Bella i Sebastian

Date
lip, 09, 2015

fc04f800b1-Bella-i-Sebastian„Bella i Sebastian” to nakręcona w 2013 roku, francuska produkcja, której zarówno reżyserem jak i scenarzystą jest Nicolas Vanier (znany już z realizacji projektów o przyjaźni człowieka ze zwierzętami). Piękne górskie krajobrazy i przejmująca historia na podstawie powieści Cecile Aubry bez trudu poruszą najczulsze struny w każdym, nawet osłoniętym grubym murem, sercu.

Ośmioletni Sebastian mieszka wraz z przyszywanym dziadkiem w niewielkiej, górskiej miejscowości. Wspólnie wędrują różnymi szlakami i pomagają zarówno ludziom jak i zwierzętom. Gdy zaczynają ginąć owce, wszyscy obwiniają dręczonego przez właściciela psa, któremu cudem udało się uciec i zdziczał pośród gór. Sebastian jednak głęboko wierzy, że to wcale nie jego wina i powoli, krok po kroku, zaprzyjaźnia się z owczarkiem. Gdy jednak pogryziony zostaje niemiecki żołnierz mieszkańcy alpejskiego miasteczka nie mają wyjścia – muszą urządzić obławę i pozbyć się groźnego zwierzęcia raz na zawsze.

bae722cb81-p19c3l67141ibnvimre019e914j5COPYRIGHTphotographies-eric-travers-2013-radar-films---epithete-films---gaumont---m6-films---rhone-alpes-cinema-ressources-2013-06-26_11-40-56_B&S43_00004

Wbrew pozorom „Bella i Sebastian” to nie tylko historia małego chłopca i zdziczałego owczarka (a może raczej puchatego, pirenejskiego psa górskiego?). Głównym, chociaż dziejącym się nieco w tle wątkiem, jest przerzucanie Żydów przez granicę. Mieszkańcy górskiej osady nie robią tego dla pieniędzy. Ich wartości są znacznie potężniejsze i ignorują grożące im niebezpieczeństwo. Tu chodzi o ludzkie życie, a kto może dbać o nie bardziej niż miejscowy lekarz?

58939dad4b-p19c3l670p6p313iqib987u1qka1B&S27A_00002

Nie każdy film potrzebuje zaawansowanej technologii i setek efektów specjalnych. To właśnie udowadniają produkcje takie jak „Bella i Sebastian”. Przepiękne, górskie krajobrazy, dopasowana ścieżka dźwiękowa, dobra charakteryzacja i kostiumy oraz świetna, naturalna gra aktorska. To wszystko sprawia, że ciekawie opowiedziana, wzruszająca historia staje się niezwykle wręcz rzeczywista.

6422c514df-p19c3l670t1pbj4urqf9j0hnto2B&S42_00007

Myślę, że „Bella i Sebastian” to świetna produkcja familijna. Z pewnością nie jest to hit kinowy, a film znacznie lepiej będzie obejrzeć w zaciszu własnego domu, w jakiś spokojny weekend. Sądzę jednak, że warto się z nim zapoznać. Posiada wiele ciepła i wyższych wartości, którymi niewymuszenie i z lekkością podzieli się z widzem. Obejrzenie polecam zarówno młodszym jak i starszym – tu przede wszystkim osobom, które kochają piękne scenerie i marzą o tym by zrelaksować się przy czymś pięknym, sympatycznym i spokojnym.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Monolith Studio

monolith

10 lipca 2015

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Koralina

  2 października 2021

  jest to jeden z tych filmów, których nie obejrzę, za bardzo bym się wzruszyła

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »