Za wszelką cenę – Harlan Coben

Date
paź, 29, 2023

Za wszelką cenę

„Za wszelką cenę” to kolejne mistrzowskie dzieło spod pióra Harlana Cobena, autora uważanego za arcymistrza współczesnego thrillera. Książka jest intrygującą opowieścią pełną zwrotów akcji, skomplikowanych historii i tajemnic, które powoli odkrywają się przed czytelnikiem, prowadząc przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy, gdzie mieszczą się ból, strata, zemsta i korupcja.

Zarys fabuły

Historia skupia się na losach Davida Burroughsa, mężczyzny skazanego na dożywocie za brutalne morderstwo własnego syna, tragedię, która wydarzyła się pięć lat wcześniej. Przebywający w więzieniu David, otrzymuje informację, która zaskakuje i prowokuje do poszukiwania prawdy — okazuje się, że jego syn może być żywy. Odkrywając kolejne tajemnice, David przechodzi niebezpieczną drogę, która zmusza go do poświęcenia wszystkiego, nie tylko w poszukiwaniu sprawiedliwości, ale także w dążeniu do odkrycia swojej prawdziwej tożsamości i własnej przeszłości.

Moja opinia i przemyślenia

„Za wszelką cenę” prowadzi czytelnika przez emocjonalny rollercoaster, zmuszając do zrozumienia głębokiego bólu i straty rodzica, a także brutalnej rzeczywistości życia za kratami. Harlan Coben nie tylko opowiada historię zbrodni i kary, ale także ukazuje siłę pieniądza i korupcji w społeczeństwie, gdzie prawda może być zakupiona i zmanipulowana. Akcja książki jest dynamiczna, czasem zaskakująca, ale zawsze intrygująca. Prowadzi czytelnika przez różne etapy odkrywania prawdy, która zaskakuje i prowokuje do przemyśleń. Po raz kolejny pisarz pokazał, że co jak co, ale mroczne thrillery to on potrafi kreować i przy każdym tytule można mu zaufać, mając pewność, że książka będzie przynajmniej dobra (jeśli nie świetna). 

Podsumowanie

„Za wszelką cenę” Harlana Cobena to powieść, która zasługuje na uwagę. Pełna napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, zmusza do refleksji nad prawdą, sprawiedliwością i moralnością w dzisiejszym społeczeństwie. Mimo że niektórzy czytelnicy mogą uważać ją za nieco różniącą się od innych dzieł Harlana Cobena, powieść ta nadal dostarcza emocji, całej masy intryg i głębokiej analizy ludzkiej natury, co sprawia, że jest to wartościowa lektura dla każdego fana thrillerów. Lekturę zdecydowanie polecam! Trudno się od niej oderwać i ma w sobie wszystko to, co powinien mieć rewelacyjny, mroczny thriller. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Pół na pół – Steve Cavanagh

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

8 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Zuzanna

  9 listopada 2023

  Wszystkie książki Harlana Cobena wciągam jak spaghetti więc to pozycja idealna dla mnie. Uwielbiam!

 2. Odpowiedz

  Joanna

  9 listopada 2023

  Właśnie ostatnio zastanawiałam się nad zakupem tej książki. Po Twojej recenzji będę koniecznie musiała wybrać się do księgarni.

 3. Odpowiedz

  dyedblonde

  9 listopada 2023

  zwroty akcji? Coś dla mnie lubię gdy nie ma nudy! Zapisuję na liste (choć już jest długa)

 4. Odpowiedz

  Martyna K.

  8 listopada 2023

  Czytałam tylko kilka książek tego autora, ale bardzo odpowiada mi jego pióro.

 5. Odpowiedz

  Anszpi

  8 listopada 2023

  Czuję się zaintrygowana tą książką, fabuła wpisuje się w moje upodobania. Będę mieć ją na uwadze

  • Odpowiedz

   Vicky

   8 listopada 2023

   Książki, które trzymają w napięciu są najlepsze, szczególnie jesienią 🙂

 6. Odpowiedz

  KonfabulaPL

  8 listopada 2023

  Mam na koncie kilka przeczytanych książek tego autora i dawno nie sięgnęłam po nic nowego. Dobrze, że mi o nim przypomniałaś.

  • Odpowiedz

   Vicky

   8 listopada 2023

   Moim zdaniem to idealne klimaty do jesiennego czytania 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Flirtation or Faceoff – Leah Brunner

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły