Bezpieczeństwo w domku jednorodzinnym

Date
kwi, 15, 2023

Bezpieczeństwo w domku jednorodzinnym

W wiadomościach co jakiś czas pojawiają się mrożące krew w żyłach historie, które powodują, że pragniemy jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Podczas budowy wymarzonego miejsca na ziemi dochodzi do włamań, dewastacji i kradzieży. Jak ustrzec się od takich sytuacji, gdy dom będzie już gotowy, a rodzina nareszcie w nim zamieszka?

Solidne ogrodzenie

Uważam, że pierwszym punktem w dbaniu o bezpieczeństwo domu powinno być zamontowanie solidnego ogrodzenia wokół swojej posesji. Nieważne czy będzie to ogrodzenie metalowe, drewniane, betonowe, czy murowane. Samo jego istnienie zniechęci drobnych przestępców do wejścia na naszą działkę. Jeżeli natomiast mieszkamy blisko lasu, uchroni dom i ogród przed zniszczeniami, które mogą spowodować leśne zwierzęta. 

Wideodomofon

Ciekawym pomysłem jest zamontowanie przy furtce lub bramie wideodomofonu. Dzięki niemu zawczasu wiemy, kto nas odwiedza, a mimo zamkniętego ogrodzenia proszonych gości możemy wpuścić bez wychodzenia na zewnątrz. Dodatkowo urządzenie nagrywa obraz przy drzwiach wejściowych przez całą dobę jest więc świetnym substytutem monitoringu wizyjnego. W dzisiejszych czasach wiele wideodomofonów obraz z kamery przesyła bezpośrednio na telefon właściciela. Duży wybór takich urządzeń dostępny jest na stronie 5tech.pl (marce tworzonej przez osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży elektroniki użytkowej). 

Pies stróżujący 

Doskonałym rozwiązaniem jest również przyjęcie do siebie nowego członka rodziny, oczywiście mam na myśli psa stróżującego. W żadnym razie nie musi on należeć do jakiejkolwiek agresywnej rasy. Świetnie sprawdzi się na przykład popularny owczarek niemiecki, pies inteligentny, przywiązujący się do swojej rodziny i niebezpieczny jedynie dla tych, którzy chcą jej zagrozić. Zakup psa to jednak duża odpowiedzialność i zanim się na niego zdecydujemy musimy mieć pełną świadomość związanych z takim towarzyszem nie tylko przyjemności i zalet, ale również całej masy nowych obowiązków. 

Na zakończenie

Przyznam, że zagadnienie bezpieczeństwa w domu jest dla mnie priorytetowe. W swoim życiu przetrwałam dwie próby włamania i podpalenie mienia (młodzież z pobliskiego pogotowia opiekuńczego spaliła nam domek na narzędzia). Na szczęście żadna z tych sytuacji nie była szczególnie groźna, jednak mogły takie być i uważam, że warto się przed nimi ustrzec. Jestem bardzo ciekawa, jak wy dbacie o bezpieczeństwo swojego miejsca na Ziemi.  Chętnie poczytam wasze komentarze!

Wpis z linkiem sponsorowanym.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

32 komentarze

 1. Odpowiedz

  Martyna K.

  27 kwietnia 2023

  Bezpieczeństwo jest bardzo ważne i dlatego należy odpowiednio działać w tej sprawie.

 2. Odpowiedz

  Zuzanna

  27 kwietnia 2023

  Gdybym miała dom, to z pewnością zainstalowałabym wideodomofon i inne sprawy tego typu. Na razie mieszkam w bloku, więc nie muszę tego robić.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   Ja mieszkam w domku, ale w centrum miasta, więc to też zawsze lepiej niż na odludziu.

 3. Odpowiedz

  Angela

  26 kwietnia 2023

  Bezpieczeństwo domu to podstawa. Sama jednak przekonałam się, że mimo kamer czy domofonu, rabusie potrafią pod twoim nosem otruć pasa i nie wiesz kto to zrobił bo się przygotowali. Historia jest smutna, ale i z morałem. Wszystko może się zdarzyć.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   Bardzo mi przykro.

 4. Odpowiedz

  Ola

  26 kwietnia 2023

  U nas jest bardzo dużo włamań i staramy się by zawsze ktoś był w domu. Ale wiadomo, że czasami wszyscy muszą wyjąć. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   Niestety to obecnie plaga.

 5. Odpowiedz

  Joanna

  26 kwietnia 2023

  Bezpieczeństwo w domu jest bardzo ważne. Gdybym miała dom to obowiązkowo musiałby być w nim wideodomofon i inne rzeczy, które poprawią bezpieczeństwo.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   Szczególnie taki położony z dala od innych.

 6. Odpowiedz

  Anna

  25 kwietnia 2023

  Na zachodzie Europy i w Stanach, gdzie mieszkałam, nie grodzi się posesji tak jak w Polsce. A bezpieczeństwo nie jest tam większe. Moim zdaniem trzeba zabezpieczyć dom w monitoring, solidne okna, drzwi i zamki. Żadne ogrodzenie nie jest przeszkodą dla złodzieja.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   Też tak uważam.

 7. Odpowiedz

  P.

  24 kwietnia 2023

  Na pewno bezpieczeństwo w tym przypadku jest bardzo ważne.

 8. Odpowiedz

  Akacja

  24 kwietnia 2023

  U nas sprawdza się pies. Jest czujny i alarmuje, gdy ktoś przechodzi. Ale opcje elektroniczne też rozważaliśmy. Zwłaszcza kamerkę.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   Pies to moim zdaniem świetne rozwiązanie ♥

 9. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  24 kwietnia 2023

  Mam Alexę więc jakaś kontrola jest i zawsze widzę, kto krąży koło domu 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   Myślę, że w dzisiejszych czasach to ogromnie zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

 10. Odpowiedz

  Marek z Bywalec Życia

  17 kwietnia 2023

  Nigdy nie przeżyłem sytuacji, w której ktoś wtargnął nawet nie tyle do domu, co do ogródka. Solidne ogrodzenie wydaje się jedną z najważniejszych rzeczy z wymienionych 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   19 kwietnia 2023

   Nie polecam, jak u nas rosła czereśnia to mieliśmy częstych nieproszonych gości.

 11. Odpowiedz

  Malwina

  17 kwietnia 2023

  Wideodomofony to coraz częstsze rozwiązania, a w dzisiejszych czasach trzeba dbać o bezpieczeństwo, a to fajny sposób 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   19 kwietnia 2023

   Też tak sądzę 🙂

 12. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  16 kwietnia 2023

  Pies stróżujący w połączeniu z wideodomofonem to naprawdę świetna inwestycja w bezpieczeństwo.

  • Odpowiedz

   Vicky

   19 kwietnia 2023

   Uważam, że jeśli ma się domek jednorodzinny to duży pies jest cudownym towarzyszem (w blokach te większe raczej nie są szczęśliwe).

 13. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  16 kwietnia 2023

  Wideodomofony są coraz bardziej popularne. Myślę, że warto w nie zainwestować.

  • Odpowiedz

   Vicky

   19 kwietnia 2023

   To fajne rozwiązanie 🙂

 14. Odpowiedz

  Brokenvision

  16 kwietnia 2023

  Co do zabezpieczania składzików na narzędzia należy uważać z kłódkami. Większość z nich jest prawie nic nie warta i do otworzenia dla kogokolwiek po 3 minutowym szkoleniu na YouTube i to bez skomplikowanych narzędzi. Polecam kanał lockpicklawyer który pokazuje jak beznadziejne potrafią być kłódki

  • Odpowiedz

   Vicky

   19 kwietnia 2023

   Brzmi ciekawie i wbrew pozorom to przydatna umiejętność nie tylko dla złodziei.

 15. Odpowiedz

  Unrivalled

  15 kwietnia 2023

  Ogólnie monitoring posesji jest fajnym pomysłem nie tylko przy drzwiach. Ułatwia pilnowanie dzieci na bawiących się w ogrodzie, co przydaje się jak nie jesteś w pomieszczeniu, które nie ma okna w tą właśnie stronę 😀

  • Odpowiedz

   Vicky

   19 kwietnia 2023

   Też prawda 🙂

 16. Odpowiedz

  Vigoter

  15 kwietnia 2023

  Też polecam kamerkę przy drzwiach, mam taka co zaznacza kiedy wykryto kogoś przy drzwiach co przydaje się także w bardziej prozaicznych wypadkach np by wiedzieć ze kurier zostawił paczkę gdzieś w mniej widocznym miejscu, a nie raczył dać znać smsem

  • Odpowiedz

   Vicky

   19 kwietnia 2023

   Niestety z kurierami bywa bardzo różnie :/

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły