Zagubione niebo – Katarzyna Grochola

Date
sie, 18, 2014

Grochola_Zagubione_m_“Zagubione niebo” to zbiór pełnych uroku, ciepłych opowiadań o miłości, które pisarka tworzyła w różnych latach. Historie publikowane były w przeróżnych czasopismach, by wreszcie doczekać się publikacji we własnym, błękitnym zbiorze.

Niektóre opowiadania są zupełnie abstrakcyjne, większość ma szczęśliwe zakończenia, ale pojawiają sie też takie raczej melancholijne i nieco smutne. W zbiorze są zarówno historie ludzi rodem niemalże z fantastycznego świata jak i takich, których spotkać możemy na co dzień. Kto wie czy właśnie taka historia nie przydarzyła się naszym sąsiadom, może przyjaciołom albo rodzinie. Wszystkim bliskim życzymy własnego, szczęśliwego zakończenia. Życzymy go także bohaterom Katarzyny Grocholi.

Agata uwielbiała morze, ale pojechała w góry. Nigdy nie spodziewała się, że je również mogłaby pokochać i, że to właśnie wśród przepięknych tatrzańskich krajobrazów odnajdzie swoją miłość. Zwyczajna dziewczyna marzyła o księciu z bajki, ale nie potrafiła go dostrzec gdy ten się w jej życiu pojawił. Chłopak Ali ją zostawił, a ona postanowiła zrobić wszystko, by go odzyskać, nie widząc nawet tego, że na to zupełnie nie zasługiwał. Smutna historia mężczyzny, który okazał się tchórzem i stracił miłość swojego życia, będzie przez długi czas prześladowała czytelników. Każde z opowiadań jest przemyślane i wciągające, każda historia posiada swoje barwy i przede wszystkim unikatową duszę.

Dzięki książeczce “Zagubione niebo” możemy obserwować jak zmieniała się przez lata twórczość jednej z najpopularniejszych, polskich pisarek. Jak ewoluował jej warsztat i zmienił się kąt pod którym postrzegała świat. W zbiorze znaleźć można wiele sympatycznych opowiadań, które czyta się szybko i z ciekawością. Nie wszystkie zostają w pamięci czytelnika, ale wiele z nich trafia nie tylko do naszych myśli, ale również do serc. Ta niebieska książeczka to idealna lektura dla wszystkich osób, posiadających – choć w niewielkim fragmencie – duszę romantyka.

Zabrałam ze sobą “Zagubione niebo” na wakacje. To nie był jednak dobry pomysł, ponieważ książka starczyła mi zaledwie na jeden dzień. Czytałam opowiadanie za opowiadaniem, poznawałam historię za historią i nie mogłam się od nich oderwać. Czasami było mi przykro, niekiedy czułam się poirytowana, innym razem zakochiwałam się w bohaterach. Czytaniu towarzyszyła cała gama emocji, a gdy zapomnę niektóre z opowiadań, myślę, że z przyjemnością do nich powrócę. To zwyczajna książka, o codziennych sprawach, gdy jednak się ją czyta, można zatonąć w morzu niezwykłości oraz cudownych marzeń.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu

literackie

 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  Agnieszka Chmielewska-Mulka

  18 sierpnia 2014

  Mam ją w planach 😉

 2. Odpowiedz

  ejdzita49

  18 sierpnia 2014

  Opowiadania raczej do mnie nie przemawiają, ale staram się nie oceniać ich zbyt pochopnie 🙂

 3. Odpowiedz

  Dominika Br

  18 sierpnia 2014

  Książkę mam w planach, za niedługo powinnam się za nią zabrać 🙂

 4. Odpowiedz

  Weronika Z.

  18 sierpnia 2014

  ”Zagubione niebo” czytałam i mi również starczyło na jeden dzień, choć książka niezbyt przypadła mi do gustu.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »