardzo podobną książkę. Taki zbiór opowiadań świątecznych bardzo przyjemnie mi się czyta.

 12. Odpowiedz

  Ala

  16 grudnia 2020

  Czytałam ostatnio podobny zbiór pod tytułem “Niegrzeczne święta”, podobał mi się, także chętnie sięgnę również po ten, o którym piszesz. 🙂

 13. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  14 grudnia 2020

  W tym roku zostałam wielką fanką opowiadań, bo idealnie sprawdzają mi się jako audiobook na czas jazdy. Tego jeszcze nie czytałam.

 14. Odpowiedz

  DeVi

  14 grudnia 2020

  Coś lżejszego, świątecznego dla miłośniczek mocniejszych wrażeń – ha dobrze mieć taką ksiażkoholiczkę u boku – będzie prezent!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Akademia Crookhaven – J.J. Arcanjo

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły