Zbuntowana księżniczka – Valentina Fast 

Zamykający serię "Royal" tom o wyborze siostry księcia, którego przebieg zaskoczy wszystkich

Zbuntowana księżniczka

Czasami zdarzają się takie książki, które, mimo że są pomysłowe i dobrze napisane, w ogóle nie przypadają nam do gustu. Tak bardzo nie podobało mi się zachowanie głównego męskiego bohatera z serii Royal, że zwyczajnie nie potrafiłam się do niej przekonać. „Zbuntowana księżniczka” jednak od razu przykuła moją uwagę, szczególnie że Philip odgrywa w niej zaledwie epizodyczną rólkę. Czy tym razem powieści spod pióra Valentiny Fast udało się trafić w mój gust? 

Zarys fabuły

Księżniczka Ewelina na czas wyborów żony dla brata musi opuścić zamek, by nikt jej nie rozpoznał. Nie zamierza być jednak posłuszną, dobrze ułożoną panienką i przy pomocy stangreta, wymyka się na bal maskowy. Tam poznaje Logana, który później porywa ją, wmawiając dziewczynie, że działa w ten sposób, by zapewnić jej bezpieczeństwo. W ten sposób Ewelina trafia za kopułę Viterry i poznaje zupełnie nowy, nieznany jej do tej pory świat. Tylko jak daleko sięgają korzenie całego spisku i czy skierowane są wyłącznie przeciwko rodzinie królewskiej, a może mają na celu zagładę całego państwa?   

Moja opinia i przemyślenia

„Zbuntowana księżniczka” to zdecydowanie najlepsza część całej serii. Jest ciekawa i pomysłowa. Ewelina potrafi być uroczo naiwna, ale jednocześnie wie również, kiedy powinna postawić na swoim, doskonale też radzi sobie z uciekaniem. Myślę, że książkę można śmiało czytać bez znajomości całego cyklu. Niestety czytanie serii „Royal” kosztowało mnie wiele nerwów i po lekturze z przyjemnością wyrzuciłam ją z głowy. Nie lubię romansów, w których bohater nie stawia swojej ukochanej na pierwszym planie. Logan na szczęście okazał się zupełnie inny od Philipa.  

Opis z tyłu okładki wprowadza czytelnika w błąd. W książce nie będzie żadnych wyborów i królewskich rozterek. To raczej przygoda w siedzibie buntowników, rodem z „Mrocznych umysłów”. Bardzo mnie dziwi, że ktokolwiek w ogóle porównuje serię spod pióra Valentiny Fast do „Rywalek”, które napisała Kiera Cass. Być może pierwsze tomy miały coś wspólnego, ale później historie przybrały zupełnie inny obrót, a pisarki skupiły się na odmiennych aspektach królewskiego życia.  

Podsumowanie

Powieść „Zbuntowana księżniczka” jest dobrze napisana i pomysłowa. Czyta się ją szybko i z przyjemnością. Poprzednie tomy serii były moim zdaniem mocnymi średniakami, ale część wieńcząca całość naprawdę bardzo mi się spodobała. To właśnie ten typ młodzieżowej fantastyki, który od dawna bardzo lubię. Odniosłam również wrażenie, że Ewelina, to bohaterka, którą najbardziej polubiła sama Valentina Fast i w jej kreację włożyła swoje serce. Polecam, nawet jeżeli nie znacie poprzednich tomów serii. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Królestwo ze szkła – Valentina Fast

Kraina z jedwabiu – Valentina Fast

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Anna Tymińska

  8 lutego 2021

  Pisałam nawet polecajkę do tego tomu. Ja tę serie uwielbiam i poleciłam ją teraz mojej kuzynce 🙂

 2. Odpowiedz

  Ala

  8 lutego 2021

  Nie znam poprzednich tomów, ale skoro piszesz, że mimo to warto sięgnąć po nią to chętnie przeczytam, tę książkę. 🙂

 3. Odpowiedz

  Lilianna

  8 lutego 2021

  Taką książkę to chciałabym nie przeczytać ale oglądać na jej podstawie film. Uwiebialm takie pozycje.

 4. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  8 lutego 2021

  Skoro ostatnia część była najlepsza, to nie mam nad czym się zastanawiać i zamówię sobie cały komplet np. na Dzień Kobiet. To już całkiem niedługo!

 5. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  8 lutego 2021

  a mnie jakoś ta historia nie przekonuje, chyba za dużo naczytałam się podobnych, chociaż ekranizację chętnie bym obejrzała 😉

 6. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  9 lutego 2021

  Nie znam poprzednich tomów, więc tej książki również nie miałam okazji poznać. Brzmi ciekawie i być może kiedyś uda mi się po nią sięgnąć.

 7. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  9 lutego 2021

  Jaka piękna dziewczęca okładka. Nigdy nie czytałam książek z tego wydawnictwa. Chyba czas zacząć.

 8. Odpowiedz

  Kamila Pierzchała

  9 lutego 2021

  Masz rację czyta się ją bardzo szybko, ja zarwałam jeden wieczór czytając od razu całość 🙂

 9. Odpowiedz

  Widzepodwojnie.com

  9 lutego 2021

  Nie znam tej serii. Może dlatego, że to nieco inny klimat książki niż ten, po który sięgam 😉

 10. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  11 lutego 2021

  lubię takie historie, ale w wersji filmowej. Połączenie księżniczek i młodzieńczego buntu to zawsze coś ciekawego 🙂

 11. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  12 lutego 2021

  Tytuł z przyjemnością podrzucę pod rozwagę mojej córce, powinien ją zainteresować, niech wciąga się w fantastykę. 🙂

 12. Odpowiedz

  Adrianna

  15 lutego 2021

  Myślę, że to lekka, ciekawa i przyjemna książka po którą każdy na pewno przeczyta z przyjemnością. W końcu nie trzeba czytać tylko poważnych książek 😉

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS