Zapomniane niedziele – Valérie Perrin

Date
maj, 15, 2024
Zapomniane niedziele 

Zapomniane niedziele 

Zapomniane niedziele Wiele książek, które ukazują się nakładem wydawnictwa Albatros ma naprawdę piękne oprawy graficzne, oraz eleganckie wydania. Jednym z takich tytułów są „Zapomniane niedziele”, powieść która zyskała uznanie zarówno wśród krytyków, jak i czytelników. 

Zarys fabuły

„Zapomniane niedziele” spod pióraValérie Perrin to wzruszająca i refleksyjna powieść, która łączy w sobie historię miłości, przyjaźni i tajemnic z przeszłości. Autorka, znana z umiejętności tworzenia pełnych emocji historii, zabiera nas tym razem do świata Justine Neige, młodej kobiety pracującej w domu spokojnej starości.

Główną bohaterką jest Justine Neige, młoda kobieta, która po tragicznej śmierci rodziców mieszka z dziadkami. Pracuje jako opiekunka w domu spokojnej starości, gdzie nawiązuje bliską relację z jedną z pensjonariuszek, Hélène Hel. Historia Hélène, obejmująca lata wojny, miłość i zdradę, fascynuje Justine, która skrupulatnie zapisuje opowieści starszej pani w swoim notatniku. W międzyczasie, tajemnicza seria telefonów zakłóca spokój pensjonariuszy, wprowadzając dodatkowe napięcie do fabuły. Justine stopniowo odkrywa sekrety Hélène, jednocześnie stawiając czoła własnej przeszłości i bolesnym wspomnieniom.

Moja opinia i przemyślenia

„Zapomniane niedziele” to powieść, która zachwyca swoim głębokim przekazem i realistycznym portretem ludzkich emocji. Valérie Perrin stworzyła wyjątkową historię, która wciąga od pierwszych stron. Justine jako bohaterka jest postacią wielowymiarową – jej zmagania z przeszłością i teraźniejszością są autentyczne i wzruszające. Relacja Justine z Hélène, pełna wzajemnego zrozumienia i wsparcia, ukazuje, jak wielkie znaczenie mają międzypokoleniowe więzi.

Jednym z największych atutów powieści jest sposób, w jaki pisarka przedstawia życie w domu spokojnej starości. Miejsce, które często kojarzy się ze smutkiem, u Perrin staje się tłem dla historii pełnej ciepła, nadziei i refleksji. Autorka umiejętnie balansuje między momentami melancholii a chwilami radości, tworząc narrację, która podnosi na duchu.

Podsumowanie

„Zapomniane niedziele” to książka, która skłania do refleksji nad życiem, przemijaniem i rolą wspomnień. Valérie Perrin mistrzowsko oddaje emocje swoich bohaterów, tworząc opowieść, która pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury. To powieść o miłości, stracie i odkrywaniu siebie na nowo, która z pewnością poruszy serca wielu czytelników. Polecam ją wszystkim, którzy szukają literatury pełnej głębi i prawdziwych emocji.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Przeczytaj również:

Rozgrywka królowej – Elizabeth Fremantle

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Gosia

  19 maja 2024

  Lubię książki któe skłaniają czytelnika do refleksji. Pozycja zapowiada sie ciekawie

 2. Odpowiedz

  Paula

  19 maja 2024

  Coraz więcej osób chętnie sięga po książki tej autorki.

 3. Odpowiedz

  Marysia K

  19 maja 2024

  Lubię kiedy przeczytana historia zostaje we mnie na długo, składnia do refleksji, do wyciągania wniosków

 4. Odpowiedz

  Angela

  18 maja 2024

  Intrygująca propozycja, będę musiała się z nią zapoznać, zwłaszcza iż wcześniej miałam już do czynienia z twórczością tego autora.

 5. Odpowiedz

  Irena

  18 maja 2024

  Czytałam inną książkę autotki i mile ją wspominam, chętnie sięgnę po pozostałe, w tym i tę.

 6. Odpowiedz

  Pojedztam

  17 maja 2024

  Dziękuję za polecenie tego tytułu. Jest to genialna propozycja.

 7. Odpowiedz

  Aneta

  17 maja 2024

  Nie jest to takie proste, aby znaleźć obecnie głębie w tym co jest nam oferowane. Z przyjemnością sięgnę po taką pozycję. Świetnie napisana recenzja, a okładka zachwycająca.

 8. Odpowiedz

  KonfabulaPL

  17 maja 2024

  Bardzo lubię wielowymiarowych bohaterów. Wtedy nie liczy się dla mnie gatunek, jaki czytam.

 9. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  17 maja 2024

  Butikowa seria wydawnictwa Albatros zawsze przyjemnie podrażnia moje zmysły, okładki magicznie przyciągają do przeżycia przygody z książką.

 10. Odpowiedz

  dyedblonde

  17 maja 2024

  bardzo fajna propozycja, skłaniająca do refleksji 🙂 super do tego piękna wpadająca w oko okładka, taka pełna nadziei

 11. Odpowiedz

  Martyna K.

  16 maja 2024

  Lubię, gdy książka skłania do refleksji, a ta bez wątpienia zalicza się do tego grona.

  • Odpowiedz

   Vicky

   16 maja 2024

   Ja również lubię takie tytuły 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły