Znajdź mnie teraz – Kathinka Engel

Dla niej to nowy początek, dla niego pierwsze kroki na wolności. 

Znajdź mnie teraz

Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego na okładkach romansów najczęściej pojawiają się stockowe modelki lub modele. Wydawnictwo Prószyński i S-ka jest kolejnym, które wyłamało się z tej nieciekawej konwencji. Powieść „Znajdź mnie teraz” ma śliczną, pastelową okładkę i niesie ze sobą obietnice, że wspólnie z kolejnymi tomami, szata graficzna ułoży się w znak nieskończoności. 

Zarys fabuły

Z winy partnera swojej matki, Rhys w wieku piętnastu lat został zamknięty w zakładzie karnym dla młodocianych przestępców i mimo że nie zrobił niczego złego, system odebrał mu cały okres dorastania. Teraz, po latach, próbuje odnaleźć się w codziennym życiu, niepewnie stawiając w nim pierwsze kroki. Zaczyna pracę w kawiarni i tam na swojej drodze spotyka piękną, pozytywnie nastawioną do świata dziewczynę, Tamsin. Tak krzyżują się ścieżki głównych bohaterów, ale czy dalej powędrują razem?  

Moja opinia i przemyślenia

Niestety nawet po tym, jak już odnajdziemy swoją miłość, życie nie szczędzi nam przykrych chwil i problemów. Tak dzieje się też w przypadku głównych bohaterów powieści spod pióra Kathinki Engel. Ogromnie ucieszyło mnie jednak, że są to realne sprawy, a nie wymyślone na siłę przez bohaterów traumy (jak to często niestety bywa w powieściach new adult). 

Książka jest świetnie napisana, ale prawda jest taka, że wydawnictwo Prószyński i S-ka po prostu nie wydaje innych powieści. Ma wysokie standardy i o każdej ich książce można by było powiedzieć to samo. Za to mało kto potrafi stworzyć między bohaterami tak niesamowite napięcie i niemalże iskrzącą chemię, jak udało się tego dokonać Kathince Engel. 

Mimo że powieść przeczytałam z ogromną przyjemnością, niemalże bez odrywania się, dosłownie w ciągu jednego dnia, to uważam, że ma pewne drobne minusy. Tym co raziło mnie w niej najbardziej, były bardzo długie i wyjątkowo niemęskie wywody głównego bohatera. Jasne, rozumiem zamysł Autorki, ale go nie popieram. Ten sam efekt można było osiągnąć inaczej, bo przecież liczą się czyny, a nie słowa… Za to Tamsin była cudowna! Chyba każdy mężczyzna chciałby mieć taką dziewczynę, a kobieta przyjaciółkę. 

Podsumowanie

„Znajdź mnie teraz” to świetnie napisana, lekka i niezwykle pozytywna powieść z gatunku new adult. Myślę, że to idealna książka na długie, zimowe wieczory, kiedy chcemy napić się ciepłej herbaty i odpocząć po ciężkim dniu pracy. Z pewnością pomoże niejednej czytelniczce obudzić w sobie pozytywne nastawienie do życia. Morze emocji również gwarantowane. 

Książkę kupisz na stronie Inverso.pl (klik) 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Co powiesz na spotkanie? – Rachel Winters

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

19 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Joanna | Organiczni.eu

  4 lutego 2021

  Książka nie dla mnie – akurat za new adult nie przepadam, ale fajnie, że miałaś przyjemność z lektury 🙂

 2. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  4 lutego 2021

  kusi mnie Ryhs, jakoś ta historia w ogóle do mnie przemawia, nie przepadam za new adult, ale może się w końcu przekonam 🙂

 3. Odpowiedz

  Sia

  4 lutego 2021

  Brzmi ciekawie… jednak na razie jednak się nie skuszę, może kiedyś uda się znaleźć na nią czas 🙂

 4. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  5 lutego 2021

  I czyż taka okładka nie niesie więcej ciepła i sympatii niż sztampowe rozwiązania graficzne? Wielki plus dla Prószyńskiego. 🙂

 5. Odpowiedz

  Kasia ChicByKate

  5 lutego 2021

  Jak przeczytałam zarys fabuły, rozmarzyłam się bo tak bardzo chciałabym w kawiarni, w zgiełku ulicy nagle spotkać się wzrokiem z tym jedynym. Muszę też dodać, że idealnie Ci się udało zrecenzować książkę, tak że chcę po nią sięgnąć. Jak tylko ją gdzieś spotkam w księgarniach w internecie, na pewno po nią sięgnę.

 6. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń | Pasieka Kulturalna

  5 lutego 2021

  Chociaż zazwyczaj nie czytam takich historii, t czuje się zachęcona. Okładka rzeczywiściejest cudowna i wyróżnia się, a co więcej – uwielbiam książki z Prószyńskiego 🙂

 7. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  5 lutego 2021

  Lubię książki z gatunku new adult, więc mogłaby przypaść mi do gustu.

 8. Odpowiedz

  DeVi

  5 lutego 2021

  Mogłabym się skusić w wolnym czasie poszukując czegoś typowo relaksującego 🙂

 9. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  5 lutego 2021

  Nie znam jeszcze tej książki, ale może kiedyś się skuszę.

 10. Odpowiedz

  Anna Tymińska

  8 lutego 2021

  Nie miałam jeszcze okazji jej zobaczyć na żywo, ale czekam aż do mnie przyjdzie bo nie mogę się doczekać, aż zacznę ją czytać 🙂

 11. Odpowiedz

  Ala

  8 lutego 2021

  Okładka urocza, inna niż wszystkie. Zaciekawiła mnie ta książka i chętnie sięgnę po nią w wolnej chwili. 🙂

 12. Odpowiedz

  Lilianna

  8 lutego 2021

  Myślę, że przeczytam to książę z zamkniętymi oczami. Jutro po nią sięgnę. Jestem ciekawa fabuly.

 13. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  8 lutego 2021

  YA nie zawsze jet w moim guście czytelniczym i coś czuję, że ta książka nie jest dla mnie. Na szczęście jest sporo na Twoim blogu, które już czekają na mnie w kolejce.

 14. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  9 lutego 2021

  Lubię książki, które opisują prawdziwe życie, a nie przerysowane na siłę historie. Jestem zaciekawiona i zapiszę sobie tytuł, aby na przyszłość zwrócić na nią uwagę.

 15. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  9 lutego 2021

  Piękna okładka i ciekawa zawartość. Nie mam jednak w planach tej książki. Niestety brak mi ostatnio czasu na czytanie.

 16. Odpowiedz

  Kamila Pierzchała

  9 lutego 2021

  Książka zapowiada się naprawde bardzo obiecująco, taka w moich klimatach 🙂 Już wiem co po sesji będę czytać 🙂

 17. Odpowiedz

  Widzepodwojnie.com

  9 lutego 2021

  To literatura po którą nieczęsto sięgam, ale muszę przyznać, że pomysłowa okładka. Bardzo dobry pomysł

 18. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  12 lutego 2021

  Tytuł już podsunęłam córce pod rozwagę, na przyjemne oderwanie się od szkolnych lektur przed maturą. 🙂

 19. Odpowiedz

  Adrianna

  15 lutego 2021

  Książka na pewno jest ciekawa i wciągająca, ale na co dzień jest tyle problemów, że wolę lekkie i przyjemne pozycje.

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS