Kraina z jedwabiu – Valentina Fast

Date
cze, 18, 2018

„Kraina z jedwabiu” to drugi tom dystopicznej serii spod pióra Valentiny Fast. Książka opowiada historię królestwa, które przed otaczającym je światem ukryło się pod szklaną kopułą, gdzie jego mieszkańcy toczą na pozór idealne życie.

Tania nigdy nie marzyła o tym, by zostać księżniczką. Wolałaby uczyć się jubilerstwa pod okiem męża swojej siostry. By jednak to życzenie mogło się ziścić, musi najpierw wziąć udział w konkurach o rękę księcia, by zadowolić swoją ciotkę. Co z tego wyniknie i jaki los czeka młodą dziewczynę na królewskim dworze?

Pierwszy tom serii „Royal” niezwykle mnie wciągnął. Nie polubiłam głównej bohaterki, ale rozumiałam jej zachowanie. Bardzo spodobały mi się również pojawiające się w powieści motywy. Drugi tom jednak, mimo różowej okładki, nie mieni się już w tak różowych barwach. Sama historia nie jest zła, ale niestety powtarzalna. Brakowało jej oryginalności i mimo tego, że książka jest bardzo cienka, to czytanie miejscami mnie nużyło.

Oczywiście „Kraina z jedwabiu” nie jest też pozbawiona pozytywów. Przyjaźń, która rodzi się między bohaterkami, opisana została w niemalże magiczny sposób. Otoczenie jest piękne, królestwo zamknięte pod szklaną kopułą niezwykłe, a dwór skrywa nie jedną tajemnicę. Szkoda tylko, że nic się jeszcze nie wydarzyło (przynajmniej nic związanego z dystopiczną fabułą powieści). Przede mną jednak jeszcze cztery tomy, z którymi wiążę swoje nadzieje na prawdziwą akcję.

Uwielbiam powieści dla nastolatek, zwłaszcza takie z nutką fantastyki. Mam jednak wrażenie, że seria „Royal” przemówi raczej do młodszych nastolatek (takich w wieku 13-16 lat). Zwłaszcza że napisana została lekkim, przystępnym językiem, co sprawia, że szybko i łatwo się ją czyta. Tania, mimo swoich wad, jest ciekawą postacią, z którą niejedna nastoletnia dziewczyna będzie mogła się utożsamić.

Malutki spoiler. Jeżeli Philip nie okaże się księciem, a mimo to czeka go baśniowy związek z Tanią, to cofnę każde złe zdanie, jakie napisałam o powieści Valentiny Fast (może poza tym, że szklana kopuła dalej wydaje mi się odrobinę naciąganym pomysłem). By jednak się o tym przekonać, będę musiała poznać kolejne tomy.

Co stanie się z królestwem Viterry? Jaki los czeka Tanię? Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość? Mam nadzieję, że na te i wiele innych pytań znajdę odpowiedzi w kolejnych tomach. Póki co pozostaje mi tylko cierpliwie czekać.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »