Związki miłosne w sieci – Kamila Kacprzak, Roman Leppert

Date
lis, 22, 2013

leppert_zwiazkimilosnewsieciokladkaInternet od jakiegoś czasu jest nieodłączną częścią naszego życia. Spędzamy przy komputerze wiele godzin – czytając przeróżne strony, oglądając filmy, słuchając muzyki, rozmawiając z przyjaciółmi. Poznawanie nowych znajomych poprzez łącze internetowe to w dzisiejszych czasach nic niesamowitego, dlaczego więc nie można by się również zakochać przez sieć? Dowód istnienia takich trwałych i fantastycznych związków mamy choćby tuż przed oczami, ponieważ przez Internet właśnie poznała się pewna szczęśliwa para z naszej nastkowej redakcji (ale o tym może opowiedzą Wam kiedyś sami).

Książka „Związki miłosne w sieci, poszukiwanie partnera życiowego na portalach randkowych” to nie beletrystyka, a bardziej opracowanie naukowe, które skupia się konkretnie na portalach towarzyskich i opisie ich funkcjonowania. Autorzy w poszczególnych rozdziałach, krok po kroku, referują nam wyniki swoich obserwacji oraz badań. Lektura zaczyna się bardzo ciekawie. Pierwszy podrozdział to „Krótka historia powstania sieci”, w którym przedstawione zostają niezwykłe ciekawostki. Mnie osobiście bardzo zainteresowało jak zaczęła się ta cała przygoda z Internetem i czemu on w ogóle istnieje. W końcu jego powstanie to niesamowity skok technologiczny, wpływający właściwie na wszystkie dziedziny ludzkiego życia.

„Związki miłosne w sieci” to wbrew pozorom nie jest poradnik co powinniśmy zrobić, jak szukać, czego się wystrzegać. To ściśle naukowe opracowanie, które przedstawia nam w tym krótkim – bo zaledwie 175 stronicowym tomie – samo istnienie takiego zjawiska jak „miłość cybernetyczna” czyli szukanie swojej drugiej połowy w ten właśnie sposób. W pięciu rozdziałach autorzy zaprezentowali zjawisko społeczne oraz dotyczące go badania i ich konkluzje.

Także – podsumowując – wydaje mi się, że „Związki miłosne w sieci” byłyby idealną pozycją dla osób starszych, które takiej miłości internetowej nie rozumieją, a nie dla młodzieży czy osób w wieku studenckim, dla których właściwie nie ma różnicy czy poznali swoją drugą połówkę w klubie, na imprezie czy też może właśnie w cyberprzestrzeni. Jeżeli jednak uważasz portale randkowe za coś niezwykłego, to ta książka udowodni Ci, że wcale tak nie jest, a związki, które stworzone zostały on-line mają naukowe podstawy istnienia.

„Związki miłosne w sieci” to nie poradnik,  nie jest to również lektura do poduszki. To raczej interesujący artykuł, mówiący zarówno o ludzkich zachowaniach, jak i możliwościach, które niesie ze sobą nasza współczesna rzeczywistość. To opracowanie, które niejednej osobie może pomóc zrozumieć teraźniejszy świat.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję portalowi Nastek

logo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  lobuzio

  3 grudnia 2013

  Ciekawy temat, widzę że i ujęcie równie dobre. Napewno postaram się przeczytać. Dzięki

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »