Na zawsze razem. Ella i Micha – Jessica Sorensen

Date
kwi, 05, 2017

Jessica Sorensen zachwyciła mnie swoją powieścią „Przypadki Callie i Kaydena” i to tak bardzo, że teraz w ciemno sięgam po każdą kolejną książkę spod jej pióra. „Na zawsze razem” to drugi tom z serii „The Secret” opowiadającej o trudnym życiu i skomplikowanej miłości Elli, Michy oraz ich  najbliższych przyjaciół.

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”4D2547″ ccolor=”4D2547″ bcolor=”4D2547″ bgcolor=”FFBFFD” cbgcolor=”FF7BEB” bgcolorto=”FFA1F2″ cbgcolorto=”B356A5″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]autor: Jessica Sorensen
tłumaczenie: Ewa Helińska
cykl: The Secret (tom 2)
wydawnictwo: Zysk i S-ka
tytuł oryginału: The Forever of Ella and Micha
data wydania: 20 marca 2017
ISBN: 9788365676788
liczba stron: 335[/stextbox]

Wydawać by się mogło, że książka „Nie pozwól mi odejść” doczekała się szczęśliwego zakończenia. Życie jednak toczy się dalej i wcale nie wydaje się być łatwiejsze niż przedtem. Ella kontynuuje naukę, a Micha wyrusza w wymarzoną trasę koncertową. Żadne nie zamierza prosić drugiego by zrezygnowało ze swoich planów i marzeń. Kiedy udaje im się wykraść krótkie, wspólne chwile, świat widzą w kolorowych barwach. Gdy jednak są daleko od siebie wracają wszystkie przykre wspomnienia i przeszłość na którą nic nie poradzą żadne wizyty u psychologa.

Niestety seria „The Secret” nie przypadła mi do gustu tak bardzo jak „The Coincidence”. Wydaje mi się odrobinę naiwna i zbyt przekoloryzowana. Odniosłam wrażenie, że pisarka nieco na siłę szukała kolejnych problemów dla swoich bohaterów. W dalszym ciągu jednak książkę czytało się szybko i przyjemnie, tego z pewnością nie można jej odmówić. Uważam jednak, że tym razem skierowana została do tych nieco młodszych czytelniczek, które nie posiadają jeszcze własnego bagażu doświadczeń i zachowanie Elli nie jest im obce.

Nie mamy wpływu na to w jakiej rodzinie, w jakim miejscu przyjdziemy na świat. Jedna wyłącznie od nas zależy co zrobimy ze swoją przyszłością. Niektórzy mają łatwiejszy inni trudniejszy start, ale każdy zasługuje na własne szczęście i jest w stanie sobie je wypracować. Tak właśnie dzieje się w przypadku bohaterów powieści Jessicy Sorensen. Mimo problemów z rodzinami i własną psychiką, szemranego towarzystwa i braku wsparcia udaje im się spełnić swoje marzenia. Wspólnie (choć nie zawsze w zgodzie) dążą do szczęśliwego zakończenia.

Lubię twórczość Jessicy Sorensen, ale odnoszę wrażenie, że „The Secret” to jednak jej najsłabsza seria. Książkę „Na zawsze razem” przeczytałam z przyjemnością, ale nie sądzę, żeby na długo ze mną pozostała. To raczej taka lekka propozycja, którą traktuje się jak kolejny odcinek ulubionego serialu – czekałam na nią z niecierpliwością, ale teraz, po lekturze, czekam już na kolejną część, a do tej już raczej nie wrócę. Polecam wszystkim młodszym wielbicielkom literatury new adult, ponieważ to właśnie im powieść ma szansę się spodobać.

Dziękuję!

[stextbox id=”custom” caption=”O autorce słów kilka” bwidth=”2″ color=”4D2547″ ccolor=”4D2547″ bcolor=”4D2547″ bgcolor=”FFBFFD” cbgcolor=”FF7BEB” bgcolorto=”FFA1F2″ cbgcolorto=”B356A5″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]Jessica Sorrensen to autorka bestsellerów z list “New York Timesa” i “USA Today”, pochodząca ze śnieżystych gór Wyoming. Twórczyni współczesnych powieści z nurtu New Adult, takich jak: “The Secret of Ella and Micha”, “Przypadki Callie i Kaydena” czy “Breaking Nova”. Kiedy nie pisze, czyta i spędza czas z rodziną.[/stextbox]

Na zawsze razem. Ella i Micha – Jessica Sorensen

[buybox-widget category=”book” ean=”9788365676788″]

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  piotrb

  5 kwietnia 2017

  niestety kompletnie nie moja bajka;)

 2. Odpowiedz

  Nikola Tkacz

  5 kwietnia 2017

  Ooo, nie słyszałam wcześniej o tej autorce. Chętnie sięgnę po “The Coincidance” : )

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Zdejmij z nieba księżyc – Kristan Higgins

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły