Związki miłosne w sieci – Kamila Kacprzak, Roman Leppert

Date
lis, 22, 2013

leppert_zwiazkimilosnewsieciokladkaInternet od jakiegoś czasu jest nieodłączną częścią naszego życia. Spędzamy przy komputerze wiele godzin – czytając przeróżne strony, oglądając filmy, słuchając muzyki, rozmawiając z przyjaciółmi. Poznawanie nowych znajomych poprzez łącze internetowe to w dzisiejszych czasach nic niesamowitego, dlaczego więc nie można by się również zakochać przez sieć? Dowód istnienia takich trwałych i fantastycznych związków mamy choćby tuż przed oczami, ponieważ przez Internet właśnie poznała się pewna szczęśliwa para z naszej nastkowej redakcji (ale o tym może opowiedzą Wam kiedyś sami).

Książka „Związki miłosne w sieci, poszukiwanie partnera życiowego na portalach randkowych” to nie beletrystyka, a bardziej opracowanie naukowe, które skupia się konkretnie na portalach towarzyskich i opisie ich funkcjonowania. Autorzy w poszczególnych rozdziałach, krok po kroku, referują nam wyniki swoich obserwacji oraz badań. Lektura zaczyna się bardzo ciekawie. Pierwszy podrozdział to „Krótka historia powstania sieci”, w którym przedstawione zostają niezwykłe ciekawostki. Mnie osobiście bardzo zainteresowało jak zaczęła się ta cała przygoda z Internetem i czemu on w ogóle istnieje. W końcu jego powstanie to niesamowity skok technologiczny, wpływający właściwie na wszystkie dziedziny ludzkiego życia.

„Związki miłosne w sieci” to wbrew pozorom nie jest poradnik co powinniśmy zrobić, jak szukać, czego się wystrzegać. To ściśle naukowe opracowanie, które przedstawia nam w tym krótkim – bo zaledwie 175 stronicowym tomie – samo istnienie takiego zjawiska jak „miłość cybernetyczna” czyli szukanie swojej drugiej połowy w ten właśnie sposób. W pięciu rozdziałach autorzy zaprezentowali zjawisko społeczne oraz dotyczące go badania i ich konkluzje.

Także – podsumowując – wydaje mi się, że „Związki miłosne w sieci” byłyby idealną pozycją dla osób starszych, które takiej miłości internetowej nie rozumieją, a nie dla młodzieży czy osób w wieku studenckim, dla których właściwie nie ma różnicy czy poznali swoją drugą połówkę w klubie, na imprezie czy też może właśnie w cyberprzestrzeni. Jeżeli jednak uważasz portale randkowe za coś niezwykłego, to ta książka udowodni Ci, że wcale tak nie jest, a związki, które stworzone zostały on-line mają naukowe podstawy istnienia.

„Związki miłosne w sieci” to nie poradnik,  nie jest to również lektura do poduszki. To raczej interesujący artykuł, mówiący zarówno o ludzkich zachowaniach, jak i możliwościach, które niesie ze sobą nasza współczesna rzeczywistość. To opracowanie, które niejednej osobie może pomóc zrozumieć teraźniejszy świat.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję portalowi Nastek

logo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

  1. Odpowiedz

    lobuzio

    3 grudnia 2013

    Ciekawy temat, widzę że i ujęcie równie dobre. Napewno postaram się przeczytać. Dzięki

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Akademia Crookhaven – J.J. Arcanjo

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły