Zemsta. Meghan, Harry i wojna Windsorów – Tom Bower

Date
cze, 20, 2023

Zemsta. Meghan, Harry i wojna Windsorów

Czasami lubię czytać kontrowersyjne lektury, a jedną z nich jest książka „Zemsta. Meghan, Harry i wojna Windsorów”, która zagłębia się w burzliwe wydarzenia związane z małżeństwem księcia Harry’ego i Meghan Markle oraz ich relacjami z rodziną królewską. Dziennikarz śledczy Tom Bower, któremu sławę przyniosły biografie m.in. Roberta Maxwella, Mohameda Al-Fayeda i Gordona Browna, obiecuje rzucić nowe światło na temat zamkniętego świata brytyjskiej monarchii. 

Co znajduje się w książce

Brytyjska rodzina królewska wierzyła, że zawrotny sukces ślubu księcia Harry’ego i Meghan, który obserwowano i celebrowano na całym świecie, był dla Windsorów początkiem nowej ery. Jednak w ciągu jednego burzliwego roku sen zmienił się w koszmar. W następstwie Megxitu, szokującej decyzji o wycofaniu się Harry’ego i Meghan z rodziny królewskiej, a także wywiadu przeprowadzonego z nimi przez Oprah Winfrey, los rodziny królewskiej wydaje się stale zagrożony.

Moja opinia i przemyślenia

W 2003 roku Tom Bower otrzymał nagrodę William Hill Sports Book of the Year za tytuł „Broken Dreams”, książkę o korupcji w angielskim futbolu. Od tej pory nie zajmował się tak chwytliwym tematem, jak w nieoficjalnej biografii „Zemsta. Meghan, Harry i wojna Windsorów”. Książka wzbudziła ogromne zainteresowanie mediów i czytelników na całym świecie ze względu na kontrowersje, jakie towarzyszyły Meghan i Harry’emu od samego początku ich związku. Autor odkrywa kulisy napięć i konfliktów między parą książęcą a rodziną królewską. Trzeba jednak podkreślić, że „Zemsta” nie jest oficjalną biografią. Autor opiera się na nieznanych źródłach i anonimowych informatorach, co może budzić wątpliwości co do wiarygodności przedstawionych faktów. Brakuje również konkretnych dowodów na wiele z wysuwanych twierdzeń, co prowadzi do pytania, jak wiele z tego, co przedstawił, jest prawdziwe, a co pozostaje jedynie spekulacje. 

Przedstawiona przez Toma Bowera sprawa wzbudzała ogromne emocje w mediach. Dla niektórych czytelników może stanowić fascynującą lekturę, która rzuca nowe światło na związki rodzinne w brytyjskiej monarchii. Nie sposób jednak oceniać tej książki bez krytycznego podejścia. Warto pamiętać, że opisane wydarzenia i relacje są jednostronne, a brak równowagi w przedstawianiu argumentów może wpływać na odbiór czytelnika. Zwolennicy rodziny królewskiej z pewnością będą mieli wiele do powiedzenia na temat przedstawionych tez i twierdzeń.

Podsumowanie

„Zemsta. Meghan, Harry i wojna Windsorów” to książka, która ma na celu rzucić nowe światło na zawiłe relacje w rodzinie królewskiej. Jednak należy czytać ją z krytycznym podejściem, zachowując zdrową dawkę sceptycyzmu wobec przedstawionych faktów. Tytuł nie jest reportażem, a jedynie dość jednostronną relacją. Z pewnością jednak zaciekawi nie jednego czytelnika.

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

O jedno cię proszę – Laura Dave

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

26 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Katarzyna

  13 lipca 2023

  Widoczne w każdym zdaniu negatywne nastawienie pana Weber do Megan aż mdli i po jakimś czasie wzbudza niechęć, ale do autora. Ucieszy ludzi zawistnych, którzy po prostu “wiedzą”, że ta aktoreczka zmanipulowała Harrego i rozbiła rodzinę królewską. Czy tak działa reportażysta? Gdzie obiektywizm? Nie ma ludzi jednostronnie negatywnych, a to właśnie udowadnia nam autor, opierając się na plotkach i artykułach prasowych, a które w książce “Harry-ten drugi” są wprost nazwane przez księcia Harrego hejtem. Nie tylko nazwane- są tam opisane dowody i fakty jasno świadczące, że prasa bezczelnie oczerniała Megan, bo prawda była inna. Na przykład pisano, że Megan źle traktuje służbę królewską, a naprawdę bardzo troszczyła się o każdego podwładnego, pomagając w różnych sprawach osobistych. Uważam, że książka “Zemsta..” jest okropna, pewno dużo pieniążków pan Weber za nią zgarnie, na zasadzie reporterów prasowych: im gorzej o kimś piszę, tym lepiej dla mojej kieszeni. Przeczytałam przytoczoną tu książkę Harrego i tam nikt z osób nie ma jedynie koloru czarnego. Harry jest szczery, opisuje własne uczucia i zdarzenia w taki sposób, że ja czytając tę książkę wierzę autorowi od A do Z. Panu Bowerowi nie wierzę i Wy też nie wierzcie.

  • Odpowiedz

   Vicky

   13 lipca 2023

   Odnoszę wrażenie, że traktujesz to bardzo osobiście… Uważam, że takie historie nie powinny na nas wpływać, bo tak naprawdę, co nam do tego?

 2. Odpowiedz

  Velaris' Library Kinga

  29 czerwca 2023

  Mam słabość do rodziny królewskiej. Chyba najbardziej znana na świecie, dlatego wszyscy się nia tak interesuja, jest na językach wszystkich i wszyscy śledzą jej każdy krok, począwszy od już zmarłej Elżbety II i Filipa, poprzez Williama i Harrego. Myślę nad książką Harrego by ją przeczytać, ale wolałabym też książkę raczej opartą na faktach nie spekulacjach.

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 lipca 2023

   Myślę, że o taką naprawdę będzie ciężko, bo zbyt wiele rzeczy chcą przysłowiowo zamieść pod dywan.

 3. Odpowiedz

  Paulina

  23 czerwca 2023

  Muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece.

  • Odpowiedz

   Vicky

   28 czerwca 2023

   Już całkiem możliwe 💕

 4. Odpowiedz

  Angela

  22 czerwca 2023

  Jak dla mnie teamy Megan i Harry’ego jest zamknięty. Żyją i mają się dobrze. A czy kiedy kolwiem dowiemy się o co tak na prawdę chodziło, raczej nie. Więc nie warto tracić czasu na domysły.

  • Odpowiedz

   Vicky

   28 czerwca 2023

   Ludzie lubią czytać o życiu innych, tak samo jak oglądać seriale 😉

 5. Odpowiedz

  Malwina

  22 czerwca 2023

  Nie są to za bardzo moje klimaty, ale książka wydaje się być interesująca.

  • Odpowiedz

   Vicky

   28 czerwca 2023

   Temat dość głośny 😉

 6. Odpowiedz

  Zuzanna

  21 czerwca 2023

  Myślę, że mogłabym się skusić na tę książkę. Lubię czytać o rodzinie królewskiej więc to coś dla mnie.

  • Odpowiedz

   Vicky

   28 czerwca 2023

   Jest całkiem ciekawie napisana.

 7. Odpowiedz

  Agu

  21 czerwca 2023

  Temat na czasie, warto więc zabrać się za jakąś lekturę, która go trochę przybliży.

  • Odpowiedz

   Vicky

   28 czerwca 2023

   Też tak uznałam.

 8. Odpowiedz

  Martyna K

  21 czerwca 2023

  Na pewno jest się czym zainteresować, tym bardziej, jeśli kogoś interesuje rodzina królewska.

  • Odpowiedz

   Vicky

   28 czerwca 2023

   Dokładnie.

 9. Odpowiedz

  Adrianna Andrzejewska

  21 czerwca 2023

  Swego czasu przeczytałam jedną książkę dotyczącą rodziny Windsorów i bardzo mnie ten temat zaciekawił, więc i tę zapisuję sobie do przeczytania.

  • Odpowiedz

   Vicky

   28 czerwca 2023

   Ta jest naprawdę dobrze napisana.

 10. Odpowiedz

  Joanna

  21 czerwca 2023

  Zaciekawiła mnie ta książka. Chętnie ją przeczytam, bo interesuje mnie temat rodziny królewskiej.

  • Odpowiedz

   Vicky

   28 czerwca 2023

   Polecam 💕

 11. Odpowiedz

  Aga

  21 czerwca 2023

  Zapowiada się wciągająca lektura… w szczególności, że o rodzinie Królewskiej!😃

  • Odpowiedz

   Vicky

   28 czerwca 2023

   Książka jest dobrze napisana.

 12. Odpowiedz

  Alicya.pl

  20 czerwca 2023

  Ja to ogólnie jestem ciekawa ile w tych wszystkich doniesianiach/ książkach jest prawdy, a ile kreacji 🤔

  • Odpowiedz

   Vicky

   28 czerwca 2023

   Myślę że to dość rzetelne, aczkolwiek bardzo jednostronne dziennikarstwo.

 13. Odpowiedz

  Pojedztam

  20 czerwca 2023

  Myślę, że skuszę się na tę lekturę, gdy wpadnie mi w ręce.

  • Odpowiedz

   Vicky

   28 czerwca 2023

   Polecam 💕

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły